مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام البرز عنوان کرد تصمیم‌گیری شورای راهبردی برای مسافربری شدن فرودگاه پیام

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز گفت: شورای راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مسافربری شدن فرودگاه پیام این استان تصمیم‌گیری
می‌کند.
به گزارش ایرنا، محمدعلی مختاری اظهار داشت: در ‌سال‌های اخیر موضوع مسافربری‌‎شدن فرودگاه پیام چند بار مطرح شده، اما بنا به عللی به سرانجام نرسیده است.
وی ادامه داد: این موضوع توسط مسئولان محلی در استان بدون اقدامات لازم و کسب مجوز مطرح شد و اطلاع‌رسانی مناسبی هم صورت نگرفت. مختاری اظهار داشت: در اساسنامه و قانون، منطقه ویژه اقتصادی پیام برای حمل و نقل هوایی و انتقال محصولات و محموله‌ها ایجاد شده و استفاده از آن به عنوان فرودگاه مسافربری وجاهت قانونی ندارد.
مختاری ادامه داد: مسافربری شدن منطقه ویژه اقتصادی پیام تنها با اخذ مجوزهای قانونی امکان‌پذیر است و این مهم تا امروز محقق نشده است.
وی تصریح کرد: به‌طور قطع در مسافربری شدن این مجموعه یکسری ایرادهای فنی وجود دارد و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاهی با بررسی شرایط موجود، نواقص را اعلام کردند.
رئیس هیأت‌مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: اکنون شرایط مسافربری شدن این منطقه در شورای راهبردی شرکت خدمات هوایی پیام در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال بررسی است و تا این شورا تصمیمی اتخاذ نکند اتفاقی رخ نخواهد داد. مختاری یادآور شد: این شورا تا امروز چندین نشست برگزار کرده و تا رسیدن به نقطه‌ای مشترک، این نشست‌ها ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: شورای راهبردی متشکل از معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اساتید دانشگاه، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، شورای عالی مناطق آزاد کشور و مسئولان منطقه ویژه اقتصادی پیام برای تعیین سرنوشت فرودگاه پیام تشکیل شده است. مختاری یادآور شد: قرار است طبق هماهنگی انجام شده از این پس نماینده‌ای از استانداری البرز در نشست‌های شورای راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور یابد. وی تصریح کرد: تا این شورا درباره چگونگی فعالیت منطقه ویژه اقتصادی پیام به جمع‌بندی نرسد، این منطقه به کار خود در حمل و نقل محصولات و محموله‌ها ادامه خواهد داد.
انتصاب مدیرکل امنیتی
و انتظامی استانداری
استاندار البرز در حکمی «مسلم عبادی» را به عنوان مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری البرز را منصوب کرد. در متن حکم سیدحمید طهایی آمده است: با استعانت از ذات اقدس ربوبی و با عنایت به تعهد، تخصص و شایستگی جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری البرز منصوب می‌شوید، رجا واثق دارم با توکل بر خداوند متعال در انجام امور محوله برای پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید موفق و مؤید خواهید بود.
استاندار البرز همچنین در حکمی «ولی اله اسفندیار نژاد» را به عنوان بخشدار آسارا منصوب کرد. در متن حکم سید حمید طهایی آمده است: با استعانت از ذات اقدس ربوبی و با عنایت به تعهد، تخصص و شایستگی جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت «بخشدار آسارا» منصوب می‌شوید. امیدوارم با توکل به خداوند متعال در انجام امور محوله در راستای پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید موفق و مؤید باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذار