مديرعامل شرکت عمران شهر جديد هشتگرد  ابراز امیدواری کرد طرح مسکن مهر  تا پايان سال آينده  به اتمام می‌رسد‌

محمدرضا توکلي در نشستي با حضور احمد اصغر مهرآبادي قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسکن مهر، سرتيپ‌زاده جانشين تام‌الاختيار وزير نيرو در امور آب و برق مسکن مهر و فرماندار ساوجبلاغ که به‌منظور بررسي موانع و مشکلات طرح مسکن مهر شهر جديد هشتگرد برگزار شد، افزود: در حال حاضر حدود 10 هزار واحد مسکن مهر در شهر جديد هشتگرد آماده تحويل به متقاضيان است که به خاطر برخي مشکلات و کاستي‌هاي زيرساختي ‌در زمينه آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب، امکان واگذاري آنها امکانپذیر نيست.
وي که حدود 10 ماه است عهده‌دار مسئوليت اجراي طرح مسکن مهر شهر جديد هشتگرد شده است، تأکيد کرد: براي رفع اين مشکلات و معضلات تلاش‌هاي زيادي صورت گرفته و قدم‌هايي نيز در اين زمينه برداشته شده اما کافي نبوده است در حالي که مردم و بخصوص متقاضيان مسکن مهر بحق انتظار دارند که دستگاه‌هاي خدمات‌رسان هرچه سريعتر به وظايف خود عمل کرده و اقدام‌هاي لازم را انجام دهند.
وي گفت: هم اکنون طرح شبکه جمع‌آوري فاضلاب و ساخت تصفيه‌خانه از عمده مشکلات طرح مسکن مهر شهر جديد هشتگرد است که اجرا و اتمام آن به حمايت جدي دستگاه‌ها و مسئولان ذيربط نياز دارد.
واگذاری 13 هزار واحد مسکن مهر
مديرعامل شرکت عمران شهر جديد هشتگرد يادآور شد: از مجموع 54 هزار واحد مسکن مهر شهر جديد هشتگرد تاکنون 13 هزار واحد تکميل و به متقاضيان واگذار شده است و در صورت همکاري مطلوب دستگاه‌هاي خدمات‌رسان تا پايان اسفند ماه امسال 10 هزار واحد ديگر به متقاضيان واگذار خواهدشد.
توکلي که در طول 10 ماه قبول مسئوليت در شرکت عمران شهر جديد هشتگرد بيشترين تلاش را براي راه‌اندازي قطار شهري کرج- هشتگرد انجام داده است، اين طرح را يکي از اقدام‌هاي مؤثر و زيربنايي براي تسهيل در رفت و آمد و دسترسي آسان به اين شهر دانست و ابراز اميدواري کرد: اين قطار به‌طور آزمايشي همزمان با دهه مبارک فجر امسال راه‌اندازي شود.
قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسکن مهر نيز در اين نشست گفت: تکميل واحدهاي مسکن مهر به 50 هزار و600 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.
احمد اصغر مهرآبادي افزود: يکي از دغدغه‌هاي اصلي وزارت راه و شهرسازي تکميل و واگذاري خانه‌هاي مسکن مهر به اقشار کم درآمد است و به همين دليل تلاش مي‌شود با تأمين اعتبار، روند اجرايي اين طرح سرعت بيشتري پيدا کند.
وي از اختصاص يک هزار ميليارد ريال براي تأمين امکانات زيربنايي نظير آب، برق، گاز، تلفن و شبکه فاضلاب مسکن مهر کشور به تازگي خبر داد و تأکيد کرد: علاوه براين، اجراي طرح مسکن مهر در کشور به 2هزار و 200 ميليارد ريال ديگر نيز نياز دارد.
لزوم تأمین زیرساخت شهری
مهر آبادي ادامه داد: ساخت مسجد، مدرسه، مراکز درماني، ورزشي و فرهنگي از جمله نيازهاي خدماتي ضروري طرح مسکن مهر است که در کنار خدمات زيرساختي در بخش تأمين اعتبار بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي خاطرنشان کرد: به‌منظور رفع مشکلات مسکن مهر کارگروهي به دستور معاون اول رئيس جمهوري فعال شده است تا روند رسيدگي به مشکلات اين طرح ملي را پيگيري کند.
جانشين نماينده تام‌الاختيار وزير نيرو در امور آب و برق نيز در اين نشست قول داد: تمام انشعاب‌ها ظرف مدت اعلام شده به اتمام رسيده و تحويل مسکن و شهرسازي خواهد شد.
سرتيپ‌زاده افزود: براي انشعاب‌هاي نصب شده همان مبلغ قبلي مورد توافق ملاک خواهد بود و هيج مبلغي از متقاضيان دريافت نخواهد شد و دولت مازاد اين مبلغ را تأمين خواهد کرد.
فرماندار ساوجبلاغ نيز در اين نشست با اشاره به مشکلات متقضيان مسکن مهر گفت: نبايد ساکنان و متقاضيان اين مجموعه را به حال خود رها کنيم و بايد براي ايجاد زيرساخت‌ها تلاش بيشتري انجام دهيم.
ابوالقاسم پاليزگير تأکيد کرد: اکنون يکي از نيازهاي ضروري ساکنان شهر جديد هشتگرد مسأله آب آشاميدني است و با توجه به افزایش جمعيت اين شهر بايد اعتبار کافي براي تأمين آب در نظر گرفته شود.
وي به پيگيري‌ها براي اختصاص يک مترمکعب آب در ثانيه از سد طالقان به اين شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود آب آشاميدني، انتظار مي‌رود وزارت نيرو در اين زمينه هرچه زودتر اقدام کند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر