ظرفیت بالای بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش دامپزشکی

بخش خصوصی دارای ظرفیت‌های مناسب برای ورود به عرصه دامپزشکی کشور است.
سازمان دامپزشکی باید بخش خصوصی را باور کند و برای خصوصی‌سازی بخش عمده وظایف خود گام بردارد.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در همایش بزرگداشت روز جهانی دامپزشکی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزارشد، اعلام کرد: تاکنون نگاهی در عرصه دامپزشکی به بخش خصوصی نشده و نگرش‌ها در این زمینه نیازمند تغییر است.
سید سبحانعلی علوی با اشاره به اینکه سازمان نظام دامپزشکی از بدو تاسیس، توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی را هدایت و پیگیری کرده، افزود: با ظرفیتی که در بخش‌های کشاورزی، دامی و طیور داریم، انتظار می‌رود، بازار کار و فعالیت برای دامپزشکان فراهم شود.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور اظهار داشت: حاکم بودن نگاه سنتی در سازمان دامپزشکی و بی‌توجهی به ظرفیت‌های بخش خصوصی سبب شده تا تصدی گری دولت در این بخش همچنان به قوت خود باقی بماند.
وی تأکید کرد: اگر نتوانیم از ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده کنیم فرصت‌ها از دست خواهد رفت.
سازمان نظام دامپزشکی کشور دارای ۳۱ هزار نفرعضو است که سرمایه انسانی خوبی برای بخش دامپزشکی محسوب می‌شود.
نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش تصریح کرد: حرفه دامپزشکی نقش موثری در تأمین و امنیت غذایی و سلامت جامعه دارد.
محمد جواد کولیوند با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه کشورمان، افزود: باید گفتمان اقتصادی با تکیه بر دانش و بینش کارشناسان داخلی در تمام عرصه‌ها از جمله بخش دامی به خوبی پیش رود.
وی با اشاره به اینکه فرامین مقام معظم رهبری باید به صورت تکلیف و قانون مورد توجه قرار داد، گفت: دشمنان تمام برنامه‌های خود علیه کشورمان را درقالب پرونده هسته ای، حقوق زنان، حقوق بشرو سایر موارد یکی پس از دیگری دنبال می‌کنند.
همچنین گفتمان اقتصاد باید در جامعه نهادینه و همه مردم با عزم ملی، در مدیریت و توسعه منابع کشورسهیم شوند
در این همایش یک روزه که حدود یکصد تن از دانشجویان و استاتید رشته دامپزشکی حضور داشتند، از ۱۲ پیشکسوت در این حوزه تجلیل شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار