مديركل دامپزشكي البرز در ديدار با سرپرست روزنامه ايران در استان   صنعت دامداري البرز در كشور مشابه ندارد

مديركل دامپزشكي البرز با حضور در دفتر سرپرستي روزنامه ايران در اين استان گفت: صنعت دامداري اين استان از نظر توليد در سطح كشور مشابه ندارد و لازم است اين ظرفيت يگانه بيش از پيش شناسانده شود.
دكتر سيد اصغر برائي نژاد با تاكيد براينكه استان البرز از بسياري جهات جزو سه یا چهار استان برتر كشور است، افزود: يك نمونه از اين ظرفيت ها، صنعت شير با سرمايه گذاري بخش خصوصي است كه اكنون تقريبا دو برابر نياز اين استان پرجمعيت، شير توليد
مي شود.
وي كه با سيدرضا جمشيدي سرپرست روزنامه ايران در استان البرز گفت و گو مي كرد، يادآور شد: اين استان از نظر توليد دارو از جمله داروهاي دامي داراي شرايط ويژه اي است، به نحوي كه يك چهارم داروهاي دامي در البرز توليد مي شود كه بايد اين ظرفيت كم نظير در سطح ملي به سرمايه گذاران و توليدكنندگان شناسانده شود.
مدیر کل دامپزشکی البرز گفت:
به طور كلي استان البرز از نظر اقتصادي و توليد در حوزه صنعت تعريف شده و بيشتر در توليد صنعتي شكل گرفته است كه اين حجم قابل توجه به مديريت خاص و توجه ويژه نياز دارد.
دكتر برايي نژاد افزود: البرز در بخش كشاورزي و حوزه تحقيقات نيز جايگاه بي بديلي دارد، چنانچه 90 درصد واحدهاي پژوهشي و تحقيقاتي كشور در اين استان فعاليت مي كنند كه يك نمونه آن موسسه رازي است.
وي اضافه كرد: واقعيت اين است كه سرمايه گذاران و توليدكنندگان طي سال هاي اخير با گذشته خيلي فرق كرده اند و هر يك از آنان تحصيلكرده، صاحبنظر، اهل علم و دانش و تحقيق هستند و از طرفي وجود كارخانه هاي معتبر صنعتي و توليدي و بسته بندي فرآورده هاي دامي با فناروري پيشرفته در البرز موجب شده كه محصولات اين استان در بازار كشور به جايگاه ويژه اي دست يابد كه براي شناساندن اين
ظرفيت ها بايد بيش از پيش تلاش كرد.
مديركل دامپزشكي استان البرز گفت: نزديكي به پايتخت مزيتي است كه به هرحال موجب شكل گيري اين صنعت در استان البرز شده است، بنابراين اين ظرفيت قابل توجه صنعتي در بحث اطلاع رساني بايد صرف نظر از اينكه متعلق به بخش دولتي يا خصوصي است مورد اهتمام رسانه ها قرار گيرد. وي تاكيد كرد: همكاري رسانه ها در معرفي و شناساندن محصولات توليدي اين استان اعم از بخش خصوصي يا دولتي در واقع كمكي است كه به سرمايه گذاران، توليدكنندگان، دولت و مردم مي شود.
سید رضا جمشیدی سرپرست روزنامه ایران در البرز نیز در این دیدار ضمن سپاسگزاری از حضور مدیرکل دامپزشکی گفت: تمام عوامل و دست اندرکاران این روزنامه برای انعکاس ظرفیت های کم نظیر استان و همکاری هرچه بیشتر با مسئولان و مدیران از هیچ کوششی دریغ نخواهدکرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر