وقتی تحقیق و تفحص از خودرو سازها به نتیجه نمی رسد، در مجلس قرائت نمی شود و اسناد آن در اختیار مردم قرار نمی گیرد، اکنون خودروسازها با قلبی آرام و مطمئن و بدون هیچ واهمه و نگرانی از افکار عمومی و به پشتوانه آنچه طی این چند ماه بدست آورده اند، رویه های سابق خود را حتی با قدرتی بیشتر دنبال می کنند و به راحتی و صراحت از عدم کاهش قیمت خودرو حتی با تغییر شرایط حرف می‌زنند.
چندی پیش محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت، در حاشیه جلسه هیأت دولت در خصوص قیمت خودروها، گفته بود دستگاه‌ها را موظف خواهیم کرد با توجه به کاهش نرخ ارز، قیمت‌ها را کاهش دهند.
اشاره وی به تکلیف به دستگاه‌ها برای کاهش قیمت خودرو در حالی بود که نعمت زاده وزیر صنعت چندین بار در حمایت از لزوم افزایش یا حداقل ثابت ماندن قیمت خودرو تاکید کرده و در حمایت از خودروسازان در چند مصاحبه اشاراتی صریح و ضمنی را بیان کرده بود. اما این سخنان نوبخت صرف نظر از تناقض آشکارش با سخنان و موضع وزیر صنعت، معدن و تجارت، همانگونه که انتظار می رفت با واکنش صریح خودرو سازان و انجمن خودروسازان
مواجه شد.
احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در واکنش به کاهش قیمت خودرو اعلام کرد: این اظهارات با واقعیت‌های صنعت خودرو همخوانی نداشته و غيرقابل اجراست. وی تصریح کرد: حتی اگر قیمت دلار آزاد به 2500 تومان برسد قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر