مدیرکل استاندارد البرز:  خریداران طلا به کد استاندارد توجه کنند

علي سعادتي مدير كل استاندارد استان البرز به عموم مردم و خريداران طلا توصيه كرد هنگام خريد طلا به كد شناسايي استاندارد توجه كنند.
وي گفت: تاكنون 13 واحد توليدكننده مصنوعات طلا در البرز كد شناسايي را از اداره كل استاندارد دريافت كرده‌اند كه توجه به اين امر مي‌تواند ضريب اطمينان و آرامش خاطر را براي خريداران به همراه داشته باشد.
سعادتی اظهار داشت: كارشناسان اداره كل استاندارد البرز در اجراي طرح بازرسي و كنترل به صورت مستمر فعاليت واحدهاي توليد طلا را بررسي مي‌كنند.
اين مسئول ادامه داد: طي بازرسي‌ها، نمونه‌هاي اخذ شده از اين واحدها براي تطابق با استانداردهاي مربوطه به آزمايشگاه ارسال می شود که در صورت مغايرت با استانداردهاي ملي با متخلفان برخورد خواهد شد.
وي با اشاره به اینکه هدف از آزمون مصنوعات طلا، بهبود فرآيند كيفيت توليد زيورآلات گران‌قيمت است، افزود: ‌مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در اين بخش مي‌توانند مراتب را از طريق تلفن 1517 به اين اداره كل اطلاع دهند.
مدير كل استاندارد البرز همچنين يادآور شد: از ابتداي امسال تاكنون یک‌هزار و 200 مجوز گواهينامه انطباق با استاندارد براي كالاهاي وارداتي در اين استان صادر شده است. سعادتي افزود: براساس قانون، ترخيص كالاهاي وارداتي مشمول استاندارد اجباري پس از صدور گواهي بازرسي معتبر و انطباق آنها با استانداردهاي مربوطه امكان‌پذير است.
وي اظهار داشت: كارشناسان اين اداره كل با تمام توان برای نظارت بر استاندارد كالاهاي وارداتي از طريق گمرگ فرودگاه پيام كرج، گواهينامه‌هاي انطباق را
صادر كرده‌اند.
سعادتي گفت: بازرسي و نمونه‌برداري از كالاهاي وارداتي با استقرار شركت‌هاي بازرسي در
اداره های گمرك كشور از جمله استان البرز صورت مي‌گيرد و همچنین به تمام كالاهاي وارداتي در استان پس از بررسي و آزمون در آزمايشگاه‌هاي استاندارد و كسب قبولي‌هاي لازم مجوز واردات اعطا مي‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر