مدیر شهرداری منطقه چهار کرج خبر داد بازسازی باغ سیب مهرشهر کرج

مدیر شهرداری منطقه چهار کرج خبر داد بازسازی باغ سیب مهرشهر کرج

با واگذاری ۷۰ درصد باغ سیب مهرشهر از سوی بنیاد مستضعفان به شهرداری کرج، عملیات اجرایی بازسازی این باغ بزودی آغاز می‌شود.
مجید کمالی‌نژاد، مدیر شهرداری منطقه چهار کرج با بیان این مطلب در گفت‌وگو با ایران افزود: در نخستین مرحله از این عملیات در ضلع جنوب این باغ پیاده رویی مناسب همراه با امکانات ورزشی برای استفاده عموم ساخته خواهد شد که انتظار می‌رود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
وی اضافه کرد: براساس توافق انجام شده با بنیاد مستضعفان ۷۰ درصد از این باغ ۲۷۰ هکتاری در اختیار شهرداری کرج قرار گرفته است.
مدیر شهرداری منطقه چهار کرج خاطرنشان کرد: در این توافق تلاش شده سهم ۳۰ درصدی بنیاد از زمین‌های فاقد درخت در نظر گرفته شود تا در حد امکان از آسیب به درختان این باغ سیب پیشگیری شود.
وی یادآور شد: باغ سیب مهرشهر در گذشته دارای ۳۵۰ هکتار وسعت بود که پیش از این ۸۰ هکتار آن از سوی بنیاد مستضعفان به‌طور رسمی به دانشگاه علامه طباطبایی انتقال
یافته بود.
کمالی‌نژاد تأکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده زمین‌های سهم شهرداری از این توافق برای استفاده عمومی به‌صورت بوستان و محل تفریح و تفرج مردم در خواهد آمد.
وی ارتقای سرانه فضای سبز منطقه را از دیگر آثار مثبت این توافق دانست و افزود: طبق برنامه در ضلع غربی این باغ نیز پیاده رویی با تمام امکانات برای استفاده عموم نیز ساخته می‌شود.
مدیر شهرداری منطقه چهار کرج اظهار داشت: در سال ۵۱ این باغ از سوی مالکان آن به یک هزار و ۵۴۶‌قطعه تفکیک شد که این خود زمینه ساز و بستر انتقال و تخریب آن را فراهم ساخت که اکنون با انجام این توافق این سرمایه ملی و استانی حفظ شد.
کمالی‌نژاد همچنین خاطرنشان کرد: هر چند شهرداری کرج تمام تلاش خود را برای حفظ و نگهداری این باغ به‌کار گرفته، اما دستیابی به نتایج مطلوب در این زمینه نیازمند مشارکت
همگانی است.

این مطلب را به اشتراک بگذار