شهردار: عمليات 3 بوستان و 3 سوله ورزشي در شهر جدید هشتگردآغاز شد

عمليات اجرايي 3 بوستان و 3 سوله ورزشي به روش مديريت جهادي همزمان با ولادت صاحب الزمان (عج) در اين شهر آغاز شد. شهردار شهر جديد هشتگرد گفت: طبق قول شهردار این شهر در ابتداي سال کلنگ 3 بوستان از 9 بوستان وعده داده شده و همچنين 3 سوله ورزشي، همزمان با ولادت صاحب الزمان (عج) به زمین زده شد. در آيين كلنگ زني اين 6 طرح عمراني و ورزشي كه با حضور امام جمعه، فرماندار ساوجبلاغ، رئيس دفتر نماينده مردم ساوجبلاغ در مجلس شوراي اسلامي، نماينده سازمان همياري شهرداري‌هاي استان البرز، اعضاي شوراي اسلامي، جمعي از پرسنل شهرداري و شماري از شهروندان برگزار شد، كامران عظيم‌زاده افزود: همانگونه كه ابتداي امسال به مردم شريف شهر جديد هشتگرد قول داده بودم، اميدوارم عمليات ساخت 3 بوستان تفريحي حداكثر تا اواخر شهريور ماه همزمان با هفته دفاع مقدس به پايان رسيده و مورد بهره‌برداري قرار گيرد. ابراز اطمينان شهردار شهر جديد هشتگرد نسبت به بهره‌برداري از اين 3 بوستان در اين مدت كوتاه و بكارگيري روش مديريت جهادي بيشتر از آن جهت است كه شهرداري اواخر سال گذشته ميدان معروف به شهرداري اين شهر را در طول كمتر از يك ماه مورد بازسازي قرار داد كه در نوع خود ركوردي براي سرعت عمليات اجرايي محسوب مي‌شود.
اجراي طرح بازسازي اين ميدان داراي ويژگي خاصي بود و عمليات اجرايي آن از ابتدا تا انتها توسط كاركنان شهرداري شهر جديد هشتگرد انجام شد و علاوه بر سرعت بازسازي، هزينه 100 ميليون توماني آن هم به دلیل استفاده از امكانات و تجهيزات و نيروهاي شهرداري به 50 ميليون تومان كاهش يافت. بنابراين به نظر مي‌رسد اين تجربه موفق موجب شده كه شهرداري شهر جديد هشتگرد طرح ساخت اين سه بوستان را نيز به همين روش با استفاده از توان نيروهاي شهرداري و بهره گيري از امكانات و تجهيزات اين شهرداري در كوتاه‌ترين زمان ممكن انجام دهد. شهردار شهر جديد هشتگرد درباره سه بوستان محله‌اي گفت: باتوجه به شعار امسال از سوي مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي و پس از اجراي موفق ساخت ميدان شهرداري و اينكه پرسنل زحمتكش اين شهرداري به اين باور رسيده اند كه به جاي پيمانكار خودشان مي‌توانند طرح‌هايي از اين دست را با سرعت بيشتر و هزينه كمتر انجام دهند، تصميم به ساخت اين 3 بوستان محله‌اي گرفته شد. عظيم‌زاده يادآور شد: اين 3 بوستان محله‌اي در مجموع داراي 20 هزار مترمربع وسعت است و اطمينان دارم با اراده و پشتكار پرسنل شهرداري هر 3 بوستان در 31 شهريور ماه امسال همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس افتتاح شده و در اختيار مردم خوب و قدرشناس اين شهر قرار خواهد گرفت. شهردار شهر جديد هشتگرد درباره 3 سوله ورزشي نيز گفت: طبق وعده داده شده با توجه به نياز جوانان و نوجوانان اين شهر براي پر كردن اوقات فراغت، اين سالن‌هاي ورزشي نيز در موعد مقرر به بهره‌برداري خواهد رسيد چرا كه شهرداري توسعه و ساخت فضاهاي ورزشي را به عنوان يك اولويت مهم در برنامه‌هاي كاري خود قرار داده و معتقديم براي مبارزه با اعتياد و ديگر ناهنجاري هاي اجتماعي بهترين راهكار و روش ايجاد و گسترش امكانات و فضاهاي ورزشي است.
از سوي ديگر محمود پايكاري رئيس شوراي اسلامي شهر جديد هشتگرد ضمن تشكر از شهردار و مجموعه مديريت شهري اين شهر گفت: باتوجه به ساخت شمار زيادي مسكن مهر در شهر جديد هشتگرد و افزايش سكونت در اين شهر، اين روند رو به افزايش جمعيت به امكانات مختلف شهري از جمله بهداشت، درمان، آموزش، حمل و نقل، فرهنگ، ورزش، تفريح و… نياز دارد و مسئولان شهرستان و استان بايد نگاه ويژه‌اي به اين شهر داشته باشند. وي با تأكيد بر اينكه اميدواريم مسئولان مربوطه نسبت به ايجاد امكانات و رفع نيازهاي جمعيت رو به رشد اين شهر هرچه زودتر اقدام كنند، افزود: در عين حال از طرف اعضاي شوراي اسلامي از شهرداري و مديريت شهري شهر جديد هشتگرد كه براي ايجاد رفاه و آسايش و به خصوص سلامت جوانان و نوجونان پيشقدم شده و ساخت سالن‌هاي ورزشي را در اين شهر آغاز كرده است، به سهم خود قدرداني و تشكر مي‌كنم. مهندس ميبدي، معاون فني و شهرسازي نيز درباره سالن‌هاي ورزشي توضيح داد: اين 3 سالن ورزشي با اعتبار اوليه 6 ميليارد تومان و طبق قرارداد 3 ‌ساله با سازمان همياري شهرداري‌ها ساخته مي‌شود.
وي يادآور شد: سالن ورزشي چندمنظوره واقع در فاز 2، محله 3، انتهاي بلوار خليج فارس با مساحت يك هزار و 200 مترمربع با اعتبار اوليه يك ميليارد تومان، سالن چند منظوره ورزشي واقع در فاز يك، بلوك 14، خيابان آسمان، نرسيده به خيابان كهكشان شمالي با مساحت يك هزار و 200 مترمربع با اعتبار اوليه يك ميليارد تومان و سالن برگزاري مسابقات ورزشي واقع در فاز 2، محله 2، بلوار انقلاب اسلامي، جنب واحد تجاري پارس با مساحت 3 هزار و 500 مترمربع با اعتبار اوليه 4 ميليارد تومان اين 3 سالن ورزشي را تشكيل مي‌دهد و مدت زمان ساخت آنها يك سال است. مهندس يوسف ضيايي معاون خدمات شهري نيز درباره توضيح بيشتر در مورد ساخت 3 بوستان محله‌اي گفت: اين پارك‌ها توسط استادان جوان دانشگاه جامع علمي كاربردي شهرداري و براساس معماري ايراني طراحي شده است و سعي شده با كمترين هزينه و بيشترين بهره وري ساخته شود. وي، اين پارك‌ها را شامل بوستان محله‌اي شهيد كريميان واقع در فاز يك، بلوار گل آرا، گل آراي 6 با مساحت 8 هزار مترمربع، بوستان محله‌اي طوبي واقع در فاز يك، خيابان آسمان، آسمان 4 با مساحت يك‌هزار و 350 مترمربع و بوستان محله‌اي تسنيم واقع در فاز يك، خيابان آرمان، كوچه آرمان 2 با مساحت 8 هزار متر مربع برشمرد. ابوالقاسم پاليزگير فرماندار ساوجبلاغ نيز ضمن تشكر از شهردار و مجموعه شهرداري به دلیل توجه به ورزش و جوانان گفت: باتوجه به جمعيت رو به رشد در شهر جديد هشتگرد نياز به زيرساخت‌هاي ورزشي و آموزشي بيشتر احساس مي‌شود.
وي در پاسخ به پرسش رئيس شورا و شهردار شهر جديد هشتگرد در مورد تخصيص اعتبارهاي بيشتر به اين شهر، خاطرنشان كرد: با توجه به‌وجود شمار زياد مسكن مهر در اين شهر، ايجاب مي‌كند اعتبارهاي دولتي به‌منظور ايجاد و گسترش زيرساخت‌ها افزايش يابد و در اين زمينه نگاه ويژه‌اي به شهر جديد هشتگرد وجود دارد.
حجت الاسلام و المسلمين ناطقي، امام جمعه شهرستان نيز ضمن تشكر از فرماندار مردمي و دلسوز و ساير مسئولان شهر جديد هشتگرد گفت: ساخت فضاهاي فرهنگي و ورزشي و تفريحي در شهرها يك نياز ضروري است و بايد به‌طور همزمان به ساخت مراكز عبادي و معنوي نيز توجه شود.
وي، وجود نمازخانه در فضاهاي فرهنگي، ورزشي و تفريحي را به مثابه روح براي كالبد شهري ارزيابي كرد و با ذكر آيه‌اي از قرآن كريم با مضمون هر بناي خيري كه با نيت خير براي مردم انجام دهيد، در آخرت به بهترين شکل به شما برگردانده خواهد شد، ضمن طلب خير براي عموم مسئولان از درگاه احديت برای آنان در راه خدمت هرچه بيشتر
به مردم دعا كرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر