شهردار خبر داد مدیریت دوگانه و نارضایتی مردم هشتگرد

شهردار خبر داد مدیریت دوگانه و نارضایتی مردم هشتگرد

مدیریت دوگانه از جمله مهمترین مشکلات شهر هشتگرد به‌شمار می‌رود که موجب گلایه و نارضایتی شهروندان ساکن در برخی قسمت های این شهر که زیرپوشش شهرداری نیست، شده است.
به گزارش ایران، کامران عظیم‌زاده، شهردار شهر جدید هشتگرد در نشستی با خبرنگاران که در سالن کنفرانس شهرداری شهرجدید هشتگرد برگزار شد، در تشریح این مشکل افزود: هم اکنون اگر در هر نقطه از شهر مشکلی بروز کند، شهروندان آن را از چشم مدیریت شهری می‌بینند و سراغ شهرداری می‌آیند، در حالی که مدیریت شهری برای ارائه خدمات به شهروندان بیشتر روی فازهای یک و ۲ و بخشی از فاز ۳ متمرکز است که تحویل شهرداری شده، بنابراین مشکلات و نارسایی‌های فازهای دیگر به سازنده شهر یعنی شرکت عمران مربوط می‌شود و این همان اشکالی است که متأسفانه برخی شهروندان از آن بی‌اطلاع هستند. وی تأکید کرد: شهرداری شهر جدید هشتگرد از ابتدای تأسیس در سال ۸۳ با همکاری و هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر و به کارگیری افراد متخصص، خدمات مطلوب و قابل قبولی را به شهروندان ارائه کرده است.
عظیم‌زاده گفت: شهرداری شهر جدید هشتگرد با برنامه‌ریزی صحیح و دقیق توانسته اقدامات ارزشمندی برای خدمت‌رسانی به مردم انجام دهد و امیدواریم با همکاری مردم و مسئولان، این روند هرچه بیشتر گسترش یابد. شهردار شهرجدید هشتگرد به طرح ها و پروژه‌های در دست اجرای این شهرداری اشاره کرد و ایجاد ۱۰ پارک، ۴ ورزشگاه، یک دریاچه مصنوعی، یک دانشگاه علمی، کاربردی، ۲ فرهنگسرا و یک مؤسسه فرهنگی، قرآنی را از جمله این طرح ها برشمرد که با تخصیص اعتبار و برنامه‌ریزی‌های لازم، عملیات اجرایی آنها بزودی آغاز خواهد شد.
عظیم‌زاده همچنین نبود و کمبود امکانات زیرساختی مناسب همچون سیستم تصفیه فاضلاب را از جمله مشکلات این شهر دانست و گفت: برخورداری از یک سیستم تصفیه فاضلاب مناسب حق طبیعی و از نیازهای اساسی مردم این شهر است و مسئولان ذیربط باید در این زمینه با اتخاذ تدابیر ویژه، اجرای آن را هرچه سریع‌تر آغاز کنند.
وی به وضع شهرک تعاونی مسکن ناجا نیز اشاره کرد و افزود: نیمه کاره رها شدن این شهرک به سیمای ورودی شهر آسیب وارد کرده است، بنابراین از مسئولان ذیربط انتظار داریم به وضع این شهرک هرچه زودتر رسیدگی کنند، در غیر این صورت شهرداری شهرجدید هشتگرد ناگزیر خواهد شد این مشکل را از طریق مراجع قضایی پیگیری کند.
شهردار شهر جدید هشتگرد گفت: انتقال واقعیت‌های جامعه به مسئولان، رسالت خطیری است که تلاشگران عرصه قلم و رسانه برعهده دارند و می‌توانند با نقد سازنده و منصفانه، مسئولان و مدیران نظام اسلامی را در انجام هرچه بیشتر و بهتر وظایف خود و اصلاح امور یاری ‌کنند.
عظیم‌زاده با تأکید براینکه در دنیای امروز یک خبرنگار می‌تواند با اطلاع‌رسانی جامع، دقیق و شفاف در حل مشکلات جامعه درهمه مسائل نقش تعیین کننده‌ای را ایفا کند، افزود: با توجه به اینکه مردم به رسانه‌ها اعتماد دارند، یک خبرنگار باید آنچه در جامعه وجود دارد را در معرض دید عموم قرار دهد تا مردم از باورهای اشتباه در زندگی پرهیز کنند.
وی با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهر جدید هشتگرد خاطرنشان کرد: تا زمانی که دستگاه‌های خدمات‌رسان نگاه ویژه‌ای به نیازهای واقعی این شهر نداشته باشند، نه تنها مشکلات مردم کاهش نخواهد یافت بلکه به‌خاطر روند رو به افزایش و چشمگیر جمعیت، این مشکلات و نارسایی‌ها نیز سیر صعودی
خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذار