بخش خصوصي داراي ظرفيت‌هاي مناسب براي ورود به عرصه دامپزشكي كشور است.
سازمان دامپزشكي بايد بخش خصوصي را باور كند و براي خصوصي‌سازي بخش عمده وظايف خود گام بردارد.
رئيس سازمان نظام دامپزشكي كشور در همايش بزرگداشت روز جهاني دامپزشكي كه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرج برگزارشد، اعلام كرد: تاكنون نگاهي در عرصه دامپزشكي به بخش خصوصي نشده و نگرش‌ها در اين زمينه نيازمند تغيير است.
سيد سبحانعلي علوي با اشاره به اينكه سازمان نظام دامپزشكي از بدو تاسيس، توسعه فعاليت‌هاي بخش خصوصي را هدايت و پيگيري كرده، افزود: با ظرفيتي كه در بخش‌هاي كشاورزي، دامي و طيور داريم، انتظار مي‌رود، بازار كار و فعاليت براي دامپزشكان فراهم شود.
رئيس سازمان نظام دامپزشكي كشور اظهار داشت: حاكم بودن نگاه سنتي در سازمان دامپزشكي و بي‌توجهي به ظرفيت‌هاي بخش خصوصي سبب شده تا تصدي گري دولت در اين بخش همچنان به قوت خود باقي بماند.
وي تأكيد كرد: اگر نتوانيم از ظرفيت‌هاي موجود به درستي استفاده كنيم فرصت‌ها از دست خواهد رفت.
سازمان نظام دامپزشكي كشور داراي 31 هزار نفرعضو است كه سرمايه انساني خوبي براي بخش دامپزشكي محسوب مي‌شود.
نماينده مردم كرج، اشتهارد و فرديس در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين همايش تصريح كرد: حرفه دامپزشكي نقش موثري در تأمين و امنيت غذايي و سلامت جامعه دارد.
محمد جواد كوليوند با اشاره به تحريم‌هاي دشمنان عليه كشورمان، افزود: بايد گفتمان اقتصادي با تكيه بر دانش و بينش كارشناسان داخلي در تمام عرصه‌ها از جمله بخش دامي به خوبي پيش رود.
وي با اشاره به اينكه فرامين مقام معظم رهبري بايد به صورت تكليف و قانون مورد توجه قرار داد، گفت: دشمنان تمام برنامه‌هاي خود عليه كشورمان را درقالب پرونده هسته اي، حقوق زنان، حقوق بشرو ساير موارد يكي پس از ديگري دنبال مي‌كنند.
همچنين گفتمان اقتصاد بايد در جامعه نهادينه و همه مردم با عزم ملي، در مديريت و توسعه منابع كشورسهيم شوند
در اين همايش يك روزه كه حدود يكصد تن از دانشجويان و استاتيد رشته دامپزشكي حضور داشتند، از 12 پيشكسوت در اين حوزه تجليل شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر