مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد کاهش 40درصدی حوادث ناشی از کار در البرز

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار در محیط‌های کاری این استان خبر داد.
به گزارش فارس، علی ایمانی اظهار داشت: استان البرز در سال‌های اخیر از نظر توسعه صنعتی، پیشرفت‌های خوبی داشته و در حال حاضر به عنوان یکی از استان‌های صنعتی کشور به شمار می‌آید.
وی افزود: حضور و فعالیت ده‌ها کارخانه بزرگ و چند شهرک صنعتی معتبر موجب شده است که در این حوزه، استان البرز رشد قابل توجهی داشته باشد.
ایمانی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اداره کار در البرز نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک و بزرگ فعال در این استان با هدف رعایت حقوق کارگر و کارفرماست.
وی گفت: خوشبختانه قوانین کار در ایران جامع و روشن است و در صورت رعایت این قوانین، بخش مهمی از مسائل مربوط به حوزه کار از جمله ایفای حقوق کارگر و کارفرما برطرف می‌شود.
ایمانی گفت: از جمله وظایفی که بر عهده این اداره قرار دارد، انجام نظارت‌های مستمر و حضور بازرسان در محیط‌های کار بوده و در صورت مشاهده رعایت نکردن حقوق کارگران و نکات ایمنی، موارد به صورت جدی پیگیری می‌شود.
وی افزود: در یک سال اخیر این نظارت‌ها افزایش داشته و شاهد هستیم که تأثیرات مثبتی نیز در محیط‌های کار استان البرز داشته
است.
ایمانی ادامه داد: از جمله این تأثیرات مثبت می‌توان به کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار در این استان اشاره کرد به صورتی که در 8 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 92 در مجموع بیش از 40 درصد حوادث ناشی از کار در محیط‌های کاری، کارخانه‌ها، کارگاه‌های کوچک و بزرگ کاهش
داشته است.
وی اظهار داشت: در حوزه حوادث منجر به فوت نیز در محیط‌های کاری استان البرز کاهش قابل توجهی را شاهد هستیم و در 8 ماه نخست در مجموع بیش از 25 درصد آمارها در این زمینه کاهش نشان می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر