عبور از چراغ زرد ممنوع است

عبور از چراغ زرد ممنوع است

جریمه ۲۲۰ هزار تومانی منتظر متخلفان عبور از خط ایست و چراغ قرمز است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این که عبور از چراغ زرد ممنوع است ، مگر این که خودرو وارد تقاطع شده باشد از جریمه ۲۰ هزار تومانی عبور از گذرگاه عابرپیاده و ۲۰۰ هزار تومانی عبور از چراغ قرمز خبر داد.

سرگرد علی‌اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص عملکرد رانندگان در هنگام مواجه با چراغ زرد در تقاطع‌ها، اظهار کرد:‌ بنا بر ماده ۱۰۱ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، بند «ب»‌، رانندگان وسایل نقلیه موتوری و خودرو در هنگام مواجه با چراغ زرد احتیاط نباید از خط ایست عبور کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: هنگامی که چراغ سبز به زرد تبدیل می‌شود رانندگان باید در پشت خط ایست توقف کنند مگر آنکه آنچنان به خط ایست یا تقاطع چراغ راهنمایی نزدیک شده باشند که پیش از عبور از خط ایست نتوانند خودرو را متوقف کنند.

این مقام ارشد راهور تهران بزرگ، فلسفه چراغ زرد را عبور برای کسانی دانست که وارد تقاطع شده‌اند و باید به حرکت خود ادامه دهند تا از تقاطع گذر کنند چرا که نمی‌توانند به صورت دنده‌عقب مسیر را به عقب برگردند.

سرگرد شریفی در خصوص جریمه رانندگان متخلف اعلام کرد: ما به رانندگان توصیه می‌کنیم که قبل از خط ایست توقف کنند اما چنانچه اگر راننده‌ای بعد از خط ایست یا روی گذرگاه عابر پیاده متوقف شود، جریمه‌ای تحت عنوان تجاوز به گذرگاه عابرپیاده برای وی لحاظ شده و مبلغ ۲۰ هزار تومان باید بپردازد.

وی با تأکید بر این مطلب که  عبور از چراغ زرد ممنوع است، تصریح کرد: اگر همین راننده چراغ زرد و قرمز را رد کند تحت عنوان عبور از چراغ قرمز ۲۰۰ هزار تومان جریمه باید بپردازد؛ همچنین نمره منفی نیز برای وی الصاق می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به دیگر پرسش مبنی بر تعداد نمره منفی، گفت: برای رانندگان خودروهای شخصی مرتکب این تخلف ۵ نمره منفی و برای رانندگان سرویس حمل و نقل عمومی و وسایل نقلیه سنگین ۱۰ نمره منفی اختصاص می‌یابد.

منبع: تابناک

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار