شهردار: عملیات ۳ بوستان و ۳ سوله ورزشی در شهر جدید هشتگردآغاز شد

شهردار: عملیات ۳ بوستان و ۳ سوله ورزشی در شهر جدید هشتگردآغاز شد

عملیات اجرایی ۳ بوستان و ۳ سوله ورزشی به روش مدیریت جهادی همزمان با ولادت صاحب الزمان (عج) در این شهر آغاز شد. شهردار شهر جدید هشتگرد گفت: طبق قول شهردار این شهر در ابتدای سال کلنگ ۳ بوستان از ۹ بوستان وعده داده شده و همچنین ۳ سوله ورزشی، همزمان با ولادت صاحب الزمان (عج) به زمین زده شد. در آیین کلنگ زنی این ۶ طرح عمرانی و ورزشی که با حضور امام جمعه، فرماندار ساوجبلاغ، رئیس دفتر نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی، نماینده سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز، اعضای شورای اسلامی، جمعی از پرسنل شهرداری و شماری از شهروندان برگزار شد، کامران عظیم‌زاده افزود: همانگونه که ابتدای امسال به مردم شریف شهر جدید هشتگرد قول داده بودم، امیدوارم عملیات ساخت ۳ بوستان تفریحی حداکثر تا اواخر شهریور ماه همزمان با هفته دفاع مقدس به پایان رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد. ابراز اطمینان شهردار شهر جدید هشتگرد نسبت به بهره‌برداری از این ۳ بوستان در این مدت کوتاه و بکارگیری روش مدیریت جهادی بیشتر از آن جهت است که شهرداری اواخر سال گذشته میدان معروف به شهرداری این شهر را در طول کمتر از یک ماه مورد بازسازی قرار داد که در نوع خود رکوردی برای سرعت عملیات اجرایی محسوب می‌شود.
اجرای طرح بازسازی این میدان دارای ویژگی خاصی بود و عملیات اجرایی آن از ابتدا تا انتها توسط کارکنان شهرداری شهر جدید هشتگرد انجام شد و علاوه بر سرعت بازسازی، هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی آن هم به دلیل استفاده از امکانات و تجهیزات و نیروهای شهرداری به ۵۰ میلیون تومان کاهش یافت. بنابراین به نظر می‌رسد این تجربه موفق موجب شده که شهرداری شهر جدید هشتگرد طرح ساخت این سه بوستان را نیز به همین روش با استفاده از توان نیروهای شهرداری و بهره گیری از امکانات و تجهیزات این شهرداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد. شهردار شهر جدید هشتگرد درباره سه بوستان محله‌ای گفت: باتوجه به شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و پس از اجرای موفق ساخت میدان شهرداری و اینکه پرسنل زحمتکش این شهرداری به این باور رسیده اند که به جای پیمانکار خودشان می‌توانند طرح‌هایی از این دست را با سرعت بیشتر و هزینه کمتر انجام دهند، تصمیم به ساخت این ۳ بوستان محله‌ای گرفته شد. عظیم‌زاده یادآور شد: این ۳ بوستان محله‌ای در مجموع دارای ۲۰ هزار مترمربع وسعت است و اطمینان دارم با اراده و پشتکار پرسنل شهرداری هر ۳ بوستان در ۳۱ شهریور ماه امسال همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس افتتاح شده و در اختیار مردم خوب و قدرشناس این شهر قرار خواهد گرفت. شهردار شهر جدید هشتگرد درباره ۳ سوله ورزشی نیز گفت: طبق وعده داده شده با توجه به نیاز جوانان و نوجوانان این شهر برای پر کردن اوقات فراغت، این سالن‌های ورزشی نیز در موعد مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید چرا که شهرداری توسعه و ساخت فضاهای ورزشی را به عنوان یک اولویت مهم در برنامه‌های کاری خود قرار داده و معتقدیم برای مبارزه با اعتیاد و دیگر ناهنجاری های اجتماعی بهترین راهکار و روش ایجاد و گسترش امکانات و فضاهای ورزشی است.
از سوی دیگر محمود پایکاری رئیس شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد ضمن تشکر از شهردار و مجموعه مدیریت شهری این شهر گفت: باتوجه به ساخت شمار زیادی مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد و افزایش سکونت در این شهر، این روند رو به افزایش جمعیت به امکانات مختلف شهری از جمله بهداشت، درمان، آموزش، حمل و نقل، فرهنگ، ورزش، تفریح و… نیاز دارد و مسئولان شهرستان و استان باید نگاه ویژه‌ای به این شهر داشته باشند. وی با تأکید بر اینکه امیدواریم مسئولان مربوطه نسبت به ایجاد امکانات و رفع نیازهای جمعیت رو به رشد این شهر هرچه زودتر اقدام کنند، افزود: در عین حال از طرف اعضای شورای اسلامی از شهرداری و مدیریت شهری شهر جدید هشتگرد که برای ایجاد رفاه و آسایش و به خصوص سلامت جوانان و نوجونان پیشقدم شده و ساخت سالن‌های ورزشی را در این شهر آغاز کرده است، به سهم خود قدردانی و تشکر می‌کنم. مهندس میبدی، معاون فنی و شهرسازی نیز درباره سالن‌های ورزشی توضیح داد: این ۳ سالن ورزشی با اعتبار اولیه ۶ میلیارد تومان و طبق قرارداد ۳ ‌ساله با سازمان همیاری شهرداری‌ها ساخته می‌شود.
وی یادآور شد: سالن ورزشی چندمنظوره واقع در فاز ۲، محله ۳، انتهای بلوار خلیج فارس با مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع با اعتبار اولیه یک میلیارد تومان، سالن چند منظوره ورزشی واقع در فاز یک، بلوک ۱۴، خیابان آسمان، نرسیده به خیابان کهکشان شمالی با مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع با اعتبار اولیه یک میلیارد تومان و سالن برگزاری مسابقات ورزشی واقع در فاز ۲، محله ۲، بلوار انقلاب اسلامی، جنب واحد تجاری پارس با مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع با اعتبار اولیه ۴ میلیارد تومان این ۳ سالن ورزشی را تشکیل می‌دهد و مدت زمان ساخت آنها یک سال است. مهندس یوسف ضیایی معاون خدمات شهری نیز درباره توضیح بیشتر در مورد ساخت ۳ بوستان محله‌ای گفت: این پارک‌ها توسط استادان جوان دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری و براساس معماری ایرانی طراحی شده است و سعی شده با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری ساخته شود. وی، این پارک‌ها را شامل بوستان محله‌ای شهید کریمیان واقع در فاز یک، بلوار گل آرا، گل آرای ۶ با مساحت ۸ هزار مترمربع، بوستان محله‌ای طوبی واقع در فاز یک، خیابان آسمان، آسمان ۴ با مساحت یک‌هزار و ۳۵۰ مترمربع و بوستان محله‌ای تسنیم واقع در فاز یک، خیابان آرمان، کوچه آرمان ۲ با مساحت ۸ هزار متر مربع برشمرد. ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ نیز ضمن تشکر از شهردار و مجموعه شهرداری به دلیل توجه به ورزش و جوانان گفت: باتوجه به جمعیت رو به رشد در شهر جدید هشتگرد نیاز به زیرساخت‌های ورزشی و آموزشی بیشتر احساس می‌شود.
وی در پاسخ به پرسش رئیس شورا و شهردار شهر جدید هشتگرد در مورد تخصیص اعتبارهای بیشتر به این شهر، خاطرنشان کرد: با توجه به‌وجود شمار زیاد مسکن مهر در این شهر، ایجاب می‌کند اعتبارهای دولتی به‌منظور ایجاد و گسترش زیرساخت‌ها افزایش یابد و در این زمینه نگاه ویژه‌ای به شهر جدید هشتگرد وجود دارد.
حجت الاسلام و المسلمین ناطقی، امام جمعه شهرستان نیز ضمن تشکر از فرماندار مردمی و دلسوز و سایر مسئولان شهر جدید هشتگرد گفت: ساخت فضاهای فرهنگی و ورزشی و تفریحی در شهرها یک نیاز ضروری است و باید به‌طور همزمان به ساخت مراکز عبادی و معنوی نیز توجه شود.
وی، وجود نمازخانه در فضاهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی را به مثابه روح برای کالبد شهری ارزیابی کرد و با ذکر آیه‌ای از قرآن کریم با مضمون هر بنای خیری که با نیت خیر برای مردم انجام دهید، در آخرت به بهترین شکل به شما برگردانده خواهد شد، ضمن طلب خیر برای عموم مسئولان از درگاه احدیت برای آنان در راه خدمت هرچه بیشتر
به مردم دعا کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار