مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز از تدوين نقشه فعاليت‌هاي قرآني دراين استان خبرداد و گفت: استعدادهاي قرآني استان شناسايي و حمايت مي‌شوند.
سيد موسي حسيني كاشاني در نشست با خادمان و فعالان قرآني البرز در سالن سيروس صابر اين اداره كل، افزود: برگزاري نشست‌هاي هم انديشي با مديران مؤسسه‌های و فعالان قرآني زمينه شناسايي نقاط ضعف و قوت استان را فراهم مي‌سازد.
وي اظهاركرد: بدون شك مديران مؤسسات قرآني و افرادي كه در سال‌های طولاني در حوزه‌هاي مختلف قرآني فعاليت داشته اند تسلط زيادي بر مشكلات و موانع موجود در مسير افزايش كمي و كيفي فعاليت‌هاي قرآني استان دارند و مي‌توانند راه حل‌هاي مناسبي براي از ميان برداشتن اين مشكلات به مسئولان ارائه دهند.
حسینی کاشانی بيان كرد: مجموعه ارشاد با همه توان زمينه فعاليت‌هاي خادمان قرآني استان را فراهم کرده است تا اين افراد بتوانند با انگيزه بيشتري در مسير دروني كردن آموزه‌هاي قرآن در ميان مردم گام بردارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد البرز در بخش ديگري از سخنانش به‌وجود برخي مشكلات در حيطه فعاليت مؤسسات قرآني اشاره كرد و گفت: متاسفانه طرح‌ها و ايده‌هاي تكراري آفتي است كه امروز گريبان برخي مؤسسات قرآني را گرفته است.
وي اظهاركرد: مؤسسات قرآني نبايد تنها به آموزش حفظ قرآن بسنده كنند چراكه هدف اصلي آموزش قرآن دروني شدن آموزه‌هاي اين كتاب آسماني در روح و جان افراد است. بر اين اساس 10 مؤسسه قرآني استان كه بيشترين فعاليت را دارند شناسايي و از سوي معاونت قرآني به صورت ويژه حمايت می شوند.
حسینی کاشانی در پايان بر لزوم برگزاري مستمر جلسات هم‌انديشي با مديران مؤسسات قرآني استان تأكيد كرد و گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده اين جلسات هر 2ماه يك بار برگزار خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر