مدیرعامل شرکت قطعه‌سازان میثاق عنوان کرد همگرايي و وحدت رمز موفقيت خودروسازان و قطعه سازان كشور

‌بر پايه سند چشم‌انداز صنعت خودرو در افق 1404، جمهوري اسلامي ايران باید به جايگاه نخست اقتصادي، علمي و فناوري در منطقه آسياي جنوب غربي با تأكيد بر جنبش نرم‏افزاري و توليد علم، دست يابد.
مديرعامل شركت قطعه سازان ميثاق گفت: صنعت خودرو به عنوان پيشتاز صنعت كشور از طريق ايجاد توانمندي‌هاي علمي، فني، مديريتي و… مي‏تواند در دستيابي به چشم‏انداز، مؤثر و مفيد واقع شود.
علي فراهاني تصريح كرد: در راستاي اين چشم انداز، دستيابي به جايگاه نخست صنعت خودرو در منطقه، رتبه پنجم در آسيا و رتبه يازدهم در جهان از طريق رقابت‌پذيري مبتني بر توسعه فناوري پيش‏بيني شده است.
فراهاني ضمن اشاره به اهميت صنعت خودرو در اقتصاد ملي يادآور شد: از نظر بانك مركزي، صنعت خودرو به عنوان يكي از صنايع عمده و اشتغالزا، داراي سهم بالايي از توان بالقوه و بالفعل صنعت كشور است و صنعت خودرو در ايران و در دنيا از 2 جنبه بسيار مهم است؛ اول به‌دليل ميزان تقاضا و نوع كاربردي كه در زندگي مردم دارد، يك تجارت بسيار پرسود و پر منفعت قلمداد مي‏شود و درصد بسيار بالايي از گردش مالي هر كشور را تشكيل مي‌دهد و دليل دوم اين است كه مالكان فناوري‌ها و تكنولوژي‌ها آرزو دارند بتوانند در صنعت خودرو خاصيت كاربردي فناوري‌هاي خودرا ايجاد كنند.
وي افزود: چالش‌ها و فرصت‌هاي صنعت خودرو با صنعت قطعه سازان كشور يكي است و اين 2 صنعت در يك خط و مسير گام بر مي‌دارند و فرصت‏ها و چالش‏هاي آن نيز در يك راستاست.
مدير عامل شركت قطعه سازان ميثاق كمبود منابع مالي و مشكل نقدينگي را بزرگترين چالش خودرو سازان و قطعه‌سازان خودروي كشور برشمرد و از نظام بانكي و بانك‌هاي عامل در استان‌ها خواست برای رونق اقتصاد ملي و افزايش اشتغال در سال اقتصاد از خودرو سازان و قطعه سازان خودروي كشور قاطعانه حمايت کنند.
وي سهم قطعه سازان در توليد محصول نهايي خودرو را 50 تا 60 درصد خواند و بر جايگاه مهم قطعه سازان در صنعت خودروي كشور تأكيد کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان خواستار توجه و حمايت بيش از پيش اين صنعت شد. فراهاني يادآور شد: بهره 33درصدي نظام بانكي، افزايش قيمت حامل‏هاي انرژي و افزايش حقوق و دستمزد كارگران فشار مضاعفي بر قطعه سازان تحميل کرده است كه تنها حمايت دولت و نظام بانكي و خودروسازان مي‏تواند آرامش را به صنعت قطعه كشور باز گرداند.
علي فراهاني همچنين افت توليد ناشي از افت نقدينگي، عقب ماندن از فناوري‏هاي روز در صنعت خودرو و فقدان استراتژي و برنامه مدون را از ديگر چالش‌هاي پيش‌رو در صنعت خودرو و قطعه سازان خودروي كشور دانست و گفت: رفع و حل چالش‌هاي پيش‏رو منوط به پول و افزايش منابع مالي است.
وي با طرح فرصت‌هاي صنعت خودرو اظهار داشت: اخبار اميدوار كننده‏اي از سوي دولت در راستای حمايت از صنعت خودرو و عبور از چالش ها به گوش مي‏رسد از جمله اصرار دولت بر كاهش نقدينگي و اختصاص يارانه توليد كه به‌نظر مي‏رسد مبلغ قابل توجهي را دولت به صنعت خودرو و قطعه سازان خودرو كشور تزريق کند كه اين امر اميد به آينده روشن صنعت خودرو را افزايش خواهد داد.
فراهاني گفت: در اوايل ارديبهشت ماه سال جاري دولت و بانك مركزي به طور مشترک از تخصيص ارز مبادله‏اي به صنعت خودرو خبر دادند، اقدامي كه در صورت تحقق آن قيمت ارز مصرفي خودروسازان را حدود 25 درصد كاهش خواهد داد كه اين امر بر قطعات وارداتي چون آهن، مس و پلاستيك اثر كاهش قيمتي را خواهد داشت كه اين خبر نيز از توجه دولت به صنعت خودرو و قطعه‌سازان خودروي كشور حكايت دارد.
مديرعامل شركت قطعه سازان ميثاق همچنين در بخش فرصت‏هاي پيش‏رو افزود: پس از توافق هسته‏اي ايران و غرب در ژنو انتظار مي‏رود شركت هاي بزرگ خودروساز خارجي مانند فولكس واگن، فيات، تويوتا و ديگر برند‏هاي بزرگ خودرو‌سازي جهان با حضور در ايران شاهد رقابت بيشتر، توليد افزون‌تر، كيفيت بهتر و يك تحول بزرگ در صنعت خودروي كشور باشيم.
فراهاني ضمن تمجيد و تقدير از همگرايي و تعامل سازنده و همدلي خودروسازان با قطعه سازان البرز، همدلي و وحدت عملكرد اين 2 صنعت را رمز موفقيت خودروسازان و قطعه سازان البرز دانست و بر درك متقابل و اعتمادسازي 2 طرف تأكيد کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر