با تشكيل و فعاليت كميسيون مشاركت‌ها و سرمايه‌گذاري در شوراي اسلامي كرج، بستر مناسب براي مشاركت هر چه بيشتر بخش خصوصي در طرح‌هاي عمراني، فرهنگي و خدماتي شهرداري کرج آماده شده است.
روح الله كيان عضو شورای اسلامی کرج افزود: اين كميسيون براي اولين بار در اين دوره از شوراي اسلامي كرج تشكيل شده است.
وي خاطرنشان كرد: با افزايش مشاركت و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي زمينه توسعه و پيشرفت این شهر كرج در عرصه‌هاي مختلف بيش از پيش فراهم خواهد شد.
كيان يادآور شد: بودجه سال 93 شهرداري كرج يك هزار و يك‌صد ميليارد تومان مصوب شده كه از اين ميزان حدود 63 درصد به طرح‌هاي عمراني اختصاص يافته و مابقي مربوط به هزينه‌هاي جاري است.
وي اظهارداشت: در سال آينده تكميل طرح‌هاي نيمه تمام از جمله زيرگذر بلوار دانش‌آموز، زيرگذر مهرويلا و قطار شهري در اولويت‌هاي طرح‌هاي عمراني و خدماتي شهرداري كرج قرار می‌گیرد.
عضو كميسيون‌هاي عمران و حمل و نقل و ترافيك و خدمات شهر شوراي اسلامي كرج گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در سال 93 بيش از 20 پل عابر پياده مكانيزه در مناطق مختلف و پر تردد كرج ساخته خواهد شد.
وي، ساخت پل مكمل شهيد سلطاني بر روي بزرگراه تهران – كرج به‌منظور روان‌سازي ترافيك را از ديگر طرح‌هاي عمراني مصوب شوراي اسلامي كرج ذكر كرد و افزود: در سال آينده همچنين مركز بازيافت نخاله‌هاي ساختماني به مواد قابل مصرف با مشاركت بخش خصوصي در كرج ساخته مي‌شود.
كيان در ادامه با اشاره به معضل ترافيك در ميدان دانشگاه منطقه حصارك نيز گفت: براي رفع اين مشكل حدود 100 ميليارد تومان براي ساخت پل مكمل بر روي آزاد راه كرج – قزوين از سوي شوراي شهر كرج مصوب شده و تشريفات اداري آن از جمله برگزاري مناقصه و انتخاب پيمانكار مربوطه در حال انجام است.
وي در عين حال خاطرنشان كرد: طبق قانون، ساخت پل بر روي آزاد راه‌ها از وظايف تعريف شده براي وزارت راه و شهرسازي است، اما شهرداري كرج براي رفع مشكلات ترافيكي اقدام به ساخت اين پل مكمل مي‌كند.
عضو كميسيون عمران شوراي اسلامي كرج حفظ فضاي سبز را از ديگر اولويت‌هاي كاري اين شورا برشمرد و گفت: اكنون سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري كرج طرح جنگل كاري در ارتفاعات شمالي اين كلانشهر را در دستور كار قرار داد و انتظار مي‌رود در پنج تا شش سال آينده پوشش جنگلي مناسبي در اين مناطق داشته باشيم. وي همچنين ادامه ساخت بزرگراه شهيد همت در محدوده كرج را از ديگر طرح‌هاي بزرگ شهرداري كرج در سال آينده دانست و اظهار داشت: مطالعات كارشناسي اجراي اين طرح در 2 مسير جنوبي و شمالي اين كلانشهر انجام شده است.
كيان اضافه كرد: طبق برنامه قرار است مسير شمالي از منطقه بيلقان آغاز شده و در منطقه كمالشهر به آزاد راه كرج – قزوين وصل شود و مسير جنوبي نيز از شهر گرمدره تا شهر چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ پيش‌بيني شده است.
اين عضو شوراي اسلامي كرج كه تجربه‌ سال‌ها فعاليت در رده‌هاي مختلف كارشناسي، نظارتي و مديريتي در شهرداري كرج را دارد در خاتمه تأكيد كرد: هر چند اين شورا و شهرداري كرج تمام توان و امكانات خود را براي ارائه خدمات بهينه به شهروندان بكار گرفته اند، اما با توجه به شرايط ويژه جغرافيايي، مهاجر‌پذيري و تراكم بالاي جمعيتي، دستيابي به نتايج مطلوب و رفع برخي كمبودها و پاسخگويي مناسب به مطالبات شهروندان، نيازمند همكاري و تعامل همه جانبه ساير دستگاه‌هاي اجرايي و
خدمات رسان كرج با شوراي اسلامي و شهرداري اين كلانشهر است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر