شهردار کلانشهر کرج: زیبایی شهر با شعر و شعار حاصل نمی‌شود

شهردار کلانشهر کرج:  زیبایی شهر با شعر و شعار حاصل نمی‌شود

شهردار کلانشهر کرج داشتن شهری زیبا، سالم و ایمن را حق مسلم تمامی شهروندان دانست و با تأکید بر اینکه پروژه های عمرانی باید دارای پیوست فرهنگی باشند، گفت: زیبایی شهر با شعر و شعار و سخنوری حاصل نمی شود و به دیدگاه عالمانه و کارشناسی نیاز دارد.
به گزارش پایگاه خبری شهرداری کرج، علی‌ترکاشوند در مراسم رونمایی از دفترچه ضوابط کاربردی مبلمان شهری کرج ویژه مناطق ۱۲گانه در محل سالن همایش های باشگاه میلاد شهرداری کرج، خدمت به خلق را بهترین عبادت دانست و افزود: تشنگی و گرسنگی در روزهای ماه مبارک رمضان زمانی انسان را به کمال معنوی و عروج اخلاقی می رساند که همراه با شناخت و بصیرت باشد و بطور قطع در چنین شرایطی آثار تربیتی این ماه در رفتار و کردارمان نمود و بروز بیشتری پیدا می کند.
وی با تأکید بر اینکه شهرداری ها به عنوان یک نهاد خدماتی در حال تبدیل شدن به یک نهاد اجتماعی هستند، ادامه داد: با توجه به تنوع مسئولیت و گستردگی خدمات شهرداری ها ضرورت دارد در هر حوزه ضوابط و دستورالعمل‌های خاص خود وجود داشته باشد که بحث زیباسازی و استانداردهای چیدمان مبلمان شهری از مهمترین آنهاست.
شهردار کلانشهر کرج ادامه داد: نباید اجازه دهیم هر نهاد بر مبنای سلیقه و تشخیص خود نسبت به اجرای برنامه های ساماندهی محیط شهری اقدام کند. ترکاشوند اضافه کرد: شهر به عنوان یک موجود زنده از اقدام های مصنوعی تأثیر می پذیرد و اگر با برنامه ریزی و به صورت هدفمند در آن فعالیت کنیم، رو به کمال می رود و اگر عملکرد مبتنی بر دیدگاه شخصی و غیرکارشناسی باشد، شهر از توسعه حقیقی باز می ماند. شهردار کرج از تهیه و تدوین اسناد جامع توسعه ای در معاونت های این نهاد خبر داد و افزود: بر مبنای این اسناد، سازمان زیباسازی از جمله بخش های مدیریت شهری است که رسالت مهمی را بر عهده دارد و از آنجا که روند زیباسازی چهره شهر در معرض دید عوام و خواص است و مورد قضاوت و ارزیابی قرار می گیرد بنابراین باید با حساسیت مضاعفی در این حوزه گام برداشت.
وی به حضور یک هیأت ژاپنی در کرج اشاره کرد و گفت: این هیأت که برای بررسی عرصه‌های عمومی و معابر سطح شهر ویژه معلولان و افرادکم توان به کرج آمده بودند، با مشاهد نحوه چیدمان مبلمان شهری ایراداتی وارد کردند که مربوط به کلیات نمی شد و با ایجاد تغییرات جزئی می توان شهر را برای زندگی تمامی آحاد جامعه مناسب سازی کرد.
ترکاشوند گفت: طراحی، چیدمان و رنگ‌آمیزی مبلمان شهری باید به گونه ای باشد که همه شهروندان بتوانند از آن لذت ببرند و در این بین نظارت بر عملکرد سازمان های دخیل ضروری است و دفترچه ضوابط کاربردی مبلمان می تواند به نقشه راه و مسیر حرکت همگان در حوزه زیباسازی تبدیل شود.
وی از اقدام ها و تلاش های سازمان زیباسازی شهرداری کرج تقدیر کرد و گفت: تدوین دفتر ضوابط کاربردی مبلمان شهری کرج ویژه مناطق ۱۲ گانه نتیجه کار کارشناسی و مطالعات علمی دقیق است.

این مطلب را به اشتراک بگذار