مدیر عامل ستاد دیه استان البرز : ۳زندانی زن در حسرت پرواز

ایران واشقانی فراهانی/
تازه داماد تردید نداشت. هرچند سالها در رویاهایش خود را در جشن ازدواجی باشکوه و در لباس دامادی تصور کرده بود،اما به توصیه عروس از برگزاری جشن چشمپوشی کرد تا هزینه مراسم را به زندانیان بدهکار هدیه کند.دلش می خواست زندگی جدیدش با دعای خیر گرفتارانی همراه باشد که پشت دیوارهای سرد و سنگین زندان با هر نفس ،خدا را صدا می زنند. به سفره بی نان و مهمان خانواده ای چشم انتظار می اندیشید و به مردی که سنگینی زنجیر، غرورپاهایش را شکسته بود.
مدیر عامل ستاددیه استان البرز با بیان این که زوج جوانی هزینه جشن ازدواج شان را صرف آزادی زندانیان بدهکار کردند،گفت:این زوج حاضر به اعلام هویت خود نشدند.آنها اعتقاد داشتند که با خدای خود معامله کرده اند و می خواستند اجرشان محفوظ باشد.
محمد باقر مقدسی با دعوت از نیکو کاران البرزی برای آزادی۳ زندانی زن ادامه داد:در حال حاضر ستاد دیه البرز در تلاش است تا مقدمات آزادی ۳ زن آبرومند و متاهل را فراهم کند که از معتمدان محلی بوده اند وبه پشتوانه اعتبار و نفوذشان به راه اندازی صندوق های قرعه کشی محلی اقدام کردند. اما تعدادی از وام گیرندگان پس از دریافت وام، به محلی نامعلوم رفتند و موجب ورشکستگی صندوق و شکایت اعضا شدند. خانواده این ۳ زندانی زن قادر به جبران خسارت مالی ناخواسته نیستند و آنها دور از فرزندان شان روزهای سختی را پشت میله های زندان سپری می کنند.
مدیر عامل ستاددیه استان البرز، برخی از شاکیان را بزرگترین نیکوکاران البرزی شمرد و گفت:در ۹ ماهه گذشته ۱۸۰ زندانی جرایم غیرعمد با پرداخت ۲۳۰میلیارد تومان آزاد شدند که در این میان شاکیان آنان ،به عنوان بزرگترین خیرین با بخشش ۱۶۰ میلیارد تومان سهم زیادی در آزادی بدهکاران دربند داشتند. وی با بیان این که بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به بدهکاران مالی و مهریه هستند،توصیه کرد که خانواده ها ازدواج را آسان بگیرند. چون جوانان باید چرخه اقتصاد کشور را به حرکت درآورند نه اینکه در زندان امید زندگی را از دست بدهند همچنین وجود تعداد زیادی زندانی مهریه نیزدر شأن یک کشور اسلامی نیست.
مقدسی خاطرنشان کرد : جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد بزودی در مرکز استان البرز برگزار می شود تا با حضور افراد خیر ، مددجویان بیشتری به آغوش خانواده بازگردند.

این مطلب را به اشتراک بگذار