مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز تأکید کرد: ضرورت ساخت سینماهای مجهز در استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز تأکید کرد: ضرورت ساخت سینماهای مجهز در استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با بیان اینکه ساختن سینما در این استان کمتر مورد توجه قرار گرفته است، نقش سینما در بخش فرهنگ و آموزش را مانند دانشگاه و مدرسه عنوان کرد.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگ و ارشاد البرز، سید موسی حسینی کاشانی در حاشیه بازدید از مجتمع سینمایی سپهر شهرک وحدت شهرستان فردیس افزود: یکی از مشکلات در بخش فرهنگ این است که بسیاری از مردم استان هنوز نقش فرهنگی سینما را باور ندارند و باید در این زمینه چاره جویی کرد.
وی با اشاره به اینکه تعداد سینماهای این استان نسبت به جمعیت آن بسیار کم و محدود است، گفت: ۴ سینما برای جمعیتی بالغ بر ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کافی نیست و نمی‌تواند نیاز شهروندان به ویژه قشر جوان را به مراکز فرهنگی و تفریحی تأمین کند.
حسینی کاشانی با بیان اینکه سینما‌سازی در البرز کمتر مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: ساخت سینما در برنامه کاری سرمایه‌گذاران البرزی قرار ندارد و این باور هنوز به‌وجود نیامده که سینما نیز مانند دانشگاه و مدرسه است حال آنکه چنانچه اهمیت سینماسازی درک شود و این باور به‌وجود آید، بسیاری حاضرند برای تربیت نسل آینده در این مسیر سرمایه‌گذاری و هزینه کنند.
وی با تأکید بر اهمیت ساخت سالن‌های سینمایی با کیفیت اظهار داشت: به‌طور طبیعی انتظار سینماگرانی که با تلاش بسیار زیاد، فیلم می‌سازند این است که اثرشان در یک فضای خوب و با کیفیت به نمایش گذاشته شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: ما در البرز به سالن‌های سینمایی مجهز و با کیفیت نیاز داریم و این مسیر هم بدون اطلاع‌رسانی در زمینه سینماسازی و مشارکت سرمایه‌گذاران محقق نخواهد شد.
وی به برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری برد-برد استان البرز اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های مسئولان استان بخش زیرساخت‌های فرهنگی است که باید تقویت شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از این فرصت در این طرح عظیم اقتصادی شرکت کنند.
حسینی‌کاشانی تأکید کرد: به نظر می‌رسد بهترین شیوه برای کمک به ساخت سالن سینما تجمیع واحدهای تجاری، سینمایی، خدماتی و تفریحی با یکدیگر است بنابراین در این زمینه نیز سرمایه‌گذاران، دولت، شهرداری‌ها و نهادهای دیگر نیز می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به روز سینما سلام، روز آشتی مردم با سینما خاطرنشان کرد: مردم استان در روز دهم بهمن ماه با استقبال بی‌نظیری که از خود نشان دادند ثابت کردند که با سینما قهر نیستند.
حسینی کاشانی با اشاره به قسمت‌های نیمه کاره مجتمع سینمایی سپهر شرک وحدت اظهار امیدواری کرد که با افتتاح سالن‌های نیمه کاره این سینما در روزهای آینده و اکران فیلم‌های متنوع در این سینما، زمینه رضایت تماشاچیان
فراهم شود. مهدی مهرور، فرماندار فردیس نیز در این بازدید گفت: با توجه به جمعیت بالای این شهرستان و همچنین برای تحقق شعار امسال باید برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها به گونه‌ای باشد که بتوان نسبت به تأمین زیرساخت‌های مناسب اقدام کرد. وی افزود: سینما یک محیط فرهنگی ایده آل برای خانواده‌هاست بنابراین تهیه و تدوین بسته‌های حمایتی مختلف از سوی تمامی ارگان‌ها، صاحبان سرمایه و بخش خصوصی به‌منظور سرمایه‌گذاری و بسط و گسترش این‌گونه محیط‌ها ضرورتی است که امید می‌رود در سایه تدابیر اتخاذ شده از سوی مسئولان به‌منظور تحقق اهداف و برنامه‌های اقتصادی استان مورد توجه قرار گیرد. فرماندار فردیس افزود: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده به دنبال تحقق منویات مقام معظم رهبری حول ۲محور اصلی فرهنگ و اقتصاد هستیم بنابراین از هرگونه کمک و مساعدت برای تأمین فضاهای فرهنگی در شهرستان فردیس دریغ نکرده و همواره حامی سرمایه‌گذاران در حوزه فرهنگی خواهیم بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار