مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: اجرای مرحله نخست طرح ضربتی جمع آوری متکدیان کرج

با همکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز، معاونت سیاسی فرمانداری شهرستان کرج، ناجا و شهرداری، مرحله نخست طرح ضربتی جمع آوری متکدیان کرج به همراه ‌جمعی از اتباع بیگانه پاکستان و افغانستان به دنبال برگزاری ” چهارمین جلسه ستاد ساماندهی متکدیان” آغاز شد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز گفت: حضور متکدیان در کرج، یکی از معضلات استان به‌شمار می‌رود و در این زمینه جمع آوری آنها به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است.
حمیدرضا عسگری مورودی با اشاره به اینکه اغلب متکدیان این حرفه غیراخلاقی را پوششی برای انجام سایر فعالیت‌های خلاف شان قرار داده‌اند، اظهار داشت: بسیاری از متکدیان زیر پوشش تکدی گری به امور دیگری نظیر توزیع مواد مخدر و… می‌پردازند که این امر آثار اجتماعی دامنه داری در جامعه به دنبال دارد.
وی فقدان مکان ثابت برای نگهداری متکدیان جمع آوری شده را یکی از خلأها و موانع موجود دانست و افزود: در حال حاضر به دلیل نبود مکانی ثابت برای نگهداری، این افراد باید به نقاطی خارج از استان منتقل شوند، بنابراین ایجاد اردوگاهی برای نگهداری این افراد یکی از مهمترین اولویت‌های در دست پیگیری است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز، ‌افزایش روزهای اجرای طرح از سه روز به پنج روز در هفته، انجام هماهنگی‌های لازم با اداره کل اتباع و امور خارجه استانداری البرز با هدف ساماندهی این افراد پس از جمع آوری، آماده باش وسایل نقلیه برای
جمع‌آوری و بکارگیری مشارکت و امکانات سایر دستگاه‌های مرتبط را از جمله مصوبات چهارمین جلسه ستاد ساماندهی متکدیان برشمرد که با همکاری ویژه معاونت سیاسی فرمانداری کرج و اداره کل امور اجتماعی استانداری برگزار شد و تعدادی از متکدیان از کشورهای پاکستان و افغانستان جمع آوری شدند.
به گفته مسئولان ذیربط، این طرح تا زمان پاکسازی کامل کرج و البرز از متکدیان ادامه خواهد یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذار