فعالیت شهرداری منطقه 7 کرج مصداق عینی از مدیریت جهادی

فعاليت شهرداري منطقه 7 كرج مصداق عيني از مديريت جهادي
با آغاز عملیات بازگشایی ادامه بلوار ماهان واقع در منطقه 7 شهرداری کرج پس از 20 سال، فرصتي دست داد تا با مهندس حسين شريف كاظمي شهردار اين منطقه گفت‌وگويي انجام دهيم. وی در این گفت و گو به ارائه گزارش کاملی از عملکرد شهرداری منطقه در 6ماهه دوم سال 92 و رویکرد مدیریت شهرداری در سال جدید پرداخت.
لطفا بفرمایید با توجه به نقش بسيار مهم تأمین اعتبار در پيشرفت و اجراي برنامه‌هاي توسعه شهري، چه اقداماتي در منطقه انجام داده ايد؟
بايد ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي شهري منطقه را گسترش دهيم، در اين زمينه برای پيشرفت و اجراي برنامه‌هاي توسعه شهري اعتبار حرف اول را مي‌زند.
ميدان دادن به عناصر براي دستيابي به پيشرفت و افزايش توانايي‌هاي كمي و كيفي در بطن جامعه شهري از مسائل مهمي است كه توسعه پايدار بر اساس آن شكل خواهد گرفت. از مهمترين اهدافي كه در رسيدن به توسعه دنبال مي‌شود و مسئولان و متوليان بايد به آن به‌طور ويژه بنگرند، اين است كه در روند حركت به سمت توسعه پايدار به گونه‌اي عمل كنند كه ضمن تأمين نيازهاي كنوني، توانايي براي برآوردن نيازهاي نسل آتي نيز وجود داشته باشد.
بنا به گزارش عملكردي كه از معاونت اداري و مالي منطقه دريافت کردم در 6 ماهه دوم سال92 تعداد 2 هزار و 225 پرونده مفاصاحساب، 2 هزار و 616 پرونده پايانكار واحدي، 109 صلحنامه، 204 مورد صدور پروانه، 275 مورد پايان كار كلي و یک هزار و 59 پرونده ماده صد در اين منطقه اعلام کردند.
اهميت شكل و نوع توسعه يافتگي شهري با جذب اعتبارات و هزينه كردها ارتباط مستقيم دارد؟
توسعه پايدار عامل مهمي براي شكل گيري ” شهر ايده آل ” است و كلانشهر كرج نيز با توجه به ظرفيت‌هاي موجود و برخورداري از ظرفیت های علمي، تنها با صرف زمان و برنامه‌ريزي مي‌تواند در مسير رسيدن به آيتم‌هاي شهري ايده‌آل گام بر دارد.
در زمینه گسترش فضاي سبز مطلوب درمنطقه چه اقداماتي صورت گرفته است؟
در زمینه گسترش فضای سبز منطقه 7 فعاليت‌هايي نظير كاشت و واكاري فضاي سبز بلوار انقلاب و موذن به متراژ 2 هزار و 800 متر مربع، تجهيز لوله‌هاي آبياري بلوار موذن و فلكه اول، واكاري و لشمه كاري چمن بوستان الغدير و آزادي به متراژ250متر مربع، خاكريزي و رگلاژ روبروي دانشگاه آزاد در مجموع یک هزار و 700متر مكعب انجام شده است.
واكاري فضاي سبز بوستان شهيد بهشتي به تعدا650گلدان درختچه و 13اصله درخت، گل كاري و واكاري درختچه‌هاي باغ ايراني1800متر مربع، آبياري تانكري درختان معابر در منطقه، جمع آوري مصالح و نخاله‌هاي ساختماني از پاي درختان ديگر اقدامات انجام شده فضاي سبز منطقه است.
زيباسازي و بهبود سيماي بصري، مناسب‌سازي فضاي شهري و آموزش‌هاي فضاي سبز به شهروندان محترم به ويژه كودكان و نوجوانان از دیگر اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است.
يكي از پروژه‌هايي كه در منطقه 7 به اجرا درآمد و مورد تقدير شهردار كرج، اعضاي شوراي شهر و استقبال مردم قرار گرفت بازگشايي ادامه بلوار ماهان بود، در اين زمینه مهم ترین اقدامات منطقه را شرح دهيد ؟
بازگشايي ادامه بلوار ماهان پس از 20 سال پيگيري توسط شهرداري منطقه7 مصداق عيني مديريت جهادي است. شهرداري منطقه در زمینه های عمراني، خدماتي، فرهنگي و اجتماعي به توفيقات بسيار مهمي دست يافته است.
مهم ترین انتظارات شهروندان در چه زمینه‌هایی است؟
در حال حاضر درخواست‌هاي مردم در زمینه نگهداشت شهر، جمع آوري زباله و نخاله و رفع سد معبر كمتر شده و خواسته‌هاي شهروندان به سمت ايجاد پارك، بوستان، فضاهای تفریحی، سرگرمي‌هاي سالم و پياده رو‌سازي سوق پيدا كرده كه اين مهم محصول فعاليت‌هاي خوب و شبانه روزي مجموعه كارگزاران و كاركنان شهرداري در شهر است. با توجه به ركود صنعت ساخت و ساز و كمبود نقدينگي در شهرداري ها در سال در تلاشيم رويكرد درآمدزايي را به سمت درآمدهاي پايدار و پنهان كه به نوعي فراموش شده بود سوق داده تا بتوانيم راه‌اندازي طرح تبديل و ساماندهي پرونده‌هاي صنفي، نوسازي، مطالبات معوق و مشكوك الوصول و… را در دستور كار جدي قرار دهيم. با توجه به تأكيد شهردار كرج و ضرورت آن در منطقه، در فراخواني تملك املاك واقع در طرح بازگشايي ادامه بلوار مطهري خيابان اول حدفاصل فلكه اول تا ميدان آيت‌ا… طالقاني، پيگيري و تعيين تكليف اراضي كاظم آباد، مشاركت همه جانبه با مساجد و فعالان فرهنگي مذهبي رجايي شهر برای برگزاري برنامه‌هاي مذهبي و فرهنگي در سال گذشته انجام شد. همچنین اصلاح فرآيند صدور پروانه، زيباسازي منطقه، توسعه و افزايش فضاي سبز، كنترل ساخت وساز غيرمجاز و در نهايت آغاز بازگشايي ادامه بلوار 50 متري ماهان پس از 20 سال كاري از جمله اقدامات مهم منطقه در سال گذشته بود. اميدوارم با حمايت‌هاي همه جانبه و همدلي همكاران شاهد به ثمر نشستن اين پرو‍ژه‌هاي مهم در منطقه باشيم. همچنین معابر قديمي و خيابان‌هاي نامناسب، كمبود آسفالت و وجود جمعيت بالا و وسعت زياد و تعدد تملكات املاك واقع در طرح از جمله مشكلات موجود در اين منطقه است. همچنین آسفالت خيابان هاي اصلي و فرعي شهرك بهارستان، جدول گذاري و آماده‌سازي خيابان شهيد ستاري و معابر فرعي اراضي هلكوپتر سازي، تراش و روكش خيابان هاي انقلاب، جمهوري اسلامي ( رستاخيز) ، اشتراكي و… در 50 روز گذشته انجام شده و مابقي آن در دست اقدام است.
مهم ترین اهداف مدیریت شهری چیست؟
مديريت شهري اهداف و آرمان‌هاي متعددي دارد كه پيشرفت، توسعه و انتفاع شهر از مهمترين اهدافی است كه تحقق آن به برنامه‌ريزي‌هاي كاربردي نیاز دارد. توسعه درون شهري، همچنين موجب افزايش سرانه‌هاي مربوط به فضاي سبز، فضا‌هاي آموزشي، بهداشتي و درماني، ورزشي، امنيتي، فرهنگي و. . . مي‌شود.
در زمینه خدمات شهری چه اقداماتي صورت گرفته كه به مرحله اتمام رسيده و چه تعداد پروژه در حال اجراست؟
در حوزه خدمات شهري اين معاونت با تمام توان در 6 ماهه سال 92 تمام برنامه‌هاي محوله را با سرعتي چشمگير اجرا کرد. کارکنان اداره خدمات شهری اين منطقه تاكنون نقش مهمي در توسعه خدمات و پاكيزگي اين منطقه ايفا کرده اند و كاركنان خدوم اين معاونت با تلاش شبانه روزي پيگير امور جاري خدماتي هستند و با به روز رساني خدمات تلاش دارند تا رضايت همشهريان را جلب کنند. به علاوه در 6 ماهه دوم سال 92 معاونت خدمات شهري منطقه تمام تلاش خود را براي ايجاد چهره‌اي زيبا و تميز در منطقه به كار برده و در قسمت هاي مختلفي از جمله واحد تخلفات، سد معبر، تشخيص مزاحمت و ساماندهي مشاغل و املاك و سامانه 137 اقدامات شايسته‌اي انجام داده‌اند.
چه مقدار تراش و روكش آسفالت در منطقه انجام شده است ؟
در 6 ماهه دوم سال 92 در منطقه هفت، 8 هزار و 902تن آسفالت ریزی داشته ایم که بر این اساس بلوار دانشگاه آزاد، فاز 3 بلوك يك، بلوک دوازدهم فاز 2، شهرك بهارستان، باند شرقي بلوار جمهوري، خيابان فروردين، گلستان اتحاد، خيابان رودكي و دكتر حسابي، و شهرك بهارستان احداث و تکمیل شد.
پروژه ‌هاي در دست اقدام منطقه در سال 93 از قرارذيل است:
پروژه ماهان:
عمليات خاكبرداري، ديواركشي، زيرسازي، جدول آسفالت و پياده‌رو سازي به طول 2 كيلومتر را داريم كه ميزان پيشرفت پروژه 650 متر ديواركشي، 3 هزار و 950 متر مكعب مخلوط‌ريزي، 24 هزار متر مكعب خاكريزي و یک هزار و 300 متر مربع تخريب ابنيه است. طرح بازگشايي ادامه بلوار شهيد مطهري حدفاصل فلكه اول خیابان يكم رجايي شهر تا ميدان آيت‌ا… طالقاني و طرح بازگشايي ادامه بلوار شهيد مطهري حدفاصل بلوار شهرداري تا ميدان انقلاب را داريم.
جدولگذاري:
حذف نهر و اجراي كانيوا ضلع غربي خیابان آزادي از اول تا سيزدهم رجايي شهر، حذف نهر و اجراي كانيوا بلوار جمهوري (رستاخيز ) هر دو طرف، حذف نهر و اجراي كانيوا بلوار انقلاب هر دوطرف. جدولگذاري خیابان قائم (داريوش)، تكميل جدول ضلع غربي بلوار انرژي اتمي (جاده محمودآباد)، زيرسازي و جدول‌گذاري شهرك الغدير، جدول گلستان 26، هشتم بلوك یک، سيزدهم و چهاردهم فاز 2، چهاردهم فاز 3 ، اصلاح هندسي بلوار شهيد موذن تقاطع بلوار جمهوري ( رستاخير) و انقلاب، جدولگذاري خیابان دهم و يازدهم بلوك 2، جدول‌گذاري محله اوقافي فاز اول، جدولگذاري محله وهرجرد، خیابان شهيد منصورفرد، ضلع جنوب انرژي اتمي و ساير معابر بر اساس اولويت
پياده روسازي:
پياده روسازي ضلع غربي بلوار جمهوري (رستاخيز) از هشتم تا ميدان طالقاني، پياده رو‌سازي ضلع شرقي بلوار انقلاب از قائم تا موذن و ساير معابر براساس اولويت.
تراش و روكش آسفالت:
باند غربي بلوار انقلاب، بلوار امام خميني (ره) (باغستان) از ميانجاده تا بوستان گل نرگس، فاز اول بلوار موذن باند شمالي حد فاصل شهرك جهازيها تا جاده محمود آباد، حدفاصل باغستان تا بلوار انقلاب پس از اتمام اجراي عمليات حفاري آبفا، خیابان 2 و 3 و فرعي‌هاي بين 1 تا 4 فاز 2 خیابان شهيد ستاري و فرعي‌هاي آن زيرسازي و آسفالت شده است.
خیابان مطهري حدفاصل استقلال تا فلكه اول، بازگشايي ادامه بلوار 55 متري مطهري حدفاصل خیابان شهرداري تا بلوار انقلاب، خاكبرداري؛جدولگذاري، زيرسازي، آسفالت و پياده روسازي خیابان گلسات ضلع شمالي بوستان گل نرگس خیابان گلستان 26 اشتراكي و…
فضاي سبز:
طراحي و مطالعه ايجاد فضاي سبز نهر دلمبر شهرك بهارستان، طراحي و ساخت فاز اول بوستان 12 هكتاري شهرك بهارستان، تكميل فاز نهايي بوستان گل نرگس ضلع شرقي
در پايان اميد است با همت همكارانمان در منطقه 7 بتوان در سال 93 با تأسي از سخن مقام معظم رهبري مصداق بارز مديريت جهادي را در شهرداري منطقه 7 به نمايش بگذاريم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر