شهردار کلانشهر کرج:  زيبايي شهر با شعر و شعار حاصل نمي‌شود

شهردار کلانشهر کرج داشتن شهري زيبا، سالم و ايمن را حق مسلم تمامي شهروندان دانست و با تأکيد بر اينکه پروژه هاي عمراني بايد داراي پيوست فرهنگي باشند، گفت: زيبايي شهر با شعر و شعار و سخنوري حاصل نمي شود و به ديدگاه عالمانه و کارشناسي نياز دارد.
به گزارش پایگاه خبری شهرداری کرج، علي‌ترکاشوند در مراسم رونمايي از دفترچه ضوابط کاربردي مبلمان شهري کرج ويژه مناطق 12گانه در محل سالن همايش هاي باشگاه ميلاد شهرداري کرج، خدمت به خلق را بهترين عبادت دانست و افزود: تشنگي و گرسنگي در روزهاي ماه مبارک رمضان زماني انسان را به کمال معنوي و عروج اخلاقي مي رساند که همراه با شناخت و بصيرت باشد و بطور قطع در چنين شرايطي آثار تربيتي اين ماه در رفتار و کردارمان نمود و بروز بيشتري پيدا مي کند.
وي با تأکيد بر اينکه شهرداري ها به عنوان يک نهاد خدماتي در حال تبديل شدن به يک نهاد اجتماعي هستند، ادامه داد: با توجه به تنوع مسئوليت و گستردگي خدمات شهرداري ها ضرورت دارد در هر حوزه ضوابط و دستورالعمل‌هاي خاص خود وجود داشته باشد که بحث زيباسازي و استانداردهاي چيدمان مبلمان شهري از مهمترين آنهاست.
شهردار کلانشهر کرج ادامه داد: نبايد اجازه دهيم هر نهاد بر مبناي سليقه و تشخيص خود نسبت به اجراي برنامه هاي ساماندهي محيط شهري اقدام کند. ترکاشوند اضافه کرد: شهر به عنوان يک موجود زنده از اقدام های مصنوعي تأثير مي پذيرد و اگر با برنامه ريزي و به صورت هدفمند در آن فعاليت کنيم، رو به کمال مي رود و اگر عملکرد مبتني بر ديدگاه شخصي و غيرکارشناسي باشد، شهر از توسعه حقيقي باز مي ماند. شهردار کرج از تهيه و تدوين اسناد جامع توسعه اي در معاونت هاي اين نهاد خبر داد و افزود: بر مبناي اين اسناد، سازمان زيباسازي از جمله بخش هاي مديريت شهري است که رسالت مهمي را بر عهده دارد و از آنجا که روند زيباسازي چهره شهر در معرض ديد عوام و خواص است و مورد قضاوت و ارزيابي قرار مي گيرد بنابراين بايد با حساسيت مضاعفي در اين حوزه گام برداشت.
وي به حضور يک هيأت ژاپني در کرج اشاره کرد و گفت: اين هيأت که براي بررسي عرصه‌هاي عمومي و معابر سطح شهر ويژه معلولان و افرادکم توان به کرج آمده بودند، با مشاهد نحوه چيدمان مبلمان شهري ايراداتي وارد کردند که مربوط به کليات نمي شد و با ايجاد تغييرات جزئي مي توان شهر را براي زندگي تمامي آحاد جامعه مناسب سازي کرد.
ترکاشوند گفت: طراحي، چيدمان و رنگ‌آميزي مبلمان شهري بايد به گونه اي باشد که همه شهروندان بتوانند از آن لذت ببرند و در اين بين نظارت بر عملکرد سازمان هاي دخيل ضروري است و دفترچه ضوابط کاربردي مبلمان مي تواند به نقشه راه و مسير حرکت همگان در حوزه زيباسازي تبديل شود.
وي از اقدام ها و تلاش هاي سازمان زيباسازي شهرداري کرج تقدير کرد و گفت: تدوين دفتر ضوابط کاربردي مبلمان شهري کرج ويژه مناطق 12 گانه نتیجه کار کارشناسي و مطالعات علمي دقيق است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر