شور و مشورتي از جنس همدلي و هم‌انديشي در شوراي اسلامي كرج

به مناسبت نهم ارديبهشت سالروز تأسيس شوراهاي اسلامي شهر و روستاها، نشستي در صحن شوراي اسلامي كرج برگزار شد كه هرچند مسائل متعدد و مختلف در آن مطرح شد اما تركيب اعضاي حاضر در اين جلسه بيشتر بوي همدلي، وحدت و همكاري براي پيشرفت، آرامش و آسايش شهروندان مي‌داد.
در اين نشست که با حضور اعضاي شورا، شهردار، نمايندگان مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي، حجت‌الاسلام علي ايماني امام جمعه شهرستان فرديس، حجت الاسلام روحي سريزدي دبير شوراي نگهبان در استان البرز و جمعي از مسئولان و مديران برگزار شد، رئيس شوراي اسلامي شهر كرج شورای اسلامی را عالي‌ترين نهاد براي تجلي مشاركت مردمي خواند و گفت: جايگاه شوراهاي اسلامي به پشتوانه قانون مشروعيت يافته و اين نهاد به عنوان يك مفهوم كليدي در ساختار شهري مطرح است.
محمود دادگو با بيان اينكه با شور و مشورت به شيوه شورايي روند انجام امور تسهيل مي‌شود، افزود: به تعبيري شورا نهادي مردمي است كه با تشكيل آن يك اصل مترقي برگرفته از اسلام به منصه ظهور رسيده است.
رئيس شوراي اسلامي شهر كرج به مشكلات ترافيكي اين كلانشهر اشاره كرد و گفت: مديريت شهري كرج آمادگي عمل به تعهدات خود در قبال پروژه قطار شهري را دارد و اميدواريم با حمايت‌هاي دولت اين پروژه امكان قرار گرفتن روي ريل افتتاح را ميسر سازد.
وي به نقل از مديرعامل سازمان قطار شهري يادآور شد: دولت با تخصيص فاينانس هزار ميليارد توماني براي تكميل پروژه قطار شهري كرج موافقت كرده و در صورت صحت اين موضوع بايد به اتفاقات خوب براي قطار شهري در آينده‌اي نزديك اميدوار بود.
شهردار كلانشهر كرج نيز از پروژه‌هاي تقاطع شهداي ارتش، تقاطع شهداي دانش‌آموز، پل حافظ و هاني و ساخت ادامه بلوار كاميون‌داران به عنوان مهمترين اولويت‌هاي عمراني اين نهاد در نيمه نخست سال جاري ياد كرد و با تبريك سالروز شوراها گفت: شوراها نماد عيني واگذاري سرنوشت مردم به دست خودشان هستند.
علي تركاشوند ادامه داد: خروجي عملكرد شوراي اسلامی شهر مصوباتي است كه در اين نهاد مردمي براي اجرا در شهرداري ها مصوب مي‌شود و نمايندگان مردم با بررسي لوايح و طرح‌ها از زوايا و ابعاد مختلف، آن را چكش كاري مي‌كنند تا بهترين تصميم براي اداره شهر اتخاذ شود.
وي همچنين به تفاوت بين كرج و تهران در زمينه نرخ كرايه تاكسي و اتوبوس اشاره كرد و گفت: از آنجا كه در پايتخت سوخت رايگان در اختيار اتوبوس‌ها قرار مي‌گيرد، به طور قطع دست مديريت شهري براي جلوگيري از ايجاد فشار مالي بر مسافران باز است اما در كلانشهر كرج اينگونه نيست و نبايد در اين زمينه انتظار يكساني داشت.
تركاشوند تأكيد كرد: شهرداري كرج اواخر سال گذشته با تخصيص يك‌ميليارد تومان نسبت به تعمير و نوسازي بيش از 300 دستگاه اتوبوس بين‌شهري اقدام كرد تا خللي در روند سرويس دهي به مسافران ايجاد نشود.
در ادامه اين جلسه نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: مجلس و شوراهاي اسلامي شهر و روستاها فرزندان يك خانواده اند و با ساختار مردمي، نقش پل ارتباطي ميان ملت و دولت را ايفا مي‌كنند.
عزيز اكبريان با انتقاد از برگزار نشدن منظم جلسات شوراي حل اختلاف استان البرز ادامه داد: متأسفانه در شرايط كنوني رسيدگي به مصوباتي كه محل اعتراض و اختلاف شوراها و فرمانداري‌ها هستند، روي زمين مانده است و تذكرات پي در پي نيز راه به جايي نمي‌برد.
محمدجواد كوليوند ديگر نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست خطاب به اعضاي شورا گفت: شما عزيزان چشم و گوش مردم در شوراي شهر هستيد و سالانه ميلياردها ريال اعتبار با صلاحديد و مصوبات شما براي عمران و آباداني شهر هزينه مي‌شود كه تنها با خالص كردن نيت براي رضاي خدا و خدمت به خلق خدا مي‌توان از اين آزمون خطير سربلند بيرون آمد.
كوليوند افزود: متأسفانه كرج در ‌سال هاي گذشته به دليل قرار گرفتن در سايه تهران از توسعه و پيشرفت در بسياري از زمينه‌ها باز مانده است و اينكه امروز بسياري از وظايف دولت را مديريت شهري به دوش مي‌كشد، حقيقتي انكار ناپذير است و جا دارد به موازات همين هزينه كرد، مديريت واحد شهري نيز براي ورود شورا به مسائل مديريتي اداره شهر محقق شود.
وي با تأكيد براينكه كرج تشنه كارهاي بزرگ است، از مجموعه مديريت شهري خواست تن به كارهاي كوچك ندهند و با عزم ملي و مديريت جهادي گام‌هاي بزرگ بردارند.
«مريم قهرماني» رئيس كميسيون حمل و نقل و خدمات شهري شوراي اسلامي كرج نيز در اين نشست تجهيز مركز كنترل ترافيك كرج، تقويت ناوگان حمل و نقل عمومي، ايجاد راه‌هاي جديد دسترسي و اصلاح هندسي معابر، راه‌اندازي بي‌آر تي جنوب از ميدان شهيد سلطاني به سمت جاده ملارد و آغاز مطالعات راه‌اندازي بي‌آرتي شرق به غرب را از جمله اقدامات جاري كميسيون حمل و نقل و خدمات شهري اعلام كرد.
ساير اعضاي شوراي اسلامي كلانشهر كرج نيز به بيان ديدگاه‌ها و بحث و تبادل نظر در زمينه‌هاي مختلف پرداختند و از جمله در اين جلسه شوراي اسلامی شهر كرج، اعضاي كميسيون «تثبيت بنا» نيز انتخاب و معرفي شدند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر