مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز تأکید کرد: ضرورت ساخت سینماهای مجهز در استان

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز با بيان اينكه ساختن سينما در اين استان كمتر مورد توجه قرار گرفته است، نقش سينما در بخش فرهنگ و آموزش را مانند دانشگاه و مدرسه عنوان كرد.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگ و ارشاد البرز، سيد موسي حسيني كاشاني در حاشيه بازديد از مجتمع سينمايي سپهر شهرك وحدت شهرستان فرديس افزود: يكي از مشكلات در بخش فرهنگ اين است كه بسياري از مردم استان هنوز نقش فرهنگي سينما را باور ندارند و بايد در اين زمينه چاره جويي كرد.
وي با اشاره به اينكه تعداد سينماهاي اين استان نسبت به جمعيت آن بسيار كم و محدود است، گفت: 4 سينما براي جمعيتي بالغ بر 2ميليون و 500 هزار نفر كافي نيست و نمي‌تواند نياز شهروندان به ويژه قشر جوان را به مراكز فرهنگي و تفريحي تأمين كند.
حسيني كاشاني با بيان اينكه سينما‌سازي در البرز كمتر مورد توجه قرار گرفته است، تصريح كرد: ساخت سينما در برنامه كاري سرمايه‌گذاران البرزي قرار ندارد و اين باور هنوز به‌وجود نيامده كه سينما نيز مانند دانشگاه و مدرسه است حال آنكه چنانچه اهميت سينماسازي درك شود و اين باور به‌وجود آيد، بسياري حاضرند براي تربيت نسل آينده در اين مسير سرمايه‌گذاري و هزينه كنند.
وي با تأكيد بر اهميت ساخت سالن‌هاي سينمايي با كيفيت اظهار داشت: به‌طور طبيعي انتظار سينماگراني كه با تلاش بسيار زياد، فيلم مي‌سازند اين است كه اثرشان در يك فضاي خوب و با كيفيت به نمايش گذاشته شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز گفت: ما در البرز به سالن‌هاي سينمايي مجهز و با كيفيت نياز داريم و اين مسير هم بدون اطلاع‌رساني در زمینه سينماسازي و مشاركت سرمايه‌گذاران محقق نخواهد شد.
وي به برگزاري همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري برد-برد استان البرز اشاره كرد و افزود: يكي از دغدغه‌هاي مسئولان استان بخش زيرساخت‌هاي فرهنگي است كه بايد تقويت شود و سرمايه‌گذاران مي‌توانند با استفاده از اين فرصت در اين طرح عظيم اقتصادي شركت كنند.
حسيني‌كاشاني تأكيد كرد: به نظر مي‌رسد بهترين شيوه براي كمك به ساخت سالن سينما تجميع واحدهاي تجاري، سينمايي، خدماتي و تفريحي با يكديگر است بنابراين در اين زمينه نيز سرمايه‌گذاران، دولت، شهرداري‌ها و نهادهاي ديگر نيز مي‌توانند بسيار تأثيرگذار باشند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز با اشاره به روز سينما سلام، روز آشتي مردم با سينما خاطرنشان كرد: مردم استان در روز دهم بهمن ماه با استقبال بي‌نظيري كه از خود نشان دادند ثابت كردند كه با سينما قهر نيستند.
حسيني كاشاني با اشاره به قسمت‌هاي نيمه كاره مجتمع سينمايي سپهر شرك وحدت اظهار اميدواري كرد كه با افتتاح سالن‌هاي نيمه كاره اين سينما در روزهاي آينده و اكران فيلم‌هاي متنوع در اين سينما، زمينه رضايت تماشاچيان
فراهم شود. مهدي مهرور، فرماندار فرديس نيز در اين بازديد گفت: با توجه به جمعيت بالاي اين شهرستان و همچنين براي تحقق شعار امسال بايد برنامه‌ريزي‌ها و فعاليت‌ها به گونه‌اي باشد كه بتوان نسبت به تأمين زيرساخت‌هاي مناسب اقدام كرد. وي افزود: سينما يك محيط فرهنگي ايده آل براي خانواده‌هاست بنابراين تهيه و تدوين بسته‌هاي حمايتي مختلف از سوي تمامي ارگان‌ها، صاحبان سرمايه و بخش خصوصي به‌منظور سرمايه‌گذاري و بسط و گسترش اين‌گونه محيط‌ها ضرورتي است كه اميد مي‌رود در سايه تدابير اتخاذ شده از سوي مسئولان به‌منظور تحقق اهداف و برنامه‌هاي اقتصادي استان مورد توجه قرار گيرد. فرماندار فرديس افزود: با توجه به اينكه امسال از سوي مقام معظم رهبري سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي» نامگذاري شده به دنبال تحقق منويات مقام معظم رهبري حول 2محور اصلي فرهنگ و اقتصاد هستيم بنابراين از هرگونه كمك و مساعدت براي تأمين فضاهاي فرهنگي در شهرستان فرديس دريغ نكرده و همواره حامي سرمايه‌گذاران در حوزه فرهنگي خواهيم بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر