فرماندار کرج با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ایران در استان البرز: البرز، استان شد اما کرج همان کرج قدیم ماند

فرماندار کرج با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ایران در استان البرز:  البرز، استان شد اما کرج همان کرج قدیم ماند

ایران واشقانی فراهانی/
برخلاف روال معمول دیدارها که اغلب به دلیل مشغله زیاد با تأخیر برگزار می‌شود، فرماندار کرج با همراهی ۲ نفر از مدیران فرمانداری و مدیر روابط عمومی این نهاد، رأس ساعت مقرر، خود را به دفتر ایران البرز رساندند.
پاسخ‌های عنوان شده در این دیدار، از جنس آمار و اطلاعات و واقعیت‌هایی از اوضاع این روزهای استان البرز و کرج بود.
چیزی که بیش از همه در این دیدار جلب توجه می‌کرد آگاهی و اشراف دکتر محمدتقی ایرانی، فرماندار کرج بر اوضاع کرج و استان البرز بود چرا که چند ماهی بیشتر از انتصاب وی به عنوان فرماندار کرج نمی‌گذرد.
با این همه اما، قبل از پرداختن به شرح بیشتر این دیدار یادآوری چند نکته لازم به نظر می‌رسد، اول اینکه با وجود آمادگی فرماندار کرج برای پاسخگویی در همه زمینه ها، با مشورت سرپرستی و گروه خبری ایران البرز، بنا شد در این دیدار بیشتر به جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی کرج و البرز پرداخته شود.
بهتر است بدانید که فرماندار کرج دارای دکترای حقوق بین‌الملل و کارشناس ارشد حقوق عمومی است. از جمله مسئولیت‌هایی که تا کنون بر عهده داشته می‌توان به مسئول امور فرهنگی ستاد آزادگان فرمانداری تهران، کارشناس امور دانشجویان شاهد وزارت علوم، کارشناس مسئول امور مجلس و کارشناس ارشد حقوقی وزارت کشور، کارمند نمونه، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، تألیف و چاپ مقاله‌های علمی و پژوهشی و تدریس در دانشگاه اشاره کرد.
دکتر ایرانی از سال ۸۰ تا ۸۳ سمت فرماندار تاکستان در استان قزوین و از سال ۸۳ تا ۸۵ نیز سمت فرماندار بجنورد مرکز استان خراسان شمالی را در کارنامه خود دارد و جالب اینکه این ۲ مسئولیت وی با استان شدن قزوین و خراسان شمالی همزمان بوده که البته می‌تواند نقطه قوت برای مسئولیت فعلی‌اش به عنوان فرماندار کرج و استان نوپای البرز محسوب شود.
دکتر ایرانی در خلال این گفت‌وگو به موضوعی اشاره کرد که حداقل برای ما تازگی داشت و آن اینکه برای شکل‌گیری هر یک از استان‌های قزوین و خراسان شمالی، دولت رقمی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار راه‌اندازی در نظر گرفته بود در حالی که از نماد و نمایش این اعتبار در استان البرز خبری نیست.
گفت‌وگوی ما را با دکتر محمدتقی ایرانی فرماندار کرج می‌خوانید.
آقای فرماندار ترافیک در کلانشهرها به معضلی جدی تبدیل شده است، نظر شما در مورد این معضل در کلانشهر کرج چیست؟
واقعیت این است که آمارها در این زمینه بهترین و گویاترین پاسخ هستند، توجه داشته باشید که البرز نیم درصد وسعت کشور را دارد، اما ۱۸ درصد ترافیک کشور در شا هراه و راه‌های مواصلاتی این استان قرار گرفته است که این امر اهمیت این استان و قرار گرفتن در مسیر راه‌های حدود ۱۴ استان کشور را نشان می‌دهد.
با توجه به اینکه در گذشته و حتی امروز البرز حیاط خلوت و خوابگاه تهران محسوب می‌شود، جالب است بدانید که ۶۸ درصد این ترددها در کرج متوقف می‌شوند، در حالی که همواره تصور می‌شد همه خودروها از البرز عبور می‌کنند و این ترافیک مربوط به استان‌های دیگر است، اما اگر این بررسی آماری را به شهرستان نظر آباد در استان البرز نیز تعمیم دهیم خواهیم دید که ۹۱ درصد ترافیک و عبور خودروها در این استان متوقف می‌شوند و فقط ۹ درصد آن از نظر آباد به استان‌های دیگر از جمله قزوین و زنجان منتقل می‌شود.
بنابراین طرح‌های مختلفی مثل ۲طبقه کردن اتوبان برای عبور خودروهای خارج از کرج که ۹ درصد ترافیک را شامل می‌شود، منتفی است و باید برنامه‌ریزی روی ورودی‌های کرج صورت گیرد که آن هم وقتی به پل فردیس تا حصارک می‌رسیم به دلیل عبور خط مترو بسیاری از ورودی‌های این کلانشهر به هم ریخته و به نوعی کور شده است.
این کلانشهر به بزرگراه، اتوبان، تقاطع‌های غیرهمسطح و نقشه‌های مهندسی شهری نیاز دارد تا بتوان ترافیک داخل شهر و خودروهایی که از اتوبان وارد این کلانشهر می‌شوند را هدایت و کنترل کرد، اگر می‌خواهیم ترافیک روانی در کرج داشته باشیم باید نگاهمان را بر ایجاد بزرگراه‌های مناسب در داخل شهر کرج متمرکز کنیم.
آیا امکانات کلانشهری همچون کرج به عنوان مرکز استان البرز کافی است؟
واقعیت این است که شهری با این عظمت به عنوان یکی از کلانشهرهای کشور، هنوز شهرستان باقی مانده است، یکی از ویژگی‌های کرج که باعث جلب، جذب و استقرار اقوام مختلف در این شهر شده، این است که بافت آن مانند شهرستان‌های دیگر است و مردم قوم‌های مختلف در اینجا احساس غربت نمی‌کنند.
کرج هنوز توسعه پیدا نکرده و زیرساخت‌های شهری‌اش متناسب با این جمعیت رشد نیافته و هنوز بسیاری از امکانات شهری در این کلانشهر ایجاد نشده است. بزرگراه‌ها و خیابان‌هایی که در ‌شأن مردم باشد و امکانات تفریحی و ورزشی لازم برای این کلانشهر شکل نگرفته است. کرج شهرستان بزرگی با جمعیت متراکم و البته امکاناتی در حد فقر مطلق است، یعنی در مقام مقایسه، کرج در پایین‌ترین ردیف جدول قرار دارد، در واقع کرج باید محروم معرفی شود و نه برخوردار، اما نزدیکی به تهران باعث شده که شهری برخوردار
قلمداد شود.
ادامه طرح بزرگراه همت که در گرمدره متوقف مانده،
به کجا انجامید؟
ادامه طرح بزرگراه همت روند کندی دارد اما متوقف نشده است. یکی از راه‌های کاهش ترافیک به‌طور قطع ادامه بزرگراه همت است که لاین شمالی‌ آن که به جهان نما می‌رسد به کاهش ترافیک کمک مؤثری خواهد کرد، اما اگر این ترافیک وارد کرج شود هیچ راهی برای برون رفت آن نیست بنابراین باید ادامه همت را از کوهپایه عبور دهند و از آن طرف شهر با اتصال به حصارک بیرون برود که البته به خاطر عبور از مناطق شهری هزینه سنگینی برای شهر دارد و شهرداری به عنوان متولی باید همه اعتبار و هزینه‌های آن را تأمین کند.
نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که اگر پروژه همت همزمان با بزرگراه داخل شهر افتتاح نشود، ترافیک اتوبان شهر کرج را قفل خواهد کرد، در لاین جنوبی همت ۸۵ درصد از زمین‌هایی که باید خریداری می‌شد، اغلب دولتی است و ۱۰ درصد مربوط به بخش خصوصی و ملک مردم است که شهرداری تقبل کرده تا آن را آزاد کند، لاین جنوبی ترافیک را روان‌تر خواهد کرد چرا که با گذر از محمدشهر و کمالشهر، از طریق بی‌بی سکینه خارج و به اتوبان متصل می‌شود، اما لاین شمالی این طرح فقط وارد کرج شده و به بافت قدیمی کرج وصل می‌شود که ظرفیت خیابان‌ها بسیار کم است و بلافاصله به مرکزی‌ترین بخش کرج می‌رسد، بنابراین تأکید می‌کنم که ادامه طرح همت در لاین شمالی و جنوبی باید همزمان افتتاح شود.
مترو یا همان طرح قطار شهری کرج در چه حالی است؟
قطارشهری دارای اعتبار ملی و حمایت مالی شهرداری کرج است و تقریبا کار مسیرها تمام شده است، البته در حال حاضر مطالبات پیمانکار سررسید شده و عقب افتاده است، امیدواریم با این هزینه‌های سنگین و اعتباری که شهرداری کرج صرف می‌کند یکی از خط‌های قطار شهری این کلانشهر تا پایان سال افتتاح شود اما تکمیل کل پروژه قطار شهری در تمام مسیرهای اصلی کاری زمان بر است همان گونه که در تهران، مشهد و اصفهان نیز تمام نشده است.
آقای فرماندار با توجه به استان شدن البرز و اختصاص ردیف بودجه، آیا رقم بودجه استان یا شهرستان کرج معلوم است؟
موضوع بودجه به بیان مقدماتی نیاز دارد و آن این است که به دلیل اجرای طرح پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم، تقریباً نصف بودجه کشور به این امر اختصاص دارد و عده‌ای هم مشتاق هستند از یارانه‌ها استفاده کنند در حالی که اقتصاددانان و برنامه ریزان کشور آن را تهدیدی جدی برای توسعه کشور می‌دانند، با این حساب دولت نمی‌تواند بودجه لازم را به استان‌ها و شهرستان‌ها اختصاص دهد.
به هرحال در بخش عمران استان البرز سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد تخصیص بودجه داشتیم و امسال قول داده اند تخصیص بالای ۵۰ درصد باشد، در شورای برنامه‌ریزی استان از محل اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و ماده ۱۸ که به ماده ۲۲ تبدیل شده و از سایر فصول اعتبارهای ملی و استانی نزدیک به ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری تعیین شده است که امیدواریم با تخصیص آن بر اساس شاخص ها، بتوانیم پروژه‌های نیمه تمامی که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت دارند را تکمیل کنیم و در دهه فجر به بهره‌برداری برسانیم، ضمن اینکه هیچ پروژه و طرح جدیدی را شروع نخواهیم کرد.
با این حال اجازه بدهید واقعیتی را بازگو کنم و آن این است که در دهه فجر‌‌سالهای نه چندان دور آنقدر پروژه و طرح‌های دولتی آماده بهره‌برداری می‌شد که وقت نمی‌کردیم آنها را افتتاح کنیم، اما سال گذشته حتی یک پروژه دولتی در کرج افتتاح نشد و همه پروژه‌ها مربوط به بخش خصوصی بود از جمله مدرسه خیرساز، بیمارستان و درمانگاه و کارخانه خصوصی نیز بسیار انگشت شمار بود، در حالی که به خاطر وجود جوانان و جمعیت انبوه استان انتظار داریم پروژه‌های ملی بزرگی در البرز افتتاح شود.
باید بگویم که در بهداشت و درمان، آموزش و رفاه محروم و نیازمند توجه جدی دولت هستیم، و این پرسش همچنان باقی است که چگونه است که هنوز کسی نمی‌داند برای استان شدن البرز چقدر اعتبار تخصیص یافته و جذب شده است، در حالی که دولت برای شکل‌گیری استان خراسان شمالی تا ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ابنیه، ساختمان، تجهیزات و نیروی انسانی اختصاص داد، اما هنوز نماد و نمایش اعتبار راه‌اندازی البرز را کسی نمی‌داند.
در حال حاضر همه اداره‌های کل استان با حداقل امکانات فعالیت می‌کنند و در مقایسه با شهرهایی از کشور که ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر جمعیت دارند از امکانات بسیار کمتری برخوردارند و این اجحافی است که در حق البرز و مردم استان شده است و چون اعتبار راه‌اندازی و شکل‌گیری به استان تخصیص نیافته، ناچاریم مسائل را به‌طور شخصی یعنی فقط با امکانات داخل استان حل کنیم.
مسئولان و مدیران نیز ناچارند از یکدیگر درخواست کمک و مساعدت داشته باشند که در‌شأن آنها نیست، متأسفانه وضع به گونه‌ای است که باید تأکید کنیم که استان البرز بر شانه‌های مردم کرج ایجاد شد و شکل گرفت و امروز هرچه در استان البرز وجود دارد متعلق به کرج است که تا چند سال پیش دومین شهرستان بعد از تهران در استان تهران بزرگ بوده است.
کرج به عنوان مرکز استان البرز پایه‌های این استان را تشکیل می‌دهد، در حالی که حتی از امکانات اولیه نیز محروم است و وقتی وضع کرج این گونه باشد وضع سایر شهرستان‌های استان از جمله اشتهارد، فردیس و طالقان به مراتب نامناسب‌تر و نامطلوب‌تر است.
این کوتاهی و جفا متأسفانه در گذشته به استانی که از نظر جمعیت دومین یا سومین استان کشور است و در حق مردمی که به نسبت محروم هستند روا شده است، واقعیت این است که بخاطر گسترش حوزه جغرافیایی و تشکیل ۶فرمانداری در البرز قادر به ارائه خدمت مطلوب و در‌شأن مردم شریف استان نیستیم، تمامی امکانات همان امکانات کرج قدیم است و فقط اسم آن عوض شده است.
البته ناگفته نماند استاندار محترم البرز در تلاشی همه جانبه درصدد است با رایزنی با ریاست محترم جمهور و هیات دولت اعتباراتی را برای کرج و استان به دست آورد، اما امروز کل کشور با کمبود اعتبار مواجه است، بخشی از این مشکلات به تحمیل تحریم‌های ناجوانمردانه به کشورمان مربوط می‌شود که امیدواریم با سرلوحه قراردادن اقتصاد مقاومتی مورد تأکید و توصیه مقام معظم رهبری براین تنگناها و گرفتاری‌های اقتصادی فائق شویم.
جناب فرماندار اینکه به خاطر کمبود اعتبار برخی امکانات از جمله بعضی از فضاهای دولتی در حال واگذاری به بخش خصوصی است، درست است؟
نه، به این معنی که ابنیه، ساختمان یا امکانات متعلق به دولت به بخش خصوصی واگذار شود به هیچ وجه درست نیست چرا که خرید و فروش ابنیه و امکانات دولتی خلاف قانون است و نمی‌تواند در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.
با این حال وضع برخی از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی دولت به نحوی است که حتی با گذشت ۲ دهه پیشرفت آنها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده است و با این روند شاید تا چند دهه دیگر هم تکمیل نشده و به بهره‌برداری نرسند، بنابراین این گونه پروژه‌ها با تغییر جزیی و به عنوان مثال ساخت یک مجتمع تجاری در کنار آن با مشارکت بخش خصوصی تکمیل می‌شود و به هیچ وجه به معنی واگذاری آن به بخش خصوصی نیست.
در چند سفر استانی دولت‌های نهم و دهم در‌سال‌های گذشته ایجاد ده‌ها و شاید صدها طرح و پروژه عمرانی و ورزشی در البرز به تصویب رسید، آیا از سرنوشت آنها اطلاع دارید؟
می توان گفت که حتی شاهد اجرای یک مصوبه از دولت قبل در استان نبوده‌ام و تأکید می‌کنم اگر کسی از اجرای این مصوبات اطلاعاتی دارد به ما هم اطلاع دهد، چرا که اگر به عنوان مثال طرحی ۳ سال پیش در استان شروع شده باشد، بالاخره نتیجه‌اش تا حالا باید معلوم و قابل مشاهده باشد در حالی که بیشتر مصوبه‌های قبلی فقط روی کاغذ بوده است. گفتنی است پاسخ فرماندار کرج به پرسش‌های بیشتر درباره موضوعات دیگر را به شماره بعدی موکول می‌کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار