مدير شهرداري منطقه چهار كرج خبر داد بازسازي باغ سيب مهرشهر كرج

مدير شهرداري منطقه چهار كرج خبر داد بازسازي باغ سيب مهرشهر كرج

با واگذاري 70 درصد باغ سيب مهرشهر از سوي بنياد مستضعفان به شهرداري كرج، عمليات اجرايي بازسازي اين باغ بزودي آغاز مي‌شود.
مجيد كمالي‌نژاد، مدير شهرداري منطقه چهار كرج با بیان این مطلب در گفت‌وگو با ايران افزود: در نخستین مرحله از اين عمليات در ضلع جنوب اين باغ پياده رويي مناسب همراه با امكانات ورزشي براي استفاده عموم ساخته خواهد شد كه انتظار مي‌رود تا پايان امسال به بهره‌برداري برسد.
وي اضافه كرد: براساس توافق انجام شده با بنياد مستضعفان 70 درصد از اين باغ 270 هكتاري در اختيار شهرداري كرج قرار گرفته است.
مدير شهرداري منطقه چهار كرج خاطرنشان كرد: در اين توافق تلاش شده سهم 30 درصدي بنياد از زمين‌هاي فاقد درخت در نظر گرفته شود تا در حد امكان از آسيب به درختان اين باغ سيب پيشگيري شود.
وی يادآور شد: باغ سيب مهرشهر در گذشته داراي 350 هكتار وسعت بود كه پيش از اين 80 هكتار آن از سوي بنياد مستضعفان به‌طور رسمي به دانشگاه علامه طباطبايي انتقال
يافته بود.
كمالي‌نژاد تأكيد كرد: بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده زمين‌هاي سهم شهرداري از اين توافق براي استفاده عمومي به‌صورت بوستان و محل تفريح و تفرج مردم در خواهد آمد.
وي ارتقای سرانه فضاي سبز منطقه را از ديگر آثار مثبت اين توافق دانست و افزود: طبق برنامه در ضلع غربي اين باغ نيز پياده رويي با تمام امكانات براي استفاده عموم نيز ساخته مي‌شود.
مدير شهرداري منطقه چهار كرج اظهار داشت: در سال 51 اين باغ از سوي مالكان آن به يك هزار و 546‌قطعه تفكيك شد كه اين خود زمينه ساز و بستر انتقال و تخريب آن را فراهم ساخت كه اكنون با انجام اين توافق اين سرمايه ملي و استاني حفظ شد.
كمالي‌نژاد همچنین خاطرنشان كرد: هر چند شهرداري كرج تمام تلاش خود را براي حفظ و نگهداري اين باغ به‌كار گرفته، اما دستيابي به نتايج مطلوب در اين زمينه نيازمند مشاركت
همگاني است.