فعال کردن گرمخانه ویژه بانوان از نیازهای کرج است

عضو شورای اسلامی شهر کرج معتقد است فعال کردن گرمخانه ویژه بانوان از نیازهای مهم کرج است. به گزارش ایرنا، محمد صادق باغستانی در حاشیه بازدید از نخستین گرمخانه شهرکرج اظهار داشت: افرادی که دچار آسیب اجتماعی شده‌اند، نیاز به حمایت و بازسازی شخصیت دارند. وی راه‌اندازی گرمخانه‌های جدید در مناطق دوازدهگانه شهرداری کرج را ضروری دانست و تصریح کرد: فعال کردن گرمخانه ویژه بانوان از نیازهای کرج است. عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به مهاجرپذیری این کلانشهر و افزایش آسیب‌های اجتماعی در آن، گفت: ایجاد گرمخانه از نیازهای اساسی برای ساماندهی افراد بی‌خانمان در کرج است. باغستانی ادامه داد: هرچند گرمخانه گام مؤثری برای اسکان موقت این افراد به‌شمار می‌رود اما باید راهکارهای اساسی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و حمایت از افراد آسیب‌دیده در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر کرج به فعالیت ۲ هفته‌‎ای نخستین گرمخانه این کلانشهر اشاره کرد و گفت: نباید این مکان فقط به محل استراحت و تغذیه بی‌خانمان‌ها تبدیل شود بلکه ارائه خدمات بیشتر در زمینه آموزش، درمان و بازپروری افراد آسیب دیده درآن ضروری است. باغستانی افزود: فعال شدن تشکل‌های مردم نهاد برای ساماندهی و کمک به آسیب‌دیدگان اجتماعی می‌تواند در کاهش بخش زیادی از آسیب‌ها مؤثر واقع شود. وی تصریح کرد: افراد کارتن خواب و بیمار یا معتادان خطرناک که در جامعه رها هستند، تهدیدی برای سلامت جسمی و روحی مردم به‌شمار می‌روند که باید جمع‌آوری و ساماندهی شوند.

این عضو شورا تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای بسامان کردن آسیب‌دیدگان اجتماعی برنامه‌ریزی یکنواخت داشته باشند زیرا تکمیل برنامه‎هایی مانند جمع‌آوری، طبقه‌بندی و ساماندهی آسیب‌دیدگان می‌تواند به مراتب اثرگذار باشد. باغستانی افزود: البته وجود این گونه مراکز ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد اما اثرات مثبت آن به مراتب بیشتر از آثار منفی این مراکز است. وی تصریح کرد: پذیرش افراد بی‌خانمان و کارتن خواب در گرمخانه کرج با آثار خوبی همراه بوده و این بستر را در گام نخست برای احساس محبت در میان بی‌خانمان‌ها ایجاد کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار