Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/com12313/public_html/wp-content/plugins/mobile-menu/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج: شهروندان به نوار زرد رنگ روی تنه درختان دست نزنند - شبکه پذیرش آگهی | شبکه پذیرش آگهی

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج: شهروندان به نوار زرد رنگ روی تنه درختان دست نزنند

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج:  شهروندان به نوار زرد رنگ روی تنه درختان  دست نزنند

نجمه مومن کیائی – ایران البرز/
‌مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج از شهروندان خواست به هیچ وجه به نوارهای زرد رنگ روی تنه درختان دست نزنند.
عباس زارع گفت: این نوارهای زرد رنگ جنبه مبارزه با بیماری درختان را داشته و با هدف دفع آفات، روی تنه آنها چسبانده شده است.
وی افزود: در اجرای طرح مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی در فضای سبز شهر کرج و به‌منظور کاهش مصرف سموم شیمیایی و آلودگی‌های زیست محیطی در سال جاری اقدام به استفاده از کارت ها و نوارهای زرد چسبنده روی درختان مختلف بویژه نارون، اقاقیا و بید کرده‌ایم.
وی افزود: نوارهای زرد جلب‌کننده حشرات از ۲ سمت آغشته به چسب مخصوص بوده و بسته به قطر میزبان گیاهی و آفت هدف با عرض ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر در ارتفاع حدود ۲ متری درخت چسبانده می‌شود. زارع اضافه کرد: در این روش، حشراتی که به رنگ زرد با طول موج ۵۳۰ تا ۵۸۰ نانومتر حساس هستند نظیر مگس سفید، زنجرک، شته‌های بالدار، تریپس و. . . به سمت نوارهای چسبناک جلب شده و به دام می‌افتند.
وی گفت: همچنین حشراتی مثل سوسک برگ خوار نارون و لاروهای سن سه آین آفت که برای شفیره شدن طول تنه را می‌پیمایند نیز به راحتی در این تله‌ها گرفتار شده و در نتیجه از شدت خسارت آنها کاسته می‌ شود.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج یادآور شد: این طرح در کرج برای اولین بار و در عرصه‌های مختلف از جمله بوستان ایران زمین، میدان استقلال، بوستان جهان نما، بوستان شهید چمران و باغ گل ها، بوستان هامون، بوستان تاجیکستان، بوستان خانواده، بوستان جهان، بوستان بانوان و. . . درختان نارون و اقاقیای بسیاری از رفیوژها و نیز معابر اصلی و فرعی توسط فضای سبز مناطق یا واحدهای امانی سازمان با نظارت گروه حفظ نباتات اداره نظارت برنگهداری فضای سبز کرج در حال اجراست.

این مطلب را به اشتراک بگذار
شبکه پذیرش آگهی