فرمانده انتظامی البرز خبر داد: غافلگيري سوداگران مرگ هنگام قاچاق بزرگترين محموله موادمخدر به استان البرز

بزرگترين محموله قاچاق مواد مخدركه قرار بود از شرق كشور وارد استان البرز شود با انجام 6ماه كارهاي اطلاعاتي و پليسي مورد شناسايي قرار گرفت و قاچاقچيان اين محموله چند روز پيش درچنگال پليس گرفتار شدند.
سردار گودرزي فرمانده انتظامي البرز در اولين نشست خبري با اصحاب رسانه در سال 93 افزود: سه عضو باند قاچاق اين محموله به همراه راننده تريلر دستگير شدند و ازآنان در مجموع يك تن 820 كيلوگرم مواد مخدر كشف شد كه 810 كيلوگرم آن ترياك و بقيه حشيش است.
وي يادآور شد: در آبان ماه سال 92 مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتي، مطلع شدند كه سوداگران مرگ در صدد انتقال محموله‌هاي كلان مواد مخدر از استان‌هاي شرقي كشور به استان البرز هستند، از همين رو شناسايي اعضاي اصلي باند و كنترل نامحسوس تردد و فعاليت‌هاي آنها در دستور كار مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز قرار گرفت.
سردار گودرزي اظهار داشت: از آنجايي كه با انجام اقدامات اطلاعاتي، انتقال يك محموله بزرگ به استان البرز كاملا محرز شده بود پس از شناسايي عنصر اصلي اين باند به نام «م-پ» كه به صورت مستمر در استان‌هاي مختلف در تردد بود مأموران به مدت 6 ماه به صورت كاملا نامحسوس فعاليت‌هاي اين فرد و اعضاي باند را تحت كنترل قرار دادند تا اينكه مشخص شد قاچاقچيان قصد دارند محموله مورد نظر را در نيمه دوم فروردين ماه سال جاري وارد استان البرز كنند.
فرمانده انتظامي استان البرز ادامه داد: مأموران در ادامه تحقيقات خود مطلع شدند قاچاقچيان با اجير كردن فردي به نام «و-ش»به عنوان راننده تريلر مواد مخدر را به صورت كاملا حرفه‌اي و ماهرانه در تانكر تريلر جاساز كرده و تصميم دارند اين محموله را از استان مبداء به استان البرز انتقال دهند، از همين رو يك اكيپ ويژه و زبده از مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز از همان ابتداي حركت تريلر مذكور را تحت كنترل قرار داد.
وي افزود: پس از آنكه خودروي مذكور وارد حوزه استحفاظي استان البرز شد راننده اجير شده فارغ از اينكه كاملا تحت كنترل اطلاعاتي پليس قرار دارد به محل قرار ملاقات با عناصر اصلي باند حركت كرد و زماني‌كه به محل مورد نظر رسيد و تصميم داشت محموله را تحويل قاچاقچيان دهد، مأموران بلافاصله منطقه مورد نظر را تحت محاصره قرار دادند و در عمليات غافلگيرانه سه عضو اصلي اين باند و راننده تريلر را دستگير كردند و سه دستگاه خودروي سبك و سنگين متعلق به آنان توقيف شد.
سردار گودرزي بيان داشت: پس از دستگيري قاچاقچيان و توقيف تريلر، مأموران در بازرسي از خودروي توقيف شده مقدار 810 كيلو گرم ترياك و يك تن و 11كيلوگرم حشيش كه به صورت كاملا حرفه‌اي و ماهرانه در تانكر سوخت تريلر جاساز شده بود را كشف كردند.
دستگيري سارقان سيم و كابل برق در كرج با اعتراف به 81 فقره سرقت
در پي افزايش سرقت سيم و كابل برق و تلفن در نقاط مختلف شهرستان كرج به ويژه مناطق مهرويلا، مهرشهر و كيانمهر اكيپ ‌هاي ويژه‌اي به صورت محسوس و نامحسوس شناسايي سارقان و دستگيري آنان را در دستور كار خود قرار دادند.
با افزايش گشت‌هاي خودرويي در سطح مناطقي كه سارقان اقدام به سرقت سيم و كابل برق و تلفن مي‌كردند سرانجام مأموران كلانتري 17 مهر ويلا در ساعات پاياني شب نيمه فروردين ماه موفق شدند خودرو سارقان را كه يك دستگاه پيكان وانت بود را شناسايي وبه صورت نامحسوس آن را تحت كنترل قرار دهند.
مأموران متوجه شدند كه 2سرنشين خودرو در محله‌هاي خلوت ترددد مي‌كنند و به دنبال فرصت مناسب براي سرقت سيم برق و يا تلفن هستند و پس از مدتي پرسه زدن در خيابان‌هاي منطقه مهرويلا خودروي خود را بوستان و با استفاده از قيچي آهن‌بر بزرگ قصد داشتند كابل برق يك دكل برق را قطع كنند كه در همين هنگام مأموران آنها را محاصره و دستگير كردند.
متهمان دستگير شده در بازجويي‌هاي پليسي به 81 فقره سرقت سيم و كابل برق و تلفن در مناطق مختلف كرج اعتراف كرده و اذعان داشتند كه در ساعات پاياني شب اقدام به سرقت سيم برق و تلفن مي‌كردند و پول حاصل از اين سرقت‌ها را صرف خريد مواد مخدر مي‌كردند.
گفتني است هر دو متهم به نام‌هاي (م. ح)و (ح. ج) كه داراي سوابق متعدد كيفري در زمينه سرقت هستند پس از تشكيل پرونده، تحويل مراجع قضايي و از آنجا روانه زندان شدند.
عملكرد ترافيكي پليس البرز در تعطيلات نوروز 93
همه‌ساله با آغاز سال نو, سفرهاي نوروزي هموطنان عزيز با انواع وسايل نقليه عمومي و شخصي به اقصي نقاط كشور صورت مي‌گيرد و در اين رابطه وظيفه انتظام عبور و مرور و افتخار خدمت به مردم و برقراري امنيت ترافيكي در راه‌هاي حوزه استحفاظي استان البرز به عهده پليس اين استان است، از همين رو طرح نوروزي 93 پليس استان البرز با هدف نمايش وحدت و همدلي سازمان‌ها و دستگاه‌هاي خدمتگزار در امر ارتقاي انضباط ترافيكي و ايمني عبور و مرور عزم و اراده جمعي در كاهش تصادفات و حوادث رانندگي, ارائه خدمات مطلوب و امدادرساني به موقع به مسافران و تأمين امنيت و آرامش مسافران نوروزي و شهروندان از 25 اسفند ماه آغاز شد و تا 16 فروردين 93 ادامه داشت.
با توجه به اينكه مهمترين و حساس‌ترين محورهاي مواصلاتي كشور از جمله كرج- قزوين، تهران- كرج و كرج – چالوس در حوزه استحفاظي البرز قرار دارند همزمان با آغاز طرح به‌طور روزانه تعداد زيادي تيم گشتي هر لحظه در محورهاي مواصلاتي به گشت زني مي‌پردازند و در مجموع در طول اجراي طرح مأموران پليس راه شامل تيم‌هاي نامحسوس و موتورسيكلت سوار مأموريت برقراري نظم و امنيت ترافيكي جاده‌ها را بر عهده داشتند و برخي مأموران انتظامي اين فرماندهي در قالب گشت نامحسوس در داخل اتوبوس‌ها و خودروهاي مسافربري كنترل سرعت رانندگان را كنترل مي‌كنند.
همچنين با ساماندهي 270 هزارهميار پليس و پليس يار جوان كه متشكل از دانش‌آموزان مقاطع تحصيلي مختلف (پيش دبستاني، ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان)هستند سعي شد علاوه بر افزايش سطح فرهنگ رانندگي از بروز حوادث رانندگي نبز جلوگيري شود.
خوشبختانه در سايه اين تدابير و اقدامات ويژه انتظامي-ترافيكي در سال جاري در حداكثر آيتم‌ها به ويژه تصادفات فوتي، جرحي و خسارتي با كاهش چشمگيري مواجه بوده ايم از جمله اينكه در تعطيلات نوروزي در كل تصادفات 38 درصد كاهش داشته ايم و در اين مدت تلفات ناشي از حوادث رانندگي درون شهري 80 درصد تلفات ناشي از حوادث جاده‌اي (برون شهري)23 درصد كاهش داشته است، همچنين در تصادفات خسارتي با كاهش 56 درصدي و تصادفات جرحي با كاهش 50 درصدي آمار مواجه بوده ايم.
گزارش پليس البرز از كاهش جرائم در نوروز 93
با توجه به اينكه در طرح نوروزي علاوه بر تمهيدات ترافيكي و جاده‌اي اقدامات ويژه انتظامي به ويژه حفظ و ارتقاي امنيت اجتماعي و كنترل جرائم نيز در دستور كار مأموران قرار گرفت خوشبختانه براي اولين بار در طول ساليان متوالي با كاهش 12 درصدي كل جرائم مواجه بوديم در همين راستا در آيتم سرقت به ويژه سرقت به عنف با كاهش 38 درصدي مواجه بوديم.
در طول اين مدت نيز تعداد 448 نفر سارق و 61 نفر اراذل و اوباش دستگير و تحويل مراجع قضايي شدند.
همچنين درباره كشفيات كالاي قاچاق در تعطيلات نوروز 93 توفيقات ذيل حاصل شد.
1-كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش تقريبي 2 مليارد و 994 ميليون ريال.
2-دستگيري 10 نفر متهم كه در امر قاچاق كالا فعاليت مي‌كردند.
3-توقيف 4 دستگاه خودرو سبك و سنگين.
قابل ذكر است كه در كل كشفيات كالاي قاچاق در سال جاري نسبت به سال گذشته با افزايش 19 درصدي مواجه بوده‌ايم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر