مدیرکل دامپزشکی البرز در دیدار با سرپرست روزنامه ایران در استان صنعت دامداری البرز در کشور مشابه ندارد

مدیرکل دامپزشکی البرز در دیدار با سرپرست روزنامه ایران در استان   صنعت دامداری البرز در کشور مشابه ندارد

مدیرکل دامپزشکی البرز با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ایران در این استان گفت: صنعت دامداری این استان از نظر تولید در سطح کشور مشابه ندارد و لازم است این ظرفیت یگانه بیش از پیش شناسانده شود.
دکتر سید اصغر برائی نژاد با تاکید براینکه استان البرز از بسیاری جهات جزو سه یا چهار استان برتر کشور است، افزود: یک نمونه از این ظرفیت ها، صنعت شیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی است که اکنون تقریبا دو برابر نیاز این استان پرجمعیت، شیر تولید
می شود.
وی که با سیدرضا جمشیدی سرپرست روزنامه ایران در استان البرز گفت و گو می کرد، یادآور شد: این استان از نظر تولید دارو از جمله داروهای دامی دارای شرایط ویژه ای است، به نحوی که یک چهارم داروهای دامی در البرز تولید می شود که باید این ظرفیت کم نظیر در سطح ملی به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان شناسانده شود.
مدیر کل دامپزشکی البرز گفت:
به طور کلی استان البرز از نظر اقتصادی و تولید در حوزه صنعت تعریف شده و بیشتر در تولید صنعتی شکل گرفته است که این حجم قابل توجه به مدیریت خاص و توجه ویژه نیاز دارد.
دکتر برایی نژاد افزود: البرز در بخش کشاورزی و حوزه تحقیقات نیز جایگاه بی بدیلی دارد، چنانچه ۹۰ درصد واحدهای پژوهشی و تحقیقاتی کشور در این استان فعالیت می کنند که یک نمونه آن موسسه رازی است.
وی اضافه کرد: واقعیت این است که سرمایه گذاران و تولیدکنندگان طی سال های اخیر با گذشته خیلی فرق کرده اند و هر یک از آنان تحصیلکرده، صاحبنظر، اهل علم و دانش و تحقیق هستند و از طرفی وجود کارخانه های معتبر صنعتی و تولیدی و بسته بندی فرآورده های دامی با فناروری پیشرفته در البرز موجب شده که محصولات این استان در بازار کشور به جایگاه ویژه ای دست یابد که برای شناساندن این
ظرفیت ها باید بیش از پیش تلاش کرد.
مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: نزدیکی به پایتخت مزیتی است که به هرحال موجب شکل گیری این صنعت در استان البرز شده است، بنابراین این ظرفیت قابل توجه صنعتی در بحث اطلاع رسانی باید صرف نظر از اینکه متعلق به بخش دولتی یا خصوصی است مورد اهتمام رسانه ها قرار گیرد. وی تاکید کرد: همکاری رسانه ها در معرفی و شناساندن محصولات تولیدی این استان اعم از بخش خصوصی یا دولتی در واقع کمکی است که به سرمایه گذاران، تولیدکنندگان، دولت و مردم می شود.
سید رضا جمشیدی سرپرست روزنامه ایران در البرز نیز در این دیدار ضمن سپاسگزاری از حضور مدیرکل دامپزشکی گفت: تمام عوامل و دست اندرکاران این روزنامه برای انعکاس ظرفیت های کم نظیر استان و همکاری هرچه بیشتر با مسئولان و مدیران از هیچ کوششی دریغ نخواهدکرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار