با همكاري اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري البرز، معاونت سياسي فرمانداري شهرستان كرج، ناجا و شهرداري، مرحله نخست طرح ضربتي جمع آوري متكديان كرج به همراه ‌جمعی از اتباع بيگانه پاكستان و افغانستان به دنبال برگزاری ” چهارمين جلسه ستاد ساماندهي متكديان” آغاز شد.
مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري البرز گفت: حضور متكديان در كرج، يكي از معضلات استان به‌شمار مي‌رود و در اين زمينه جمع آوري آنها به‌طور ويژه در دستور كار قرار گرفته است.
حميدرضا عسگري مورودي با اشاره به اينكه اغلب متكديان اين حرفه غيراخلاقي را پوششي براي انجام ساير فعاليت‌هاي خلاف شان قرار داده‌اند، اظهار داشت: بسياري از متكديان زير پوشش تكدي گری به امور ديگري نظير توزيع مواد مخدر و… مي‌پردازند كه اين امر آثار اجتماعي دامنه داري در جامعه به دنبال دارد.
وی فقدان مكان ثابت براي نگهداري متكديان جمع آوري شده را يكي از خلأها و موانع موجود دانست و افزود: در حال حاضر به دليل نبود مكاني ثابت براي نگهداري، اين افراد بايد به نقاطي خارج از استان منتقل شوند، بنابراين ايجاد اردوگاهي برای نگهداري اين افراد يكي از مهمترين اولويت‌های در دست پيگيري است.
مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري البرز، ‌افزايش روزهاي اجراي طرح از سه روز به پنج روز در هفته، انجام هماهنگي‌هاي لازم با اداره كل اتباع و امور خارجه استانداري البرز با هدف ساماندهي اين افراد پس از جمع آوري، آماده باش وسايل نقليه برای
جمع‌آوري و بكارگيري مشاركت و امكانات ساير دستگاه‌هاي مرتبط را از جمله مصوبات چهارمين جلسه ستاد ساماندهي متكديان برشمرد كه با همكاري ويژه معاونت سياسي فرمانداري كرج و اداره كل امور اجتماعي استانداري برگزار شد و تعدادي از متكديان از كشورهاي پاكستان و افغانستان جمع آوري شدند.
به گفته مسئولان ذيربط، اين طرح تا زمان پاكسازي كامل كرج و البرز از متكديان ادامه خواهد یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر