شهردار کرج در بازدید از پروژه زیرگذر دانش‌آموز: صبوری ساکنان منطقه دانش‌آموز کرج قابل تقدیر است

شهردار کرج در بازدید از پروژه زیرگذر دانش‌آموز:  صبوری ساکنان منطقه دانش‌آموز کرج قابل تقدیر است

شهردار کرج در بازدید از پروژه زیرگذر دانش‌آموز، صبر و حوصله مردم ساکن در این منطقه را به‌خاطر طولانی شدن مدت اجرای این پروژه، مورد تقدیرقرار داد.
علی ترکاشوند افزود: صبوری مردم، ارزشمندترین جنبه اعتباری این پروژه محسوب می‌شود.
اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح دانش‌آموز کرج در سال ۸۸ و در زمان تصدی شهردار قبلی این کلانشهر آغاز شد و از ماه‌ها پیش با بازنگری و بررسی دوباره متخصصان و مهندسان شهرداری، اجرای آن با تبدیل به زیرگذر از سر گرفته شد و بازدید شهردار این کلانشهر این امیدواری را ایجاد کرد که با برطرف شدن مشکلات، این پروژه در نیمه شهریورماه امسال یعنی ۶ ماه زودتر از موعد وعده داده شده، به مرحله بهره‌برداری برسد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بهره‌برداری زودهنگام و پیش از موعد این پروژه زمینه رضایتمندی شهروندان بخصوص ساکنان این منطقه را فراهم کند، افزود: اجرای کیفی پروژه‌ها زمانبر است و بی‌شک دقت در اجرای طرح‌های عمرانی به نفع شهر و مهمتر از آن به نفع شهروندان است.
البته اتصال رمپ شرق به غرب این پروژه بهانه و انگیزه‌ای بود که به سرکشی شهردار کرج به همراه محمود دادگو رئیس شورای اسلامی شهر کرج و شماری از اعضای شورای اسلامی این کلانشهر و جمعی از اهالی رسانه از این پروژه منجر شد. شهردار کرج در تشریح وضع کنونی پروژه دانش‌آموز گفت: اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح بزرگ عمرانی که تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت دارد، هزینه شده است و بدون شک قبل از بازگشایی مدارس به بهره‌برداری خواهد رسید.
ترکاشوند افزود: این زیرگذر در چهارراه دولت آباد، تقاطع بلوارهای اصلی شهدای دانش‌آموز و نبوت واقع است که تکمیل آن نقش بسزایی در کاهش ترافیک شهر بویژه در مسیر و محدوده اجرای طرح ایفا می‌کند.
وی با یادآوری اینکه اجرای این طرح آبان ماه سال گذشته کلید خورد، ادامه داد: طبق برنامه‌زمان‌بندی این زیرگذر قرار بود در دی ماه سال جاری افتتاح شود اما با تدابیر و اهتمام ویژه مدیریت شهری، این زیرگذر نیمه اول شهریور ماه زیر بار عبور و مرور خودروها می‌رود.
وی با بیان اینکه این تقاطع دارای ۵ پل بتنی با دهانه حداکثر ۴۰ متر طول است، تصریح کرد: از این تعداد ۲ پل از مسیر شرق به غرب و غرب به شرق بوده و تأمین‌کننده دسترسی شمال به جنوب و جنوب به شمال بلوار نبوت است.
ترکاشوند با اشاره به بکار گیری نخستین سیستم پانل پیش ساخته بتنی در زیرگذر شهدای دانش‌آموز تصریح کرد: در سیستم نمای این زیرگذر انواع پانل‌های پیش ساخته بتنی طرح‌دار همچنین بتن و آرماتور مصرفی به کار
رفته است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این یک پل به‌منظور تأمین دسترسی شرق به شرق بلوار دانش‌آموز و به عنوان دوربرگردان شرقی تقاطع و تأمین کننده دسترسی غرب بلوار دانش‌آموز به شمال بلوار نبوت در این تقاطع تعبیه شده است.
وی افزود: یک پل برای تأمین دسترسی غرب به غرب بلوار دانش‌آموز به عنوان دوربرگردان غربی تقاطع و همچنین یک پل تأمین ‌کننده دسترسی به شرق جزو زیرمجموعه‌های این پل است.

این مطلب را به اشتراک بگذار