فضای آگهی در روزنامه ها،مجلات و سایر نشریات

در کلیه رسانه‌هایی که از وزارت ارشاد مجوز فروش و عرضه عمومی دارند، فضای آگهی برای درج و انتشار پیش‌بینی می‌گردد. البته ناگفته نماند در سایر رسانه‌ها از قبیل نشریات داخلی شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز قوانینی برای درج آگهی مقررشده است ولی در این نوع رسانه‌ها معمولاً محدودیت آگهی عمومی وجود دارد.

در رسانه‌ها فضا و محل آگهی در صفحات و بخش‌های خاصی پیش بینی می‌شود که برای خوانندگان مشخص گردد این مطلب یک پیام یا طرح یک آگهی است.

فضای آگهی در روزنامه ها و نشریات صحافی نشده

معمولاً در روزنامه‌ها، صفحات پایینی روزنامه به انتشار آگهی اختصاص داده می‌شود؛ مگر این که ابعاد و حجم آگهی بیش از نیم‌ صفحه بوده و آگهی به‌صورت صفحه‌ای (یک صفحه یا دو صفحه مقابل هم یا چند صفحه‌ای) منتشر می‌گردد.

در بخش آگهی‌های روزنامه ها، طرح یا متن در ابعاد 2/1 ، 4/1 ، 8/1 ، 16/1 و به‌صورت کادری و یا ابعاد مشخص استاندارد که در هر رسانه‌ای می‌تواند متفاوت باشد، آگهی منتشر می‌گردد.

یک آگهی به‌صورت متن، طرح و یا ترکیبی از طرح و متن منتشر می‌گردد که ابعاد و اشکال کادرهای آگهی در سایت  www.44195000.comو در بخش کادرهای استاندارد آگهی قابل‌مشاهده است. جهت تأثیرگذاری آگهی بهتر است یک آگهی طراحی‌شده و یا در کادری مناسب منتشر شود که شبکه پذیرش آگهی تعدادی طرح و کادر استاندارد را به‌صورت رایگان از طریق سایت مذکور در اختیار شما قرار می‌دهد.

سایر رسانه‌هایی که به‌صورت مجلد و صحافی شده عرضه می‌گردند معمولاً با عنوان مجله در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرند. البته هفته‌نامه‌هایی نیز هستند که به‌صورت روزنامه‌ای و با کاغذ مرغوب منتشر می‌شوند.

فضای آگهی در مجلات

معمولاً در مجلات، آگهی به‌صورت صفحه‌ای منتشر می‌شود.

آگهی در مجلات در صفحه جلد، فضای بین جلد و فهرست، روبروی فهرست، صفحات داخلی، صفحات انتهای مجله، صفحه مقابل پشت جلد، داخل پشت جلد و پشت جلد منتشر می‌گردد.

در بعضی از مجلات آگهی به‌صورت نشان یک برند و در ابعاد کوچک و در صفحه اول و جلد منتشر می‌گردد که معمولاً شرح این آگهی‌ها دریکی از صفحات مجله منتشر می‌گردد. در برخی از مجلات نیز بخشی به‌عنوان آگهی نیازمندی مشخص می‌شود که آگهی‌های کادری و اطلاع‌رسانی در صفحاتی از مجله منتشر می‌شود.

در برخی از مجلات نیز آگهی به‌صورت نیم‌صفحه و 4/1 صفحه و یا آگهی‌های تلفیقی منتشر می‌شود.

در سایر نشریات، بجز روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و مجلات، کتاب‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی و دایرکتوری‌ها هستند که آگهی در این نشریات به‌صورت آگهی‌های گرافیکی کادری و یا فقط معرفی واحد صنفی به‌صورت متن خطی است.

چگونه از رسانه فضا بخریم؟

تعرفه آگهی یعنی خریداری نمودن یک بخش از رسانه که در ابعاد و کادرهای مشخص در تعرفه نشریه معرفی می شوند. در تعرفه رسانه‌ها، عوامل تعیین‌کننده، مبالغ پرداختی و نرخ خدمات را تعیین می‌کنند. از عوامل مهم در تعرفه‌ها می‌توان به نوع رسانه، صفحه، ابعاد و گاهی زمان اشاره نمود.

برای سفارش و خرید فضا از رسانه می‌بایست تعرفه هر رسانه را کاملاً مطالعه نمود – که این تعرفه‌ها در سایت www.44195000.com   و شرایط کامل آن در بخش چگونه آگهی سفارش دهیم؟ ارائه شده است – و با مشورت کارشناسان و مشاوران رسانه‌ای، بخصوص کارگزاران آگهی روزنامه که به‌صورت حرفه‌ای فعالیت می‌نمایند، به خرید فضا و سفرش آگهی اقدام نمود.

در این مبحث، شبکه پذیرش آگهی با در اختیار داشتن مشاوران باتجربه، متخصص و بادانش تبلیغات، بهترین مشاوره را در جهت تجزیه‌وتحلیل تعرفه‌های رسانه‌ها در اختیار کاربران و سفارش‌دهندگان قرار می‌دهد.

در تعرفه‌های رسانه‌ها بخش‌های تخفیفات و تسهیلات به‌صورت دسته‌بندی تنظیم‌شده که این بخش‌ها به دو گروه تخفیفات موضوعی و تخفیفات بازرگانی تقسیم می‌شوند.

جهت خرید فضا از رسانه باید بودجه یا برنامه اجرایی به مشاور مطبوعاتی اعلام گردد که مشاوران و کارگزاران با تطبیق خواسته‌های مشتری و موضوعات تعرفه بهترین برنامه اجرایی و مالی را برای مشتریان فراهم می‌نمایند.

درهرصورت، تطبیق برنامه اجرای آگهی و بهره‌گیری از تعرفه و ارتباطات مشاوران، بهترین شرایط خرید را ممکن می‌نماید.

عوامل استاندارد یا اجزای تشکیل‌دهنده یک آگهی

یک آگهی خوب در یک‌زمان مناسب دارای مطالب یا طرح مناسب است.

یک آگهی ساده و بدون طرح، از اجزای ذیل تشکیل می‌گردد:

1-عنوان آگهی: مانند؛ مزایده – مناقصه – اطلاعیه

2-عنوان آگهی‌دهنده : مانند؛ سازمان گسترش

3-شرح آگهی مانند : مانند؛ یک شرکت دولتی در نظر دارد ….

4-هدف آگهی : مانند؛ اقلام مازاد بر نیاز خود را از طریق مزایده به فروش رساند.

5-امضا آگهی : مانند؛ شرکت یا سازمان گسترش یا قسمت منتشرکننده آگهی ( روابط عمومی – تدارکات و … )

6-شکل و یا کادر آگهی

7-استفاده از فونت و رنگ مناسب در متن و طرح آگهی

8-طرح آگهی‌های گرافیکی

9-استفاده مناسب از عکس

10-انتشار آرم یا لگوی آگهی‌دهنده

11-استفاده از رنگ یا تصویر پس‌زمینه

12-درج لگو یا آرم‌های تأثیرگذار و استانداردها

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار برای کیفیت آگهی چاپ‌شده نوع کاغذ روزنامه و نحوه و دستگاه چاپ نشریه است.

کیفیت و مرغوبیت کاغذ روزنامه تأثیر فراوان بر کیفیت نشریه – عکس – مطالب و آگهی‌های نشریه دارد.

روزنامه‌ها از کاغذهای متفاوتی استفاده می‌نمایند .

از قبیل؛ کاغذ کاهی، کاغذ تحریر، کاغذ گلاسه، کاغذ روغنی

روزنامه‌ها و نشریات با شمار متفاوت و دستگاه‌های مختلفی چاپ می‌شوند. مانند: چاپ رول – چاپ افست

در چاپ رول سرعت چاپ خیلی بالا بوده و جهت روزنامه‌های پرتیراژ استفاده می‌شود.

چاپ افست با سرعت‌ پایین و بیشتر برای نشریات و مجلات استفاده می‌شود.

نویسنده: سید رضا جمشیدی

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر