عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی البرز تأکید کرد تولید و صنعت نیازمند توجه ویژه مسئولان

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی البرز تأکید کرد تولید و صنعت نیازمند توجه ویژه مسئولان

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز و عضو هیأت‌مدیره انجمن بتن این استان بر این باور است که برای جبران عقب ماندگی‌ سال های گذشته لازم است مسئولان به بخش تولید و صنعت توجه ویژه‌ای داشته باشند. جعفر سلیمانی افزود: ایران دارای اندیشمندان و صاحبنظرانی است که اگر تنگ نظری‌ها کنار گذاشته شود، قله‌های علمی و صنعتی را یکی پس از دیگری فتح می‌کنند.
وی ادامه داد: این واقیعت آشکاری است که صنعتگر باید تصمیم ساز و تصمیم گیر باشد و واجب است ضمن پرهیز از هرگونه کم لطفی و بی‌مهری، صنعتگران و کار آفرینان در کشور مورد تکریم و احترام قرار گیرند. سلیمانی گفت: متأسفانه نگاه برخی دولتی‌ها به بنگاه‌های تولیدی منصفانه نیست، به نحوی که با وجود نقش حساس و تعیین‌کننده تولیدکنندگان، اگر یک واحد تولیدی یک روز حقوق تأمین اجتماعی را دیر پرداخت کند با جرایم سنگینی مواجه می‌شود و اگر مالیات دیر پرداخت شود نیز همین طور است.
وی تأکید کرد: اینکه یکشبه تصمیم می‌گیرند قیمت سوخت و سایر حامل‌های انرژی تغییر کند و حقوق و دستمزد افزایش یابد در حالی که تولیدکنندگان را از حق هرگونه افزایش قیمت محصول منع می‌کنند، چنین وضعی تولیدکنندگان را در دشواری و تنگنا قرار می‌دهد و می‌تواند روند رشد تولید را با کندی مواجه کند. عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز ابراز امیدواری کرد که در دولت تدبیر و امید چاره‌ای برای رفع این مشکلات اندیشیده شود و همکاری و تعامل بیشتری بین سازمان ها و نهادها و دستگاه‌های اجرایی از جمله تأمین اجتماعی با تولیدکنندگان که با مسائل کار و کارگری سر و کار دارند، ایجاد شود.
این عضو هیأت‌مدیره انجمن بتن استان البرز افزود: گذری بر بخش صنعت بتن آماده استاندارد نشان می‌دهد با همت و پیگیری انجمن بتن استان البرزکه این شرکت از پایه‌گذاران آن بوده است اکنون شاهد رشد و شکوفایی این صنعت و تسهیل در صدور مجوزهای تولیدی و استاندارد بتن هستیم. سلیمانی با تأکید براینکه مصرف بتن استاندارد باعث بالا رفتن عمر سازه‌ها و در نهایت حفظ سرمایه‌های ملی می‌شود، گفت: در صنعت بتن آماده هم‌اکنون مجهزترین کارخانجات بتن آماده استاندارد در استان البرز فعال هستند و این امر باعث شده هم عرضه بتن و هم تولید آن روند مطلوبی داشته باشد. وی ادامه داد: با مصرف بتن آماده استاندارد در عین اینکه ایمنی جان بهره‌برداران تضمین می‌شود، ضوابط و شرایط زیست‌محیطی نیز رعایت شده و چهره مطلوب‌تری به شهر داده می‌شود.
به گفته سلیمانی، بتن آماده استاندارد عمر کوتاهی دارد بنابراین نگاه برخی نهادهای نظارتی و عوامل کنترل‌کننده به این صنعت و عبور و مرور خودروهای حامل بتن باید تغییر کند چون اکنون در اغلب کشورها خط ویژه تردد خودروهای حمل و نقل بتن مهیا می‌شود در حالی که چنین وضعی در کشور و از جمله در استان البرز وجود ندارد. وی یادآور شد: شرکت مرصوص بتن در همایش رعایت حقوق مصرف‌کننده اسفند ماه سال ۹۲ لوح تقدیر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت کرده و مفهوم آن این است که این شرکت نه تنها دارای پروانه صنعتی و استاندارد است، بلکه مالیات خود را بموقع پرداخت کرده و هیچگونه شاکی در محاکم قضایی نداشته است. وی ادامه داد: معنی دیگر این روند این است که تولید استاندارد و مطلوب محصول، در واقع به نوعی حمایت از مصرف‌کننده است. عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز و عضو هیأت‌مدیره انجمن بتن این استان خاطرنشان کرد: این روزها شاهد همکاری بسیار خوب مهندس ترکاشوند شهردار محترم کرج و مدیریت شهری در جهت ابلاغ شیوه نامه اجرای استاندارد مصالح ساختمانی بخصوص بتن آماده استاندارد هستیم که جای تقدیر و تشکر دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذار