مدیرعامل ارس خودرو دیزل خبر داد: رونمایی از دو محصول جدید

مدیرعامل ارس خودرو دیزل  خبر داد: رونمایی از دو محصول جدید

پیکاپ دو کابین با مشخصات فنی یورو 5   |    وانت 3/5 تنی با مشخصات فنی یورو 5

مهندس اسفنجی

مهندس اسفنجی، مدیرعامل ارس خودرو دیزل اعلام کرد: این شرکت از مجموعه گروه صنعتی آمیکو که در سال 922 به عنوان واحد نمونه کشوری در بخش خودرو و نیرومحرکه انتخاب و معرفی شد، امیدوار است با عرضه دو محصول جدید در سبد محصولات خود، سهم بیشتری از بازار خودروهای تجاری را در اختیار گیرد.

این تازه ترین خبری است که مهندس اسفنجی در گفت و گو با تیم خبری روزنامه دنیای اقتصاد در منطقه غرب تهران در اختیار این رسانه قرار داد. مجموعه شرکت های تحت پوشش ارس خودرو دیزل که با برند ملی آمیکو ثبت جهانی شده است در تولبد محصولاتی از قبیل انواع باتری، ساندویچ پانل، رنگ های پودری الکترواستاتیک فعالیت دارندو بزودی خطوط تولید اتوبوس های 12 متری و skeed loader و لیفتراک در این مجموعه آغاز خواهد شد.

مهمترین فعالیت برند آمیکو در 5 محصول شرکت ارس خودرو دیزل، شامل انواع کامیون های کشنده، باری، کمپرسی، و کامیونت ها در ظرفیتهای مختلف است که به بازار عرضه می شود.

وی گفت با این همه قرار است خطوط تولید دو محصول فوق یعنی پیکاپ و وانت 3/5 تنی قبل از پایان سال شروع و اوایل سال 1396 وارد بازار شوند. این دو محصول با موتور ساخت میتسوبیشی با کلیه امکانات رفاهی و با تمامی آپشن ها تجهیز شده و هر کدام در دو تیپ 4×4 و 2×4 روانه بازار می شوند.
وی اضافه کرد هر دو خودرو به موتور یورو 5 دوگانه سوز (بنزین و گاز CNGG) به صورت استاندارد مجهز می باشند. اسفنجی افزود: وانت پیکاپ دو کابین در نوع خود در ایران بی نظیر است و حتی می توان آن را با پیکاپ های معروف ژاپنی مقایسه نمود.
ویژگی خاص این خودرو چنان است که دارنده آن در جاده و شهر به عنوان یک خودروی سواری لوکس راحت باتمامی تجهیزات و آپشن ها از آن استفاده کند و در کوه و بیابان و جنگل بعنوان یک خودرو با ویژگی تمام off road و هنگام بارکشی می توان از آن بعنوان حمل مسافر و کالا به راحتی استفاده نمود.
اسفنجی می گوید اصولاً حمل بار با وانت GVW در دنیا حدود 2/55 تن می باشد ولی متاسفانه بعد از انقلاب خواسته یا ناخواسته GVW برای وانت در ایران 3/5 تن تعریف شد و شاید یکی از دلایل این همه تصادفات در جاده ها دلیل اضافه باری می باشد که به این نوع وانت ها تحمیل می شود ولی ما پس از چند سال توانسته ایم خودرو وانت محبوب ایرانیان را با ظرفیت 3/5 تن بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید کنیم ، این خودرو با موتورگاز سوز و استاندارد یورو 5 و مجهز به دو کیسه هوای سرنشین و سایر تجهیزات ایمنی بر اساس استانداردهای روز مجهز می باشد.
آیین رونمایی این خودروها در جلفا برگزار می شود و آیین مشابهی به صورت نمادین نیز در تهران خواهد بود.
اسفنجی افزود: پیش بینی کرده ایم که آیین رونمایی این خودروها را اواخر فروردین ماه سال آینده در جلفا برگزار شود و آیین مشابهی نیز به صورت نمادین در تهران خواهیم داشت.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه پیکاپ دو کابین، خودرو خاص یعنی متشکل از سه خودرو on roadd و off road و وانت می باشد، تولید پنج هزار دستگاه در سال اول را برای آن در نظر گرفته ایم و برای وانت تک کابین نیز امیدواریم به تولید انبوه دست یابیم.
وی گفت: علاوه بر همه ویژگی های محصولات جدید، بالطبع از نظر طی مسافت و چه از نظر مدت زمان کارکرد بعد از تحویل زیر پوشش گارانتی خواهند بود. خدمات پس از فروش بهتری نیز برای آنها در نظر گرفته ایم که متعاقباً اعلام خواهد شد.

ساخت مشترک اتوبوس با مشارکت ترکیه – آذربایجان

مدیرعامل ارس خودرو دیزل افزود: گروه صنعتی ما دارای بستر مناسب و زیر ساخت های گسترده ای برای سرمایه گذاری است و اکنون مقدمات تولید مشترک اتوبوس با ترکیه مهیا شده و مذاکرات لازم صورت گرفته و تفاهم نامه های آن نیز به امضا رسیده و به احتمال خیلی زیاد خط تولید اتوبوس نیز تا آخر اردیبهشت راه اندازی خواهد شد، ضمن اینکه خط تولید ماشین آلات راهسازی دیگر نظیر اسکیدلودر و لیفتراک هم در حال تکمیل است و محصولات آن نیز در سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

آمیکو دارای 54 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور است

اسفنجی با یادآوری اینکه اکنون تعمیرگاه مرکزی را در جاده قدیم کرج (محل سابق گواه بنز) خریداری و راه اندازی نموده ایم ، گفت: عمده فعالیت کارخانجات تولیدی ما در جلفا در آذربایجان شرقی متمرکز است و امکانات وسیع و گسترده ای در آن منطقه داریم.
وی ادامه داد: گروه صنعتی آمیکو در منطقه آزاد اقتصادی ارس دارای یک محوطه 500 هکتاری است که 20 هکتار آن سوله و سرپوشیده است و 600 نفر نیز به عنوان نیروهای فنی در آن مشغول بکار هستند.

نویسنده: منیژه بازیار
منبع: ویژه نامه دنیای اقتصاد غرب استان تهران

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر