مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تأکید کرد عزم ملی و مدیریت جهادی  سرلوحه فعالیت‌های خودروسازان سایپا

به مناسبت فرارسيدن سال نو كه از سوي رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده است، مهندس سعيد مدني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در پيامي گام برداشتن مجموعه سايپا را براساس منويات معظم‌له عنوان كرد. مديرعامل گروه خودروسازي سايپا ضمن با تبريك حلول سال نو و بهار پر طراوت به همه هموطنان در سراسر جهان به ويژه كاركنان گروه خودروسازي سايپا گفت: با توجه به اینکه سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي را پشت سر گذاشتيم، اعضاي خانواده بزرگ گروه خودروسازي سايپا با يكديگر عهد بسته‌اند كه در سال پيش رو كه توسط مقام معظم رهبري به نام سال ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي ” نامگذاري شده است نيز تداوم دهنده راه پرافتخار صنعت خودرو كشور باشند و با همت همه همكاران در گروه و تلاش مضاعف، شعار سال جديد مبني بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي را محقق سازند.وي افزود: نامگذاري امسال از سوي رهبرفرزانه انقلاب با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ ، از پايه ها و اصول رفتارهاي انساني است و ما کوشش می‌کنیم تا با نصب العين قرار دادن فرمايشات معظم له در سال 1393 و با سعي و تلاش همه كارگران ، كاركنان و مديران در گروه خودروسازي سايپا، بهره وري و نتيجه گرايي را در اين گروه محقق كنيم. مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تصريح كرد: بايد براي رسيدن به اين مهم سعي و تلاش خود را افزايش داد و با فرهنگ جهادي وارد عمل شد كه در اين راستا همه پرسنل گروه خودروسازي سايپا با لبيك به فرامين مقام معظم رهبري ، شعار سال 1393 را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار خواهند داد تا با توكل بر خداوند متعال و حمايت دولت تدبير و اميد كه به حق همراه و ياور صنعت ملي است، صنعت خودرو كشور را به جايگاه واقعي خود برسانند تا گامي دراهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت كه در سال گذشته حامي و حيات دهنده صنعت داخلي بود بردارند. مهندس مدني خاطرنشان كرد: در سال 93 همه ما وظيفه داريم در راه تحقق سياست‌هاي «اقتصاد مقاومتي» همت گماريم و وظيفه فرد فرد همكاران عزيز است كه اين اصول را با جان و دل باور داشته باشند و با ارائه بهترين محصولات و خدمات سهم خود را براي نيل به شكوفايي اقتصادي و رفاه عمومي آحاد ملت ايران اسلامي ادا كنند. وي در پايان گفت: شادكامي، بهروزي، سرافرازي و سلامت همه همكاران و هموطنان را در سال 93 آرزومندم و از آن مقلب قلوب مي‌خواهم كه دل‌هاي ما را از انوار پربركت معرفت اهل بيت (ع) بهره‌مند كند.
توليد روزانه 2500 دستگاه خودرو در سايپا در سال 93
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا از هدفگذاري اين مجموعه براي توليد روزانه 2500 دستگاه خودرو در سال جاري خبر داد و گفت: با توجه به ايجاد ثبات و اميدواري براي ورود به روند روبه رشد، قصد داريم توليد محصولات خود را افزايش دهيم. سعيد مدني در نشست مديران ارشد گروه خودروسازي سايپا با بيان اين كه سال جاري سال بهره وري و نتيجه گرايي در سايپا خواهد بود اظهار داشت: توليد 650 هزار دستگاه خودرو در سال 93 به عنوان اولويت اصلي سايپا محسوب شده و تمامي بخش ها از قبيل زنجيره تأمين و توليد كنندگان براي دستيابي به اين هدف تلاش خواهند كرد.وي افزود: استقرار دولت تدبير و اميد و برنامه‌ريزي و سياستگذاري‌هاي اصولي وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنين سازمان گسترش و نوسازي صنايع موجب شده مقوله توليد در خودروسازي ها با ثبات و روند روبه رشد مواجه شود. مهندس مدنی با اشاره به اين كه سياست هاي داخلي مجموعه گروه سايپا در سال قبل نظير كاهش هزينه ها، فروش كنترل شده دارايي هاي مازاد و راكد، افزايش حس مشاركت و مسئوليت پذيري كاركنان و همچنين هدايت سرمايه ها به توليد موجب بهبود كلي شرايط گروه خودروسازي سايپا شد، تصريح كرد: در سال جاري نيز ورود 3 يا 4 خودرو جديد به سبد محصولات سايپا امكان جهش مجموعه را فراهم خواهد كرد.
وی در خصوص ساير برنامه هاي گروه سايپا براي سال جاري گفت: در زمينه توليد خودرو، شركت هاي پارس خودرو، سايپا كاشان، زامياد، سايپا ديزل، بن رو و ايران كاوه با برنامه ريزي هاي گسترده، توليد محصولات جديد و عمل به تعهدات خود را در دستور كار قرار خواهند داد.
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با اشاره به برنامه هاي ثمر بخش اين گروه براي توسعه سبد محصولات افزود: خوشبختانه توليد محصولات جديد كه در گذشته به عنوان يك نقطه ضعف محسوب مي شد در حال حاضر مبدل به يك برنامه پويا و مؤثر در گروه شده و برهمين اساس امسال هم اين روند ادامه خواهد يافت.
وي اظهار داشت: افزايش عمق داخلي و بومی‌سازي محصولات جديد به عنوان عامل رونق كسب و كار در شركت هاي زنجيره تأمين و سودآوري بيشتر براي گروه بايد دردستور كار قرار گيرد.
مدني در خصوص برنامه هاي گروه خودروسازي سايپا براي صادرات به بازارهاي خارجي نيز گفت: امسال برنامه صدور 58 هزار دستگاه خودرو در دستور كار قرار دارد كه اين تعداد 5 برابر خودروهاي صادر شده در سال 92 است.
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در خاتمه با اشاره به احياي شوراي سياستگذاري صنعت خودرو همزمان با آغاز به كار دولت تدبير و اميد اين اقدام را بسيار مفيد و مؤثر دانست و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با حذف قوانين ضد توليد ضمن ايجاد فضاي مناسب براي توليد‌كننندگان داخلي اميدواري هاي زيادي را در زمينه بهبود كلي شرايط در سال جاري ايجاد كرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر