فرصت‌های «برد- برد» منشوری تمام نما از راهبردهای اقتصاد مقاومتی

فرصت‌های «برد- برد» منشوری تمام نما از راهبردهای اقتصاد مقاومتی

فرصت‌های «برد- برد» منشوری تمام نما از راهبردهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است. حمید کریمی، رئیس مجمع امور صنفی البرز با بیان این مطلب و با اشاره به برگزاری همایش برد- برد در این استان گفت: برگزاری این همایش می‌تواند زمینه ساز رونق اقتصادی و توسعه پایدار استان نوپای البرز در تمام حوزه‌ها باشد. وی یادآور شد: با برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی مدیران ارشد البرز اکنون این استان در سالی که به نام « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده در تلاش است تا به خودکفایی دست یافته و الگویی برای دیگر استان‌های کشور باشد. وی افزود: با اجرای این برنامه‌های اقتصادی انتظار می‌رود شاهد شتاب گیری چرخ‌های پیشرفت و آبادانی در جای جای استان البرز باشیم. رئیس مجمع امور صنفی البرز با اشاره به ویژگی‌های خاص این استان و مجاورت آن با پایتخت سیاسی کشور گفت: وجود فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی و همچنین قرار گرفتن در مسیر بیش از ۱۰ استان کشور چرخه ارتباطی آن را کامل کرده است.
کریمی افزود: وجود جاذبه‌های متعدد گردشگری و تاریخی از دیگر ظرفیت‌های این استان به‌شمار می‌رود که می‌تواند زمینه ساز رونق اقتصادی و اشتغالزایی استان باشد. وی خاطرنشان کرد: مراکز متعدد علمی و تحقیقاتی در البرز اکنون این استان را به یکی از قطب‌های علمی کشور تبدیل کرده است. مشاور استاندار در امور اصناف تأکید کرد: برگزاری همایش «برد- برد» نشان داد که نماینده عالی دولت در این استان در تلاش است تا این ظرفیت‌ها را همچون زنجیره‌ای به یکدیگر گره زند و چرخ‌های سازندگی را در البرز به چرخش در آورد. کریمی تأکید کرد: اصناف البرز نیز همگام با سایر نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی نهایت تلاش خود را برای به ثمر رساندن طرح فرصت‌های برد برد و رونق اقتصادی استان به‌کار خواهند گرفت.
وی یادآور شد: اکنون حدود ۷۰ هزار واحد صنفی در قالب ۶۵ اتحادیه در کرج و ۲۰ هزار واحد در سایر شهرستان‌های البرز با ۴۰ اتحادیه به مردم خدمات رسانی می‌کنند.
کریمی اظهار امیدواری کرد: امیدواریم که همایش «برد- برد» بستر ساز حضور هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف این استان باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذار