مديرعامل شركت خدمات هوايي و منطقه ويژه اقتصادي پيام استان البرز گفت: شوراي راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي مسافربري شدن فرودگاه پيام اين استان تصميم‌گيري
مي‌كند.
به گزارش ایرنا، محمدعلي مختاري اظهار داشت: در ‌سال‌هاي اخير موضوع مسافربري‌‎شدن فرودگاه پيام چند بار مطرح شده، اما بنا به عللي به سرانجام نرسيده است.
وي ادامه داد: اين موضوع توسط مسئولان محلي در استان بدون اقدامات لازم و كسب مجوز مطرح شد و اطلاع‌رساني مناسبي هم صورت نگرفت. مختاری اظهار داشت: در اساسنامه و قانون، منطقه ويژه اقتصادي پيام براي حمل و نقل هوايي و انتقال محصولات و محموله‌ها ايجاد شده و استفاده از آن به عنوان فرودگاه مسافربري وجاهت قانوني ندارد.
مختاري ادامه داد: مسافربري شدن منطقه ويژه اقتصادي پيام تنها با اخذ مجوزهاي قانوني امكان‌پذير است و اين مهم تا امروز محقق نشده است.
وي تصریح كرد: به‌طور قطع در مسافربري شدن اين مجموعه يكسري ايرادهای فني وجود دارد و سازمان هواپيمايي كشوري و شركت فرودگاهي با بررسي شرايط موجود، نواقص را اعلام كردند.
رئيس هيأت‌مديره و مدير عامل شركت خدمات هوايي و منطقه ويژه اقتصادي پيام گفت: اكنون شرايط مسافربري شدن اين منطقه در شوراي راهبردي شركت خدمات هوايي پيام در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در حال بررسي است و تا اين شورا تصميمي اتخاذ نكند اتفاقي رخ نخواهد داد. مختاري يادآور شد: اين شورا تا امروز چندين نشست برگزار كرده و تا رسيدن به نقطه‌اي مشترك، اين نشست‌ها ادامه خواهد داشت.
وي اظهار داشت: شوراي راهبردي متشكل از معاونان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، اساتيد دانشگاه، شركت پست جمهوري اسلامي ايران، شوراي عالي مناطق آزاد كشور و مسئولان منطقه ويژه اقتصادي پيام براي تعيين سرنوشت فرودگاه پيام تشكيل شده است. مختاري يادآور شد: قرار است طبق هماهنگي انجام شده از اين پس نماينده‌اي از استانداري البرز در نشست‌هاي شوراي راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات حضور يابد. وي تصریح كرد: تا اين شورا درباره چگونگي فعاليت منطقه ويژه اقتصادي پيام به جمع‌بندي نرسد، اين منطقه به كار خود در حمل و نقل محصولات و محموله‌ها ادامه خواهد داد.
انتصاب مديركل امنيتي
و انتظامي استانداري
استاندار البرز در حكمي «مسلم عبادي» را به عنوان مديركل امنيتي و انتظامي استانداري البرز را منصوب كرد. در متن حكم سيدحميد طهايي آمده است: با استعانت از ذات اقدس ربوبي و با عنايت به تعهد، تخصص و شايستگي جنابعالي به موجب اين ابلاغ به سمت مديركل امنيتي و انتظامي استانداري البرز منصوب مي‌شويد، رجا واثق دارم با توكل بر خداوند متعال در انجام امور محوله برای پيشبرد اهداف دولت تدبير و اميد موفق و مؤيد خواهيد بود.
استاندار البرز همچنين در حكمي «ولي اله اسفنديار نژاد» را به عنوان بخشدار آسارا منصوب كرد. در متن حكم سيد حميد طهايي آمده است: با استعانت از ذات اقدس ربوبي و با عنايت به تعهد، تخصص و شايستگي جنابعالي به موجب اين ابلاغ به سمت «بخشدار آسارا» منصوب مي‌شويد. اميدوارم با توكل به خداوند متعال در انجام امور محوله در راستاي پيشبرد اهداف دولت تدبير و اميد موفق و مؤيد باشيد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر