عضو شورای اسلامی کرج خبر داد بسترسازی برای مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی

با تشکیل و فعالیت کمیسیون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری در شورای اسلامی کرج، بستر مناسب برای مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی، فرهنگی و خدماتی شهرداری کرج آماده شده است.
روح الله کیان عضو شورای اسلامی کرج افزود: این کمیسیون برای اولین بار در این دوره از شورای اسلامی کرج تشکیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: با افزایش مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی زمینه توسعه و پیشرفت این شهر کرج در عرصه‌های مختلف بیش از پیش فراهم خواهد شد.
کیان یادآور شد: بودجه سال ۹۳ شهرداری کرج یک هزار و یک‌صد میلیارد تومان مصوب شده که از این میزان حدود ۶۳ درصد به طرح‌های عمرانی اختصاص یافته و مابقی مربوط به هزینه‌های جاری است.
وی اظهارداشت: در سال آینده تکمیل طرح‌های نیمه تمام از جمله زیرگذر بلوار دانش‌آموز، زیرگذر مهرویلا و قطار شهری در اولویت‌های طرح‌های عمرانی و خدماتی شهرداری کرج قرار می‌گیرد.
عضو کمیسیون‌های عمران و حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهر شورای اسلامی کرج گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۹۳ بیش از ۲۰ پل عابر پیاده مکانیزه در مناطق مختلف و پر تردد کرج ساخته خواهد شد.
وی، ساخت پل مکمل شهید سلطانی بر روی بزرگراه تهران – کرج به‌منظور روان‌سازی ترافیک را از دیگر طرح‌های عمرانی مصوب شورای اسلامی کرج ذکر کرد و افزود: در سال آینده همچنین مرکز بازیافت نخاله‌های ساختمانی به مواد قابل مصرف با مشارکت بخش خصوصی در کرج ساخته می‌شود.
کیان در ادامه با اشاره به معضل ترافیک در میدان دانشگاه منطقه حصارک نیز گفت: برای رفع این مشکل حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت پل مکمل بر روی آزاد راه کرج – قزوین از سوی شورای شهر کرج مصوب شده و تشریفات اداری آن از جمله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار مربوطه در حال انجام است.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: طبق قانون، ساخت پل بر روی آزاد راه‌ها از وظایف تعریف شده برای وزارت راه و شهرسازی است، اما شهرداری کرج برای رفع مشکلات ترافیکی اقدام به ساخت این پل مکمل می‌کند.
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی کرج حفظ فضای سبز را از دیگر اولویت‌های کاری این شورا برشمرد و گفت: اکنون سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج طرح جنگل کاری در ارتفاعات شمالی این کلانشهر را در دستور کار قرار داد و انتظار می‌رود در پنج تا شش سال آینده پوشش جنگلی مناسبی در این مناطق داشته باشیم. وی همچنین ادامه ساخت بزرگراه شهید همت در محدوده کرج را از دیگر طرح‌های بزرگ شهرداری کرج در سال آینده دانست و اظهار داشت: مطالعات کارشناسی اجرای این طرح در ۲ مسیر جنوبی و شمالی این کلانشهر انجام شده است.
کیان اضافه کرد: طبق برنامه قرار است مسیر شمالی از منطقه بیلقان آغاز شده و در منطقه کمالشهر به آزاد راه کرج – قزوین وصل شود و مسیر جنوبی نیز از شهر گرمدره تا شهر چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ پیش‌بینی شده است.
این عضو شورای اسلامی کرج که تجربه‌ سال‌ها فعالیت در رده‌های مختلف کارشناسی، نظارتی و مدیریتی در شهرداری کرج را دارد در خاتمه تأکید کرد: هر چند این شورا و شهرداری کرج تمام توان و امکانات خود را برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان بکار گرفته اند، اما با توجه به شرایط ویژه جغرافیایی، مهاجر‌پذیری و تراکم بالای جمعیتی، دستیابی به نتایج مطلوب و رفع برخی کمبودها و پاسخگویی مناسب به مطالبات شهروندان، نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه سایر دستگاه‌های اجرایی و
خدمات رسان کرج با شورای اسلامی و شهرداری این کلانشهر است.

این مطلب را به اشتراک بگذار