عضو هيأت رئيسه اتاق بازرگاني البرز تأکید کرد توليد و صنعت نيازمند توجه ویژه مسئولان

عضو هيأت رئيسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي البرز و عضو هيأت‌مديره انجمن بتن اين استان بر اين باور است كه براي جبران عقب ماندگي‌ سال هاي گذشته لازم است مسئولان به بخش توليد و صنعت توجه ويژه‌اي داشته باشند. جعفر سليماني افزود: ايران داراي انديشمندان و صاحبنظراني است كه اگر تنگ نظري‌ها كنار گذاشته شود، قله‌هاي علمي و صنعتي را يكي پس از ديگري فتح مي‌كنند.
وی ادامه داد: اين واقيعت آشكاري است كه صنعتگر بايد تصميم ساز و تصميم گير باشد و واجب است ضمن پرهيز از هرگونه كم لطفي و بي‌مهري، صنعتگران و كار آفرينان در كشور مورد تكريم و احترام قرار گيرند. سليماني گفت: متأسفانه نگاه برخي دولتي‌ها به بنگاه‌های توليدي منصفانه نيست، به نحوي كه با وجود نقش حساس و تعيين‌كننده توليدكنندگان، اگر يك واحد توليدي يك روز حقوق تأمين اجتماعي را دير پرداخت كند با جرایم سنگينی مواجه مي‌شود و اگر ماليات دير پرداخت شود نيز همين طور است.
وي تأكيد كرد: اينكه يكشبه تصميم مي‌گيرند قيمت سوخت و ساير حامل‌هاي انرژي تغيير كند و حقوق و دستمزد افزايش يابد در حالي كه توليدكنندگان را از حق هرگونه افزايش قيمت محصول منع مي‌كنند، چنين وضعي توليدكنندگان را در دشواري و تنگنا قرار مي‌دهد و مي‌تواند روند رشد توليد را با كندي مواجه کند. عضو هيأت رئيسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي البرز ابراز اميدواري كرد که در دولت تدبير و اميد چاره‌اي براي رفع اين مشكلات انديشيده شود و همكاري و تعامل بيشتري بين سازمان ها و نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي از جمله تأمين اجتماعي با توليدكنندگان كه با مسائل كار و كارگري سر و كار دارند، ايجاد شود.
اين عضو هيأت‌مديره انجمن بتن استان البرز افزود: گذري بر بخش صنعت بتن آماده استاندارد نشان مي‌دهد با همت و پيگيري انجمن بتن استان البرزكه اين شركت از پايه‌گذاران آن بوده است اكنون شاهد رشد و شكوفايي اين صنعت و تسهيل در صدور مجوزهاي توليدي و استاندارد بتن هستيم. سليماني با تأكيد براينكه مصرف بتن استاندارد باعث بالا رفتن عمر سازه‌ها و در نهايت حفظ سرمايه‌هاي ملي مي‌شود، گفت: در صنعت بتن آماده هم‌اكنون مجهزترين كارخانجات بتن آماده استاندارد در استان البرز فعال هستند و اين امر باعث شده هم عرضه بتن و هم توليد آن روند مطلوبي داشته باشد. وي ادامه داد: با مصرف بتن آماده استاندارد در عين اينكه ايمني جان بهره‌برداران تضمين مي‌شود، ضوابط و شرايط زيست‌محيطي نيز رعايت شده و چهره مطلوب‌تري به شهر داده مي‌شود.
به گفته سليماني، بتن آماده استاندارد عمر كوتاهي دارد بنابراين نگاه برخي نهادهاي نظارتي و عوامل كنترل‌كننده به اين صنعت و عبور و مرور خودروهاي حامل بتن بايد تغيير كند چون اكنون در اغلب كشورها خط ويژه تردد خودروهاي حمل و نقل بتن مهيا مي‌شود در حالي كه چنين وضعي در كشور و از جمله در استان البرز وجود ندارد. وی يادآور شد: شركت مرصوص بتن در همايش رعايت حقوق مصرف‌كننده اسفند ماه سال 92 لوح تقدير رعايت حقوق مصرف‌كنندگان را دريافت كرده و مفهوم آن اين است كه اين شركت نه تنها داراي پروانه صنعتي و استاندارد است، بلكه ماليات خود را بموقع پرداخت كرده و هيچگونه شاكي در محاكم قضايي نداشته است. وی ادامه داد: معني ديگر اين روند اين است كه توليد استاندارد و مطلوب محصول، در واقع به نوعي حمايت از مصرف‌كننده است. عضو هيأت رئيسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي البرز و عضو هيأت‌مديره انجمن بتن اين استان خاطرنشان كرد: اين روزها شاهد همكاري بسيار خوب مهندس تركاشوند شهردار محترم كرج و مديريت شهري در جهت ابلاغ شيوه نامه اجراي استاندارد مصالح ساختماني بخصوص بتن آماده استاندارد هستيم كه جاي تقدير و تشكر دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر