مدیرکل ارشاد البرز: استعدادهای قرآنی استان حمایت می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از تدوین نقشه فعالیت‌های قرآنی دراین استان خبرداد و گفت: استعدادهای قرآنی استان شناسایی و حمایت می‌شوند.
سید موسی حسینی کاشانی در نشست با خادمان و فعالان قرآنی البرز در سالن سیروس صابر این اداره کل، افزود: برگزاری نشست‌های هم اندیشی با مدیران مؤسسه‌های و فعالان قرآنی زمینه شناسایی نقاط ضعف و قوت استان را فراهم می‌سازد.
وی اظهارکرد: بدون شک مدیران مؤسسات قرآنی و افرادی که در سال‌های طولانی در حوزه‌های مختلف قرآنی فعالیت داشته اند تسلط زیادی بر مشکلات و موانع موجود در مسیر افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی استان دارند و می‌توانند راه حل‌های مناسبی برای از میان برداشتن این مشکلات به مسئولان ارائه دهند.
حسینی کاشانی بیان کرد: مجموعه ارشاد با همه توان زمینه فعالیت‌های خادمان قرآنی استان را فراهم کرده است تا این افراد بتوانند با انگیزه بیشتری در مسیر درونی کردن آموزه‌های قرآن در میان مردم گام بردارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد البرز در بخش دیگری از سخنانش به‌وجود برخی مشکلات در حیطه فعالیت مؤسسات قرآنی اشاره کرد و گفت: متاسفانه طرح‌ها و ایده‌های تکراری آفتی است که امروز گریبان برخی مؤسسات قرآنی را گرفته است.
وی اظهارکرد: مؤسسات قرآنی نباید تنها به آموزش حفظ قرآن بسنده کنند چراکه هدف اصلی آموزش قرآن درونی شدن آموزه‌های این کتاب آسمانی در روح و جان افراد است. بر این اساس ۱۰ مؤسسه قرآنی استان که بیشترین فعالیت را دارند شناسایی و از سوی معاونت قرآنی به صورت ویژه حمایت می شوند.
حسینی کاشانی در پایان بر لزوم برگزاری مستمر جلسات هم‌اندیشی با مدیران مؤسسات قرآنی استان تأکید کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این جلسات هر ۲ماه یک بار برگزار خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار