مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ابراز امیدواری کرد طرح مسکن مهر تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد‌

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد  ابراز امیدواری کرد طرح مسکن مهر  تا پایان سال آینده  به اتمام می‌رسد‌

محمدرضا توکلی در نشستی با حضور احمد اصغر مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، سرتیپ‌زاده جانشین تام‌الاختیار وزیر نیرو در امور آب و برق مسکن مهر و فرماندار ساوجبلاغ که به‌منظور بررسی موانع و مشکلات طرح مسکن مهر شهر جدید هشتگرد برگزار شد، افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد آماده تحویل به متقاضیان است که به خاطر برخی مشکلات و کاستی‌های زیرساختی ‌در زمینه آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب، امکان واگذاری آنها امکانپذیر نیست.
وی که حدود ۱۰ ماه است عهده‌دار مسئولیت اجرای طرح مسکن مهر شهر جدید هشتگرد شده است، تأکید کرد: برای رفع این مشکلات و معضلات تلاش‌های زیادی صورت گرفته و قدم‌هایی نیز در این زمینه برداشته شده اما کافی نبوده است در حالی که مردم و بخصوص متقاضیان مسکن مهر بحق انتظار دارند که دستگاه‌های خدمات‌رسان هرچه سریعتر به وظایف خود عمل کرده و اقدام‌های لازم را انجام دهند.
وی گفت: هم اکنون طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه از عمده مشکلات طرح مسکن مهر شهر جدید هشتگرد است که اجرا و اتمام آن به حمایت جدی دستگاه‌ها و مسئولان ذیربط نیاز دارد.
واگذاری ۱۳ هزار واحد مسکن مهر
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد یادآور شد: از مجموع ۵۴ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد تاکنون ۱۳ هزار واحد تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است و در صورت همکاری مطلوب دستگاه‌های خدمات‌رسان تا پایان اسفند ماه امسال ۱۰ هزار واحد دیگر به متقاضیان واگذار خواهدشد.
توکلی که در طول ۱۰ ماه قبول مسئولیت در شرکت عمران شهر جدید هشتگرد بیشترین تلاش را برای راه‌اندازی قطار شهری کرج- هشتگرد انجام داده است، این طرح را یکی از اقدام‌های مؤثر و زیربنایی برای تسهیل در رفت و آمد و دسترسی آسان به این شهر دانست و ابراز امیدواری کرد: این قطار به‌طور آزمایشی همزمان با دهه مبارک فجر امسال راه‌اندازی شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر نیز در این نشست گفت: تکمیل واحدهای مسکن مهر به ۵۰ هزار و۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
احمد اصغر مهرآبادی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی تکمیل و واگذاری خانه‌های مسکن مهر به اقشار کم درآمد است و به همین دلیل تلاش می‌شود با تأمین اعتبار، روند اجرایی این طرح سرعت بیشتری پیدا کند.
وی از اختصاص یک هزار میلیارد ریال برای تأمین امکانات زیربنایی نظیر آب، برق، گاز، تلفن و شبکه فاضلاب مسکن مهر کشور به تازگی خبر داد و تأکید کرد: علاوه براین، اجرای طرح مسکن مهر در کشور به ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز نیاز دارد.
لزوم تأمین زیرساخت شهری
مهر آبادی ادامه داد: ساخت مسجد، مدرسه، مراکز درمانی، ورزشی و فرهنگی از جمله نیازهای خدماتی ضروری طرح مسکن مهر است که در کنار خدمات زیرساختی در بخش تأمین اعتبار باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: به‌منظور رفع مشکلات مسکن مهر کارگروهی به دستور معاون اول رئیس جمهوری فعال شده است تا روند رسیدگی به مشکلات این طرح ملی را پیگیری کند.
جانشین نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در امور آب و برق نیز در این نشست قول داد: تمام انشعاب‌ها ظرف مدت اعلام شده به اتمام رسیده و تحویل مسکن و شهرسازی خواهد شد.
سرتیپ‌زاده افزود: برای انشعاب‌های نصب شده همان مبلغ قبلی مورد توافق ملاک خواهد بود و هیج مبلغی از متقاضیان دریافت نخواهد شد و دولت مازاد این مبلغ را تأمین خواهد کرد.
فرماندار ساوجبلاغ نیز در این نشست با اشاره به مشکلات متقضیان مسکن مهر گفت: نباید ساکنان و متقاضیان این مجموعه را به حال خود رها کنیم و باید برای ایجاد زیرساخت‌ها تلاش بیشتری انجام دهیم.
ابوالقاسم پالیزگیر تأکید کرد: اکنون یکی از نیازهای ضروری ساکنان شهر جدید هشتگرد مسأله آب آشامیدنی است و با توجه به افزایش جمعیت این شهر باید اعتبار کافی برای تأمین آب در نظر گرفته شود.
وی به پیگیری‌ها برای اختصاص یک مترمکعب آب در ثانیه از سد طالقان به این شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود آب آشامیدنی، انتظار می‌رود وزارت نیرو در این زمینه هرچه زودتر اقدام کند.

این مطلب را به اشتراک بگذار