عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح کرد اتاق بازرگانی راهنما و هدایت‌کننده بخش خصوصی

عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح کرد  اتاق بازرگانی راهنما و هدایت‌کننده بخش خصوصی

غلامرضا بهبهانی بنیانگذار و مؤسس انجمن صنایع نساجی در استان البرز و عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که بیش از ۴۶ سال سابقه فعالیت در حوزه تولید انواع پارچه کشباف و البسه بچه گانه و محصولات نساجی دارد به عنوان پیشکسوت، کارآفرین و صادر‌کننده برتر یکی از صنعتگران موفق استان البرز است.
این عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در خصوص اتاق بازرگانی گفت: اتاق بازرگانی نقش راهبردی و نظارتی در جهت رفع مشکلات و ارتباطات بخش خصوصی برای احقاق حقوق فعالان اقتصادی دارد.
بهبهانی افزود: تشکل‌ها نیازمند حمایت اتاق بازرگانی هستند و لازم است مانع موازی کاری‌ها در حمایت از بخش خصوصی شوند تا با دستیابی به حمایت همه جانبه، بتوانیم مسائل را در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی مطرح کنیم و سریع‌تر به نتایج مطلوب برسانیم.
وی ادامه داد: کار گروه‌های شورای گفت‌وگو در ۲سال اخیر با بررسی کارشناسانه مسائل، موارد مورد نیاز را به شورای اصلی ارجاع داده است تا پس از تصویب برای اجرا به مبادی قانونی ارسال و اجرا شود.
بهبهانی گفت: پیشنهاد بخش خصوصی این است که مراکز متعدد تصمیم‌گیری یک جا متمرکز شوند تا بروکراسی و کاغذبازی‌های اداری باعث فرار سرمایه نشود، تشکیل مجمع تصمیم‌گیری کلی در استان برای صدور مجوز‌ها یا حل مشکلات می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.
بنیانگذار و مؤسس انجمن صنایع نساجی در استان البرز با اشاره به ضرورت آگاهی تولیدکنندگان نسبت به قوانین و مقررات افزود: باید با حمایت از شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، مرکز داوری در اتاق بازرگانی البرز در تصمیم‌گیری‌ها تقویت شود.
بهبهانی گفت: به یک تصمیم گیری قاطع به عنوان بالاترین مرجع در استان نیازمندیم و بزرگترین ثروت، زمان است که اگر از دست برود امکان بازگشت آن نیست.
وی ادامه داد: به رشد اقتصادی کشور و استان بسیار امیدوار هستیم و با حدود ۴۵ سال حضور در عرصه تولید و صنعت معتقدم امید به آینده و نوآوری رمز موفقیت یک فعال اقتصادی در عرصه صنعت است.
این کارآفرین و صادر‌کننده برتر با اشاره به اینکه استقلال و آزادی کشور در گرو حمایت از تولید است گفت: حمایت از تولید باعث افزایش امنیت و استحکام بیشتر حاکمیت سیاسی و اجتماعی شده و از ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه باید مشکلات پیش روی تولید را از بین برد، افزود: افزایش اشتغال از بزهکاری ها جلوگیری می‌کند و باید فرصت کجروی را از طریق اشتغالزایی از جوانان سلب کرد.
بهبهانی افزود: باید برای رشد و توسعه مشکل‌ها بذر امید را پروراند و به حرف های تشکل‌ها و بخش خصوصی توجه کرد، زیرا باعث هم افزایی و علاقه بیشتر برای تولید خواهد شد و باید وارد مرحله عملگرایی شد.
وی گفت: در کشور امکانات مادی و معنوی و توانایی انسانی و فکری فراوانی داریم باید برای بهره‌برداری از این امکانات برنامه‌ریزی کرد و از ظرفیت‌های داخلی به نحو شایسته استفاده و از هدر رفت سرمایه ملی جلوگیری کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار