مدیرعامل شرکت قطعه‌سازان میثاق عنوان کرد همگرایی و وحدت رمز موفقیت خودروسازان و قطعه سازان کشور

مدیرعامل شرکت قطعه‌سازان میثاق عنوان کرد همگرایی و وحدت رمز موفقیت خودروسازان و قطعه سازان کشور

‌بر پایه سند چشم‌انداز صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴، جمهوری اسلامی ایران باید به جایگاه نخست اقتصادی، علمی و فناوری در منطقه آسیای جنوب غربی با تأکید بر جنبش نرم‏افزاری و تولید علم، دست یابد.
مدیرعامل شرکت قطعه سازان میثاق گفت: صنعت خودرو به عنوان پیشتاز صنعت کشور از طریق ایجاد توانمندی‌های علمی، فنی، مدیریتی و… می‏تواند در دستیابی به چشم‏انداز، مؤثر و مفید واقع شود.
علی فراهانی تصریح کرد: در راستای این چشم انداز، دستیابی به جایگاه نخست صنعت خودرو در منطقه، رتبه پنجم در آسیا و رتبه یازدهم در جهان از طریق رقابت‌پذیری مبتنی بر توسعه فناوری پیش‏بینی شده است.
فراهانی ضمن اشاره به اهمیت صنعت خودرو در اقتصاد ملی یادآور شد: از نظر بانک مرکزی، صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع عمده و اشتغالزا، دارای سهم بالایی از توان بالقوه و بالفعل صنعت کشور است و صنعت خودرو در ایران و در دنیا از ۲ جنبه بسیار مهم است؛ اول به‌دلیل میزان تقاضا و نوع کاربردی که در زندگی مردم دارد، یک تجارت بسیار پرسود و پر منفعت قلمداد می‏شود و درصد بسیار بالایی از گردش مالی هر کشور را تشکیل می‌دهد و دلیل دوم این است که مالکان فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها آرزو دارند بتوانند در صنعت خودرو خاصیت کاربردی فناوری‌های خودرا ایجاد کنند.
وی افزود: چالش‌ها و فرصت‌های صنعت خودرو با صنعت قطعه سازان کشور یکی است و این ۲ صنعت در یک خط و مسیر گام بر می‌دارند و فرصت‏ها و چالش‏های آن نیز در یک راستاست.
مدیر عامل شرکت قطعه سازان میثاق کمبود منابع مالی و مشکل نقدینگی را بزرگترین چالش خودرو سازان و قطعه‌سازان خودروی کشور برشمرد و از نظام بانکی و بانک‌های عامل در استان‌ها خواست برای رونق اقتصاد ملی و افزایش اشتغال در سال اقتصاد از خودرو سازان و قطعه سازان خودروی کشور قاطعانه حمایت کنند.
وی سهم قطعه سازان در تولید محصول نهایی خودرو را ۵۰ تا ۶۰ درصد خواند و بر جایگاه مهم قطعه سازان در صنعت خودروی کشور تأکید کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان خواستار توجه و حمایت بیش از پیش این صنعت شد. فراهانی یادآور شد: بهره ۳۳درصدی نظام بانکی، افزایش قیمت حامل‏های انرژی و افزایش حقوق و دستمزد کارگران فشار مضاعفی بر قطعه سازان تحمیل کرده است که تنها حمایت دولت و نظام بانکی و خودروسازان می‏تواند آرامش را به صنعت قطعه کشور باز گرداند.
علی فراهانی همچنین افت تولید ناشی از افت نقدینگی، عقب ماندن از فناوری‏های روز در صنعت خودرو و فقدان استراتژی و برنامه مدون را از دیگر چالش‌های پیش‌رو در صنعت خودرو و قطعه سازان خودروی کشور دانست و گفت: رفع و حل چالش‌های پیش‏رو منوط به پول و افزایش منابع مالی است.
وی با طرح فرصت‌های صنعت خودرو اظهار داشت: اخبار امیدوار کننده‏ای از سوی دولت در راستای حمایت از صنعت خودرو و عبور از چالش ها به گوش می‏رسد از جمله اصرار دولت بر کاهش نقدینگی و اختصاص یارانه تولید که به‌نظر می‏رسد مبلغ قابل توجهی را دولت به صنعت خودرو و قطعه سازان خودرو کشور تزریق کند که این امر امید به آینده روشن صنعت خودرو را افزایش خواهد داد.
فراهانی گفت: در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری دولت و بانک مرکزی به طور مشترک از تخصیص ارز مبادله‏ای به صنعت خودرو خبر دادند، اقدامی که در صورت تحقق آن قیمت ارز مصرفی خودروسازان را حدود ۲۵ درصد کاهش خواهد داد که این امر بر قطعات وارداتی چون آهن، مس و پلاستیک اثر کاهش قیمتی را خواهد داشت که این خبر نیز از توجه دولت به صنعت خودرو و قطعه‌سازان خودروی کشور حکایت دارد.
مدیرعامل شرکت قطعه سازان میثاق همچنین در بخش فرصت‏های پیش‏رو افزود: پس از توافق هسته‏ای ایران و غرب در ژنو انتظار می‏رود شرکت های بزرگ خودروساز خارجی مانند فولکس واگن، فیات، تویوتا و دیگر برند‏های بزرگ خودرو‌سازی جهان با حضور در ایران شاهد رقابت بیشتر، تولید افزون‌تر، کیفیت بهتر و یک تحول بزرگ در صنعت خودروی کشور باشیم.
فراهانی ضمن تمجید و تقدیر از همگرایی و تعامل سازنده و همدلی خودروسازان با قطعه سازان البرز، همدلی و وحدت عملکرد این ۲ صنعت را رمز موفقیت خودروسازان و قطعه سازان البرز دانست و بر درک متقابل و اعتمادسازی ۲ طرف تأکید کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار