مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه(س) میزبان آیین‌های دهه آخر صفر

مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه(س) میزبان آیین‌های دهه آخر صفر

مریم شقاقی /

آیین‌های دهه آخر ماه صفر با حضور مرتضی حاجی و سیدمحمود میرلوحی و جمعی از مدیران استان البرز در مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه(س) -نخستین مدرسه اسلامی استان البرز- برگزار شد.

مدارس اسلامی گل‌های فاطمیه (س) واقع در جنب حوزه علمیه فاطمیه (س) همزمان با ایام اربعین سرور و سالار شهیدان ابا‌عبدا… ‌الحسین(ع) تا آخرین روزهای ماه صفر، همزمان با رحلت آخرین پیامبر الهی حضرت نبی اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین شهادت حضرت

امام رضا(ع) با برپایی آیین‌های سوگواری، مذهبی و فرهنگی، پذیرای میهمانان، شخصیت‌ها و مسئولان بود.

مرتضی حاجی وزیر سابق آموزش و پرورش که مدتی نیز مسئولیت وزارت تعاون را برعهده داشت، به همراه شماری از چهره‌های فعال فرهنگی و اجتماعی، از جمله سیدمحمود میرلوحی، معاون وزیر کشور دوره اصلاحات، محمدتقی ایرانی معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج، دکتر میرباقری مشاور ارشد وزارت کشور، مهندس حسن عزیزی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان، مهندس علی ایمانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز، حسین طوسی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز به همراه جمعی دیگر از مدیران و مسئولان با حضور در مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه(س) ضمن شرکت در آیین‌های دهه آخر ماه صفر و بازدید از بخش‌های مختلف این مدرسه اسلامی و قرآنی، با دانش‌آموزان گفت‌وگو کردند.

حاجی که خود از دانش‎آموختگان ممتاز حوزه و مکتب حضرت آیت‌ا… مجتهدی نجفی واقع در خیابان نواب تهران بوده و ‌سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سابقه تحصیل در دروس حوزوی و طلبگی داشته و با نظم و نظام آموزشی مجموعه آیت‌ا… مجتهدی نجفی از قدیم آشناست، راه‌اندازی مجتمع گل‌های فاطمیه (س) در کرج را به عنوان مدارس اسلامی استان البرز، گام مؤثری در تعلیم و تربیت اصیل، بخصوص برای دختران دانست.

وی ضمن بازدید از کلاس‌‎ها، مهدکودک، پیش‌دبستان تا ششم ابتدایی مجتمع گل‌های فاطمیه (س) و قدردانی از آقای مجتهدی و خانم مدرسی به عنوان مؤسسان این مجتمع و خانم پورفرد مدیر این مجموعه، ابراز امیدواری کرد: مدارس مشابه‌ای در البرز، تهران و سایر شهرها ایجاد و گسترش یابد.

حاجی گفت: من با توجه به سابقه وزارت آموزش و پرورش و ‌سال‌های سال معلمی و تدریس و همچنین بازدید از اکثر نقاط کشور اذعان می‌کنم که این مجتمع با امکانات ارزشمندی که در بهترین شکل برای دانش‌آموزان کرج فراهم کرده، حداقل در سطح دبستان و مدارس دخترانه کشور کم نظیر است.

در این بازدید، طاهری خلوص مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز، در گزارش مفصلی، همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) را بسیار عالی توصیف کرد و از حمایت‌های بی‌دریغ متقابل حوزه علمیه فاطمیه (س) و آموزش و پرورش استان البرز و ارائه خدمات این حوزه در حمایت از مدیریت آموزش و پرورش تا سطح عالی وزارت و مسئولان عالی رتبه، قدردانی کرد.

سیدمحمود میرلوحی، معاون وزیرکشور نیز ضمن قدردانی از مجتهدی و بیت آیت‌ا… مدرس یزدی،

بیت آیت‌ا… حائری یزدی و شخص خانم مدرسی به عنوان مؤسس این مجتمع آموزشی، با تأکید بر ضرورت ایجاد و توسعه چنین مدارسی در کشور گفت: زمان ما مدارس اسلامی یا نبود یا بعدها که ایجاد شد مانند مجتمع گل‌های فاطمیه(س) جامعیت نداشت که همه امکانات آموزشی، لابراتوار، آزمایشگاه، تجهیزات تمام هوشمند، به‌طور کامل در کلاس‌ها در اختیار دانش‌آموزان، دختران خردسال، از مهدکودک و پیش دبستان تا سطوح بالاتر، قرار داده شود. حتی در بسیاری از مدارس غیرانتفاعی با شهریه‌های بالا امکانات به این خوبی نیست.

بنابراین جا دارد مسئولان از چنین مدارس و مجتمع‌های آموزشی، به‌طور جدی استقبال و حمایت کنند، بخصوص که این مجتمع یک بعدی نیست. هم به امور مذهبی، قرآن، احکام، نماز، مسائل دینی و آموزش‌های اسلامی توجه دارند و هم بهترین اساتید، معلمان و امکانات را گردهم آورده‌اند که می‌تواند به عنوان الگو تلقی شده و توسعه یابد.

مجتهدی، مؤسس مجتمع آموزشی فاطمیه (س) نیز ضمن گرامیداشت حضور مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سیدمسیح‌ ا… علایی و پروین زنگنه مشاوران از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و آموزش و پرورش، ابراز امیدواری کرد که مجموعه مؤسسات قرآن و عترت فاطمیون نیز بتوانند در مجتمع گل‌های فاطمیه (س) پاسخگوی امور قرآنی، فرهنگی و هنری باشند.

وی همچنین از حضور مسئولان عالی رتبه استان و میهمانان برای مشارکت در برنامه‌های مجتمع فاطمیه(س) بویژه همکاری استاندار محترم و معاونان، فرماندار کرج، مهندس ترکاشوند شهردار کرج و همچنین خسرو ساکی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز، تقدیر و تشکر کرد. مؤسس مجتمع آموزشی فاطمیه (س) هدف و فلسفه مدارس اسلامی استان البرز و مجتمع فاطمیه (س) را تعلیم و تربیت اصیل اسلامی دانست و تأکید کرد: چنین مدارسی از هرگونه شعارزدگی‌ متداول که خاصیتی جز اتلاف بیت‌‎المال و دل‌زدگی مردم و خانواده ندارد به دور خواهد بود و آنچه را بزرگان مکتب و اهل بیت(ع) به عنوان آموزه‌های دینی، مذهبی و پرورش‌های اخلاقی مطرح کرده‌اند سرلوحه کار خود قرار خواهند داد. مجتهدی با تشکر از مرتضی حاجی و سیدمحمد میرلوحی، حضور پیشکسوتان فرهنگ و آموزش را مایه دلگرمی خدمتگزاران مجتمع فاطمیه دانست و با قدرشناسی از دکتر اکرمی مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش، اظهار امیدواری کرد: در کنار توسعه این مدارس، برنامه‌ها و دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت تدبیر و امید تحقق یابد.

مؤسس مجتمع آموزشی فاطمیه (س) تشریک مساعی و تأکید بزرگان نظام، از شخص مقام معظم رهبری تا دیگران را مایه قوت قلب مجتمع فاطمیه (س) دانست و اظهار محبت آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حضور مؤثر خانواده ایشان و جمعی از مشاوران هاشمی رفسنجانی در کنار بعضی از اعضای بیت

امام راحل و بیت‌آیت‌ا… حائری یزدی را در جلسات و برنامه‌های این مجموعه بسیار ارزشمند دانست.

علی ‌صدیقی‌راد، خواننده و از شاگردان بنام استاد شجریان و استاد ذوالفنون نیز با خواندن اشعاری در مراثی اهل بیت(ع) بویژه به مناسبت اربعین و ۲۸ صفر، گرمی خاصی به این آیین بخشید. در پایان از ناهید گوزل‌پور فرد، مدیر مدرسه گل‌های فاطمیه (س) که با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت به افتخار بازنشستگی نائل شده توسط مرتضی حاجی، سیدمحمد میرلوحی و مجتهدی تقدیر به عمل آمد و هدایایی به او داده شد. سپس دانش‌آموزان، اساتید، کادر و پرسنل مجتمع گل‌های فاطمیه (س) با دریافت یک‌جلد صحیفه سجادیه به عنوان ایام اربعین، به یاد امام سجاد(ع) به همراه میهمانان حاضر در نماز جماعت مسجد جامع کرج به امامت آیت‌ا… مدرسی شرکت کردند.

گفتنی است چند روز پیش نیز آیین مداحی میلاد با سعادت امام موسی کاظم (ع) در مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) با حضور سیدکاظم اکرمی از اعضای قدیمی خبرگان قانون اسلامی و وزیر اسبق آموزش و پرورش برگزار شد.

در این آیین اکرمی ضمن سخنرانی با هدیه قرآن و رحل قرآن‌کریم به دانش‌آموزان و اساتید از آنان تجلیل کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار