قهرمان کیک بوکسینگ کشور و جهان تأکید کرد جایگاه شایسته استان البرز در ورزش‌های رزمی کشور

قهرمان کیک بوکسینگ کشور و جهان تأکید کرد جایگاه  شایسته  استان البرز در ورزش‌های رزمی کشور

ساده و صمیمی وارد دفتر سرپرستی روزنامه ایران در البرز شد، در چهره اش آثار ضربات سنگین ورزش‌های رزمی نمایان است. وی قهرمان چند دوره کیک بوکسینگ کشور و جهان در ورزش‌های رزمی است.
جعفر احمدی، از پیشکسوتان و بزرگان رشته ورزشی رزمی، سخن خود را با تأکید بر ضرورت وجود روح جوانمردی و پهلوانی در میادین ورزشی و نقش تأثیرگذار آن در جامعه آغاز کرد.
کاپیتان تیم ملی کیک بوکسینگ کشور و دارنده ۱۴ مدال زرین قهرمانی جهان و نخستین ورزشکار ایرانی حاضر در بالاترین سطح مسابقات بین المللی و جهانی «K» با اشاره به ظرفیت‌های ورزشی البرز گفت: وجود شمار زیادی از ورزشکاران فعال در ورزش‌های رزمی و حضور موفق آنان در مسابقات کشوری و جهانی، اکنون این استان را به یکی از قطب‌های ورزش‌های رزمی کشور تبدیل کرده است.
وی که در ۸ سالگی قهرمان تکواندوی خردسالان کشور شده و در ۱۲ سال اخیر نیز در رقابت‌های کیک بوکسینگ کشور هیچ ورزشکاری یارای رقابت با وی را نداشته است، افزود: اکنون بیش از ۵۰ باشگاه اعم از خصوصی و دولتی در سطح استان البرز در ورزش‌های رزمی فعال هستند و این امر بیانگر جایگاه بالای استان البرز در این ورزش است.
احمدی با یادآوری اینکه اکنون ۶ ملی‌پوش رشته کیک بوکسینگ کشور در مجتمع ورزشی هفت تیر کرج به تمرین می‌پردازند، اظهار داشت: وجود این قهرمانان در کرج، فرصت مناسبی است که فعالان و علاقه مندان این رشته در استان البرز از تجربه و دانش آنها بهره ببرند.
وی که چهارم مرداد ماه سال جاری نیز در مسابقات موسوم به «رینگ جهان» در ترکیه شرکت خواهد کرد، عامل موفقیت ورزشکاران رزمی استان البرز را برنامه ریزی مناسب هیأت‌های رزمی استان، استفاده از مربیان مجرب و آموزش دیده و حمایت مسئولان استانی دانست و اظهار داشت: با ادامه این روند، بدون تردید می‌توانیم شاهد موفقیت هرچه بیشتر ورزشکاران رزمی البرز در عرصه‌های کشوری و جهانی باشیم.
احمدی که مدال طلای کیک بوکسینگ جهان در رده جوانان در سال ۲۰۰۰ میلادی را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد تأکید کرد: با برنامه ریزی مناسب می‌توان زمینه جذب هرچه بیشتر جوانان علاقه مند به ورزش‌های رزمی را فراهم کرد و در این میان بخش خصوصی می‌تواند نقش تأثیرگذاری داشته باشد.
وی با اشاره به تصور اشتباه برخی خانواده‌ها در خصوص خطرآفرین بودن ورزش‌های رزمی گفت: طبق رده بندی سازمان‌های جهانی، در حال حاضر رشته کیک بوکسینگ از نظر خطرناک بودن در ردیف هیجدهم قرار دارد و برخی رشته‌های ورزشی مانند فوتبال در این رده بندی در ردیف بالاتری قرار گرفته اند.
این قهرمان جهان و کشور که هم اکنون در شهرداری کرج مشغول کار است، بخشی از موفقیت‌های خود را مرهون حمایت‌های اعضای شورای اسلامی این کلانشهر و مدیران این شهرداری می‌داند و آرزو می‌کند با کسب موفقیت‌های بیشتر در عرصه‌های کشوری و جهانی و کسب افتخار برای استان البرز بتواند گوشه ای از این حمایت‌ها را پاسخ دهد.
مسعود مینایی، جوان ورزشکاری که در این نشست، جعفر احمدی را همراهی می‌کرد، آنقدر ساکت و محجوب بود که شاید کمتر کسی تصور می‌کرد وی با ۲۱ سال سن، سابقه چند دوره قهرمانی کشوری و جهانی را در رشته رزمی مویتای و کیک بوکسینگ در کارنامه ورزشی خود دارد و یکی از پدیده‌های کشور در این رشته محسوب می‌شود.
وی به احترام پیشکسوتی، سخن خود را با اجازه از احمدی به عنوان استاد خود آغاز کرد و گفت: ۶ سال است که در زمینه ورزش مویتای و کیک بوکسینگ فعالیت دارم و در این مدت توانسته ام به یاری خداوند متعال و زیر نظر استادان و مربیان خود چند بار مقام قهرمانی کشوری و جهانی را در این رشته ورزشی کسب کنم.
این ورزشکار در این گفت و گو تنها به بیان گوشه ای از موفقیت‌های خود پرداخت و افزود: سال ۸۹ مقام نخست مسابقات هنرهای رزمی را در جزیره کیش کسب کردم و در مسابقات جهانی روسیه در سال ۲۰۱۲ نیز موفق به کسب مدال برنز شدم.
مینایی همچنین کسب مدال نقره در بازی‌های آسیایی کره جنوبی، مدال برنز المپیک ورزش‌های رزمی جهان روسیه، قهرمانی حرفه ای جهان در دبی، ژاپن و ترکیه و مدال برنز مسابقات جهانی مالزی در یک ماه اخیر را از دیگر موفقیت‌های خود برشمرد و تأکید کرد: در ورزش، حفظ روحیه جوانمردی به عنوان اصل اساسی محسوب می شود که همه ورزشکاران باید همواره مدنظر داشته باشند و آموخته‌ها و خلاقیت‌های خود را تنها در میادین ورزشی و برای غلبه بر حریفان به کار گیرند.

این مطلب را به اشتراک بگذار