مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد کاهش ۴۰درصدی حوادث ناشی از کار در البرز

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد کاهش ۴۰درصدی حوادث ناشی از کار در البرز

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار در محیط‌های کاری این استان خبر داد.
به گزارش فارس، علی ایمانی اظهار داشت: استان البرز در سال‌های اخیر از نظر توسعه صنعتی، پیشرفت‌های خوبی داشته و در حال حاضر به عنوان یکی از استان‌های صنعتی کشور به شمار می‌آید.
وی افزود: حضور و فعالیت ده‌ها کارخانه بزرگ و چند شهرک صنعتی معتبر موجب شده است که در این حوزه، استان البرز رشد قابل توجهی داشته باشد.
ایمانی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اداره کار در البرز نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک و بزرگ فعال در این استان با هدف رعایت حقوق کارگر و کارفرماست.
وی گفت: خوشبختانه قوانین کار در ایران جامع و روشن است و در صورت رعایت این قوانین، بخش مهمی از مسائل مربوط به حوزه کار از جمله ایفای حقوق کارگر و کارفرما برطرف می‌شود.
ایمانی گفت: از جمله وظایفی که بر عهده این اداره قرار دارد، انجام نظارت‌های مستمر و حضور بازرسان در محیط‌های کار بوده و در صورت مشاهده رعایت نکردن حقوق کارگران و نکات ایمنی، موارد به صورت جدی پیگیری می‌شود.
وی افزود: در یک سال اخیر این نظارت‌ها افزایش داشته و شاهد هستیم که تأثیرات مثبتی نیز در محیط‌های کار استان البرز داشته
است.
ایمانی ادامه داد: از جمله این تأثیرات مثبت می‌توان به کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار در این استان اشاره کرد به صورتی که در ۸ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ در مجموع بیش از ۴۰ درصد حوادث ناشی از کار در محیط‌های کاری، کارخانه‌ها، کارگاه‌های کوچک و بزرگ کاهش
داشته است.
وی اظهار داشت: در حوزه حوادث منجر به فوت نیز در محیط‌های کاری استان البرز کاهش قابل توجهی را شاهد هستیم و در ۸ ماه نخست در مجموع بیش از ۲۵ درصد آمارها در این زمینه کاهش نشان می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذار