مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز خبر داد واگذاری اداره بخشی از آزادراه کرج – قزوین به شهرداری کرج

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز خبر داد واگذاری اداره بخشی از آزادراه کرج – قزوین به شهرداری کرج

براساس توافق انجام شده اداره ۱۵کیلومتر از آزادراه کرج- قزوین به شهرداری کرج واگذار شد.
به گزارش ایران، حیدر نوروزی، مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان این مطلب افزود: در نشست تخصصی با حضور معاون حمل و نقل جاده ای کشور، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و شهردار کرج قرار شد، شهرداری کرج برای زیباسازی این بخش از آزادراه از محدوده پل کلاک تا پل حصارک به جای گاردریل وسط، از بلوک سیمانی مناسب و استاندارد استفاده کند.
وی ادامه داد: طبق توافق تملک حریم این مسیر از آزادراه نیز برعهده شهرداری کرج خواهد بود و قرار است قسمت های مازاد بر طرح، به فضای سبز تبدیل شود.
نوروزی تأکید کرد: اجرای تقاطع های غیرهمسطح بر روی این بخش از آزادراه کرج – قزوین به شرط رعایت اضافه عرض از هر طرف آزادراه توسط شهرداری کرج بلامانع است و کار نگهداری و زیباسازی تمام پارک های واقع در این مسیر نیز بر عهده شهرداری کرج خواهد بود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در مورد تأمین اعتبار ویژه برای بهسازی و توسعه راه های البرز که در مسیر عبور بیش از ۱۰ استان کشور قرار دارد نیز گفت: با توجه به اینکه البرز گذرگاه سایر استان‌ها بخصوص استان های غربی و شمال غربی کشور است و نگهداری و توسعه راه های آن نیاز به توجه جدی دارد، اعتبارهای امسال مربوط به بهبود وضعیت راه‌های این استان نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی
داشته است.
وی بدون اشاره به میزان این افزایش گفت: هم اکنون ۵ اکیپ راهداری در راه های روستایی البرز فعالیت دارند و به طور کلی محورهای مواصلاتی این استان برای سفرهای تابستانی آماده شده است.
نوروزی به جاده پرتردد چالوس اشاره کرد و افزود: باتوجه به شروع تعطیلات تابستان و افزایش حجم سفر به شهرهای شمالی کشور طرح موسوم به«خرگوش دره» تا پایان تیرماه گشایش
خواهد یافت.
وی یادآور شد: در اجرای این طرح، تعریض نقطه حادثه خیز منطقه خرگوش دره با پیشرفت ۹۰ درصد در حال انجام است و تا پایان ماه جاری زیر بار ترافیک خواهد رفت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز گفت: پل های این مسیر تکمیل شده و عملیات آسفالت نیز به پایان رسیده است و در حال نصب علائم ایمنی هستیم که امیدواریم هرچه زودتر تمام شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز اضافه کرد: عملیات ایمن سازی و پاکسازی تونل های جاده چالوس از دیگر طرح های این اداره کل است و تونل شماره ۹ به صورت آزمایشی سرامیک خواهد شد.
نوروزی گفت: تا پایان عملیات سرامیک کاری، رانندگان برای عبور از لاین کنارگذر تونل استفاده خواهند کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار