مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز اعلام کرد آغاز به کار ۴۱ واحد تولیدی و صنعتی در استان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۱ واحد تولیدی و صنعتی در این استان به بهره‌برداری رسیده است.
گودرز رضایی افزود: این واحدها با اشتغال‌زایی ۶۷۸ نفر و سرمایه‌گذاری یک هزار و ۱۳۷میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی دولتی استان البرز به بهره‌برداری رسیده است.
وی یادآور شد: استان البرز دارای دو شهرک صنعتی دولتی به نام‌های شهرک صنعتی اشتهارد و شهرک صنعتی نظرآباد و یک ناحیه صنعتی دولتی به نام شهرک صنعتی کوثر است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز همچنین تعیین تکلیف زمین‌های راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی را به عنوان یکی از مهمترین وظایف شرکت‌های استانی مورد تأکید قرار داد.
رضایی افزود: در راستای اجرای تکالیف قراردادی و انجام نشدن آنها از ناحیه برخی از متقاضیان، (مستند به فصل (و) قراردادهای طرح تیپ حقوقی انتفاعی در ۱۱ ماه گذشته، ۱۶ هکتار از زمین‌های راکد در شهرک‌های صنعتی استان البرز آزاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس شاخص‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی، این شرکت درباره میزان زمین‌های آزاد شده حاصل از فسخ قراردادهای راکد در ۱۱ ماه گذشته با ۳۰۰ درصد رشد مواجه بوده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ۶میلیارد ریال تسهیلات از محل کمک‌های فنی و اعتباری برای طرح کمک به نوسازی و تجدید ساختار صنایع به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط غیردولتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اختصاص یافته است. رضایی افزود: در ۱۱ ماه گذشته بیش از ۵۰ طرح صنعتی متقاضیان استفاده از تسهیلات بررسی شده و از بین آنها با درخواست اعطای تسهیلات واحد تولیدی و صنعتی به میزان ۶ میلیارد ریال اعتبار موافقت شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار