شهردار نظرآباد تأكيد كرد  فرسودگي عناصر شهري تهديد جدي براي ساختارهاي شهرسازي

شهردار نظرآباد، فرسودگي اجزا و عناصر شهري را عامل برهم زننده ساختارهاي شهرسازي دانست و گفت: نوسازي نشدن بموقع سازه‌ها و بافت‌هاي شهري مي‌تواند به تهديدي جدي براي ساختارهاي شهرسازي تبديل شود.
سعيد مدرس‌زاده افزود: شهرسازي امروزه به واسطه انبوهي از مسائل شهري جديد و همچنين شكل‌گيري نيازهاي مدرن مردم دستخوش تحولات بنيادين شده است كه اگر الگوهاي شهرسازي درست و حساب شده‌اي براي پاسخگويي به اين نيازهاي جديد ايجاد نشود، شهر با مشكلات عديده ساختاري مواجه خواهد شد. وي با معرفي شهر به عنوان موجودي زنده و پويا كه در بستر تغيير و تحولات بسياري قرار دارد، ادامه داد: براي كنترل، ساماندهي و هدايت اين تغييرات، راهكارهاي متفاوتي وجود دارد كه بهره‌مندي از فناوري‌هاي روز دنيا در ايجاد ساختارهاي شهري، نمونه شاخص و كارآمد آن است كه در صورت تحقق اين مهم، مي‌تواند براي شهر و زندگي شهروندي در زمان حال و آينده مصونيت ايجاد كند.
مدرس‌زاده با اشاره به رشد فزاينده برنامه‌هاي توسعه شهري در عرصه‌هاي مختلف از جمله شهرسازي، نقش و جايگاه به كارگيري رويكردها و مفاهيم جديد در حوزه‌هاي مختلف شهري را يادآور شد و افزود: امروزه توسعه پايدار به‌عنوان رويكردي مهم در تمامي ابعاد اجتماع مدنظر است كه براي حركت در اين مسير و نيل به اهداف آن بايد سياست‌هاي كارآمدي اتخاذ شود.
شهردار نظرآباد، شهرسازي نوين را به عنوان رويكردي جديد در شهرسازي مورد تأكيد قرار داد و گفت: اين رويكرد شامل طيفي كامل از برنامه‌ريزي‌ها و طراحي‌هاي شهري بر مبناي معماري‌هاي اصولي است كه به حفظ عناصر و اجزای شهري كمك مي‌كند و مانع فرسودگي آنها مي‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر