مديركل اوقاف و امور خيريه البرز انتقاد كرد  ضعف اطلاع‌رساني در حوزه وقف

مديركل اوقاف و امور خيريه البرز از اطلاع‌رساني ضعيف در حوزه وقف در اين استان انتقاد كرد و گفت: متأسفانه اطلاع‌‌رساني در حوزه وقف در اين استان به گونه‌ای است كه هنوز عده زيادي از مردم تفاوت بين وقف و صدقه را نمي‌دانند.
حجت الاسلام محمد صالحي در همايش وقف و رسانه در سالن اداره كل اوقاف و امور خيريه البرز افزود: به دليل همين ضعف در سال جاري فقط 15 مورد وقف جديد در البرز صورت گرفت كه اين آمار به هيچ وجه با جمعيت 3 ميليوني استان تناسب ندارد.
وي با اشاره به اينكه تعامل رسانه‌ها با اين سازمان مي‌تواند در ارتقای فرهنگ وقف اثرگذار باشد، از رسانه‌ها و مطبوعات خواست براي ترويج فرهنگ «همه واقف باشيم» تلاش كنند تا اين سنت حسنه در ميان مردم نهادينه شود.
حجت الاسلام صالحي همچنين از اجراي طرح «وقف جمعي» در البرز خبر داد و گفت: برای توسعه و گسترش مشاركت‌هاي مردمي جهت رفع نيازهاي جامعه، نيكوكاران و گروه‌های مختلف مردم مي‌توانند به صورت گروهي در اين طرح مشاركت كنند.
مديركل اوقاف و امور خيريه البرز يادآور شد: تفاهمنامه‌اي با اداره كل ثبت اسناد و املاك البرز با هدف سنددار شدن موقوفه‌هاي استان به امضا رسيد كه تا پايان سال جاري 200 جلد سند آماده خواهد شد.
حجت الاسلام صالحي، استقبال از مسابقات قرآني در البرز را چشمگير و قابل تحسين دانست و گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 60هزار نفر در مسابقات مختلف اوقاف و امور خيريه البرز شركت كردند كه حدود 36 هزار نفر از آنان نوجوانان و جوانان از شهرستان‌هاي استان هستند كه مرحله نهايي مسابقات در شهرستان در حال برگزاري است تا برگزيدگان به مسابقات استاني راه يابند. گفتنی است، در پايان اين همايش از خبرنگاران رسانه‌هاي مختلف و از جمله خبرنگار روزنامه ايران با هدايايي تجليل به عمل آمد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر