شهردار کرج: آزادسازی خرمشهر برگ درخشان تاریخ ایران اسلامی است

شهردار کرج:  آزادسازی خرمشهر برگ درخشان تاریخ ایران اسلامی است

علی ترکاشوند شهردار کرج با بیان اینکه سوم خرداد روز فتح ارزش‌ها است. سوم خرداد روز وحدت و یکپارچگی ملت بزرگ ایران و یادآور حماسه آفرینی دلیرمردانی است که با مقاومت، جانبازی، شجاعت و شهادت خود سند افتخاری را در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند.
شهردار کرج، خرمشهر را تاریخ مجسم و نمونه عینی صلابت و استواری جوانان ایران دانست و افزود: سوم خرداد و فتح خرمشهر به ﻋﻨﻮان ﻧﻤﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻣﻠﺖ اﻳﺮان در طﻮل ﺗﺎرﻳﺦ ثبت شده است.
علی ترکاشوند با بیان اینکه هویت ملی و اسلامی نسل امروز با تاریخ فداکاری‌ها، از جان گذشتگی‌ها و ایثارگری‌های مردم در دوران دفاع گره خورده است، تصریح کرد: سوم خرداد خاستگاه اندیشه‌های بزرگ و اعتقادات راسخ ملتی است که برای دفاع از شرافت انسانی، قدم در راهی بزرگ
گذاشتند.
وی افزود: خرمشهر به دست آزادمردانی اصیل و معتقد به ارزش‌های اسلام و نظام آزاد و موجب شد بار دیگر تصویری فراموش نشدنی از ایثار ملت ایران در ذهن جهانیان و به تصویر کشیده شود.
ترکاشوند اظهارداشت: این پیروزی شیرین و عظیم حاکی از آن است که ملتی دیندار و دوستدار نظام در همه زمان از کشور صیانت و پشتیبانی می‌کند.
شهردار کرج با تشریح روایت فتح خرمشهر که در چهارم آبان ۱۳۵۹ در پی ۳۵ روز پایداری و جانفشانی به اشغال نظامیان عراقی درآمد و به مدت ۱۹ ماه در تصرف بعثی‌ها باقی ماند، گفت: شهر خون و قیام خرمشهر در ساعت ۲بعد از ظهر روز سوم خرداد ۱۳۶۱ پس از ۲۴ روز رزم بی‌امان، به‌طور کامل از اشغال نظامیان عراق خارج شد، پس از آزادسازی شهر، پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی برفراز مسجد نیمه ویران «جامع خرمشهر» و پل تخریب شده این شهر به اهتزاز درآمد و رزمندگان اسلام در اولین عکس‌العمل نماز شکر را در مسجد جامع خرمشهر اقامه کردند.
ترکاشوند عنوان کرد: رزمندگان اسلام با تکیه بر اراده قوی، ایمانی راسخ و با شناخت استراتژی‌های دشمن بدون هیچ تردیدی در مسیر پر تلاطم و دشوار نبرد با دشمن قدم نهادند و ماحصل این اراده و غیرت پیروزی و آزادسازی خرمشهر شد.
شهردار کرج با یادآوری «هشت سال دفاع مقدس» این دوران را نبرد برای آزادی، استقلال و سرافرازی ایران دانست و افزود: در این زمان نیز که دشمن در تلاش است تا از راه جنگ نرم ایران را هدف بگیرد باید تلاش شود با تدبیر ویژه‌ای راه بر این نفوذ
بسته شود.
وی با تاکید بر داشتن تعهد و اعتقاد به فرهنگ بسیج با بیان اینکه، تلاش در این مسیر علمی و فرهنگی و فناوری نیاز به دانش و ایمان نیروهای داخلی بویژه نسل جوان دارد، افزود: سوم خرداد نقطه همدلی‌ها، وحدت و همراهی‌ها است و آزادسازی خرمشهر نقطه درخشان هشت سال جنگ تحمیلی و با ارزش‌ترین برگ تحولات تاریخی این سرزمین است.

این مطلب را به اشتراک بگذار