مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز انتقاد کرد ضعف اطلاع‌رسانی در حوزه وقف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز انتقاد کرد  ضعف اطلاع‌رسانی در حوزه وقف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز از اطلاع‌رسانی ضعیف در حوزه وقف در این استان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه اطلاع‌‌رسانی در حوزه وقف در این استان به گونه‌ای است که هنوز عده زیادی از مردم تفاوت بین وقف و صدقه را نمی‌دانند.
حجت الاسلام محمد صالحی در همایش وقف و رسانه در سالن اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز افزود: به دلیل همین ضعف در سال جاری فقط ۱۵ مورد وقف جدید در البرز صورت گرفت که این آمار به هیچ وجه با جمعیت ۳ میلیونی استان تناسب ندارد.
وی با اشاره به اینکه تعامل رسانه‌ها با این سازمان می‌تواند در ارتقای فرهنگ وقف اثرگذار باشد، از رسانه‌ها و مطبوعات خواست برای ترویج فرهنگ «همه واقف باشیم» تلاش کنند تا این سنت حسنه در میان مردم نهادینه شود.
حجت الاسلام صالحی همچنین از اجرای طرح «وقف جمعی» در البرز خبر داد و گفت: برای توسعه و گسترش مشارکت‌های مردمی جهت رفع نیازهای جامعه، نیکوکاران و گروه‌های مختلف مردم می‌توانند به صورت گروهی در این طرح مشارکت کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز یادآور شد: تفاهمنامه‌ای با اداره کل ثبت اسناد و املاک البرز با هدف سنددار شدن موقوفه‌های استان به امضا رسید که تا پایان سال جاری ۲۰۰ جلد سند آماده خواهد شد.
حجت الاسلام صالحی، استقبال از مسابقات قرآنی در البرز را چشمگیر و قابل تحسین دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶۰هزار نفر در مسابقات مختلف اوقاف و امور خیریه البرز شرکت کردند که حدود ۳۶ هزار نفر از آنان نوجوانان و جوانان از شهرستان‌های استان هستند که مرحله نهایی مسابقات در شهرستان در حال برگزاری است تا برگزیدگان به مسابقات استانی راه یابند. گفتنی است، در پایان این همایش از خبرنگاران رسانه‌های مختلف و از جمله خبرنگار روزنامه ایران با هدایایی تجلیل به عمل آمد.

این مطلب را به اشتراک بگذار