مدیرکل استاندارد البرز: خریداران طلا به کد استاندارد توجه کنند

مدیرکل استاندارد البرز:  خریداران طلا به کد استاندارد توجه کنند

علی سعادتی مدیر کل استاندارد استان البرز به عموم مردم و خریداران طلا توصیه کرد هنگام خرید طلا به کد شناسایی استاندارد توجه کنند.
وی گفت: تاکنون ۱۳ واحد تولیدکننده مصنوعات طلا در البرز کد شناسایی را از اداره کل استاندارد دریافت کرده‌اند که توجه به این امر می‌تواند ضریب اطمینان و آرامش خاطر را برای خریداران به همراه داشته باشد.
سعادتی اظهار داشت: کارشناسان اداره کل استاندارد البرز در اجرای طرح بازرسی و کنترل به صورت مستمر فعالیت واحدهای تولید طلا را بررسی می‌کنند.
این مسئول ادامه داد: طی بازرسی‌ها، نمونه‌های اخذ شده از این واحدها برای تطابق با استانداردهای مربوطه به آزمایشگاه ارسال می شود که در صورت مغایرت با استانداردهای ملی با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هدف از آزمون مصنوعات طلا، بهبود فرآیند کیفیت تولید زیورآلات گران‌قیمت است، افزود: ‌مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این بخش می‌توانند مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۷ به این اداره کل اطلاع دهند.
مدیر کل استاندارد البرز همچنین یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون یک‌هزار و ۲۰۰ مجوز گواهینامه انطباق با استاندارد برای کالاهای وارداتی در این استان صادر شده است. سعادتی افزود: براساس قانون، ترخیص کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری پس از صدور گواهی بازرسی معتبر و انطباق آنها با استانداردهای مربوطه امکان‌پذیر است.
وی اظهار داشت: کارشناسان این اداره کل با تمام توان برای نظارت بر استاندارد کالاهای وارداتی از طریق گمرگ فرودگاه پیام کرج، گواهینامه‌های انطباق را
صادر کرده‌اند.
سعادتی گفت: بازرسی و نمونه‌برداری از کالاهای وارداتی با استقرار شرکت‌های بازرسی در
اداره های گمرک کشور از جمله استان البرز صورت می‌گیرد و همچنین به تمام کالاهای وارداتی در استان پس از بررسی و آزمون در آزمایشگاه‌های استاندارد و کسب قبولی‌های لازم مجوز واردات اعطا می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار