مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تأکید کرد مبنای کار و هدف سایپا رضایت و تأمین خواسته‌های مشتری است

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تأکید کرد مبنای کار و هدف سایپا رضایت و تأمین خواسته‌های مشتری است

رضایت و برآورده کردن خواسته‌های مشتری، مبنای تحق اهداف بلند مدت گروه خودرو‌سازی سایپاست و تلاش اصلی این است که در ارائه خدمات با انتظارات مشتریان همگام شویم.
مهندس سعید مدنی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان این مطلب در بازدید از مرکز تماس مشتریان گروه سایپا در شرکت سایپا یدک ادامه داد: یکی از مواردی که باید در ارتباط با مشتری رعایت شود، پیگیری خواسته مشتری و اطلاع‌‌رسانی‌ بموقع و مستمر درباره روند رسیدگی به خواست مشتریان است.
وی با اشاره به ضرورت سرعت در پاسخگویی به پرونده‌های مشتریان اظهار داشت: علاوه بر سرعت بخشیدن به پیگیری خواسته‌های مشتری، رعایت احترام در برخورد با مشتریان باید مورد توجه قرار گیرد که برای تحقق این نیاز با به روز رسانی و آموزش پرسنل می‌توان به این هدف دست یافت.
مهندس مدنی با تأکید براینکه برخورد مناسب و تکریم مشتریان به‌طور قطع در انعکاس مسائل و مشکلات کیفی محصولات نیز تأثیر بسزایی دارد، گفت: در مجموعه سایپا، مشتری با ارزش‌ترین فرد است بنابراین باید احترام مشتریان به‌طور کامل رعایت شود و در زمان دریافت خدمات گارانتی و وارانتی، بهترین امکانات را برای مشتریان فراهم کرد تا مشتری همواره خاطره خوبی از خدمات سایپا به یاد داشته باشد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه برنامه‌‌ریزی‌ها در سایپا بر مبنای خواست مشتری است، تصریح کرد: تمام تلاش ما در گروه خودروسازی سایپا بر این است در تمام مراحل تولید و ارائه خدمات بتوانیم نهایت رضایت مشتری را جلب کنیم.
مهندس مدنی با اشاره به نقش مفید و مؤثر کارکنان سایپایدک در افزایش رضایت مشتریان، تلاش هرچه بیشتر در این زمینه را خواستار شد و افزود: آموزش کارکنان در زمینه تکریم مشتری و رفتار محترمانه کارکنان امور مشتریان و مرکز تماس با مشتریان، مهمترین اولویت ما در سیاستگذاری حوزه خدمات پس از فروش است که باید همواره مورد توجه جدی
قرار گیرد.
در حاشیه بازدید مهندس مدنی از سایپا یدک و مرکز تماس مشتریان که با حضور مهندس وحیدزاده مدیرعامل سایپایدک انجام شد، مدیر امور مشتریان سایپا یدک گزارش مفصلی از روند رسیدگی به درخواست‌های مشتریان به مدیرعامل سایپا ارائه کرد. همچنین مدیرعامل سایپا به تعدادی از تماس‌های تلفنی مشتریان و مراجعان حضوری پاسخ داد و دستور ویژه‌ای درباره اصلاح فرایندها و رسیدگی به شکایات مشتریان گروه خودروسازی سایپا ابلاغ کرد.
همکاری سایپا و صنایع آلمان در زمینه موتورهای کم‌مصرف و سوخت پاک
در تحول دیگری هیأت اقتصادی، تجاری آلمان و عضو شرکت‌های انجمن خاورمیانه و نزدیک آلمان (نموف) در نشستی با مهندس مدنی مدیر عامل گروه خودرو‌سازی سایپا، شرایط همکاری و برنامه‌های مشترک آینده را مورد بررسی قرار دادند. مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به سابقه همکاری بیش از یک قرن ایران با کشور آلمان در زمینه ماشین‌آلات صنعتی گفت: با توجه به داشتن علایق ملی و میهنی به ملت آلمان و جایگاه فنی و اقتصادی مناسب در دنیا، روابط اقتصادی، تجاری با کشور آلمان از اولویت‌های گروه سایپا محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در شرایط تحریم‌های سیاسی، تا جایی که محدودیتی برای طرفین ایجاد نکند، همکاری دوجانبه خوبی داشته باشیم. مدنی افزود: سرمایه‌گذاری در ایران با توجه به بازارهای مناسبی که در کشور ایران وکشورهای همسایه ایران وجود دارد دارای توجیه اقتصادی است و به معنایی دیگر ایران پلی است برای توسعه تجارت در کشورهای توسعه‌نیافته‌ای که زیر ساخت‌های مناسبی در حوزه صنعت خودرو ندارند.
مدیرعامل گروه خودرو‌سازی سایپا اظهار داشت: صادرات محصولات گروه خودرو‌سازی سایپا برای کشورهای منطقه راهگشاست بنابراین با در نظر گرفتن این نکته که دستمزد نیروی کار در ایران کمتر از چین است و همچنین برخورداری از انرژی ارزان و داشتن زیرساخت‌های کافی، برای سرمایه‌گذاری خارجی مناسب است. مهندس مدنی تصریح کرد: کشور ایران می‌تواند تأمین‌کننده بسیاری از قطعات صنعتی برای بازارهای منطقه باشد و حتی با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود با توجه به تجارب به دست آمده ادامه همکاری‌ها امکانپذیر است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت‌هایی که با گروه خودرو‌سازی سایپا همکاری لازم را دارند، زمان بعد از تحریم‌ها در اولویت همکاری با ما قرار خواهند گرفت.
مدیرعامل گروه سایپا به راهگشا بودن صنعت آلمان اشاره کرد و گفت: صنایع آلمان می‌توانند به زنجیره تأمین قطعات و صنعت خودروسازی ما کمک کنند و علاقه‌مندیم بین صنعت قطعه‌سازی و خودرو‌سازی سایپا و آلمان ارتباط خوب و مؤثری ایجاد شود و در این راه گام‌های خوبی برداشته ایم.
وی یادآور شد: با در نظرگرفتن الزامات قانونی در سبد سوخت و کاهش آلایندگی در ایران، به دنبال سوخت پاک و موتورهای کم‌مصرف هستیم که امیدواریم با همکاری دوجانبه بین صنعت ایران و آلمان صورت پذیرد.
مهندس مدنی به حضور رقبای خودروساز چینی و امریکایی در بازار ایران اشاره کرد و افزود: کشورهای اروپایی باید شرایط را درک کنند و با توجه به حضور رقبای سرسخت، روند روابط با ایران را در حوزه صنعت و تجارت تسریع بخشند.
در ادامه این نشست «دامن»، رئیس و نماینده هیأت بلند‌پایه آلمانی گفت: در حال حاضر ما به عنوان نماینده شرکت‌های آلمانی سال‌هاست با کشور ایران همکاری دیرینه داریم و به لحاظ شناخت فنی و فرهنگی بین دو طرف، خیلی خوب می‌توانیم با هم همکاری داشته باشیم. وی افزود: در ‌سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌ها یکسری مشکلات به‌وجودآمده و وقتی آمارهای موجود درباره حجم تجارت ایران و آلمان را بررسی می‌کنیم، می‌بینم روند نزولی داشته و امیدواریم وضع سیاسی بهتر شود، به همین خاطر می‌خواهیم در ایران از شروع بهبود روند گفت‌وگو‌های سیاسی، فعالیت و همکاری مناسبی را آغاز کنیم.
نماینده هیأت آلمانی به ادامه همکاری‌ها با ایران اشاره کرد و افزود: کشور آلمان در حوزه صنعت خودرو می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی در صنعت خودرو‌سازی ایران داشته باشد و با توجه به اینکه صادرات از طریق کشور ایران به لحاظ دستیابی مناسب به بازارهای منطقه راحت‌تر است، بنابراین فعال کردن بخش صادرات از اولویت‌های کاری ما خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار