شهردار تأكيد كرد ضرورت استقرار پليس راهور در گرمدره

با وجود اينكه 3جاده مهم و خط راه‌آهن از اين شهر مي‌گذرد اما گرمدره هنوز پليس راهور ندارد.
قدس محلاتي، شهردار گرمدره با بیان این مطلب افزود: با توجه به تردد مستمر تريلر و كاميون‌هاي سنگين در محدوده شهر گرمدره، استقرار پليس راهور در اين شهر ضروري است.
شهردار گرمدره همچنين از تخليه نخاله‌هاي ساختماني به عنوان يكي ديگر از مشكلات اين شهر نام برد و افزود: كانال انتقال آب سد كرج به تهران در حالي از گرمدره مي‌گذرد كه شاهد انباشت زباله، لاستيك‌هاي فرسوده كاميون، چوب و سنگ و… هستيم. وی با اشاره به اينكه شهرداري به صورت مستمر در حال پاكسازي منطقه است، ادامه داد: تخليه زباله در حريم شهر موجب تخريب جلوه بصري و آلودگي زيست محيطي مي‌شود. شهردار گرمدره به ساخت بيمارستان یک هزار و 500 تختخوابي در محدوده گرمدره نيز اشاره كرد و گفت: با توجه به اتصال اين شهر به اتوبان و احتمال بروز حوادث جاده‌اي، ساخت اين بيمارستان و مركز فوريت‌هاي پزشكي، علاوه بر نقش مؤثر در اينگونه حوادث، مي‌تواند معين پايتخت نيز باشد.
قدس محلاتي يادآور شد: از آنجا كه دولت در نظر داشت اين بيمارستان را در اطراف تهران به عنوان معين تهران ايجاد كند، در تلاش هستيم كه ساخت اين بيمارستان به گرمدره انتقال يابد و به همين منظور در حال مكاتبه با دانشگاه علوم پزشكي و نامه نگاري‌هاي اوليه قرار داريم. وي، دستيابي اين منطقه به جايگاه واقعي‌اش را مستلزم همراهي و مساعدت تمامی مسئولان دانست و گفت: هر چقدر موقعيت ويژه گرمدره توسعه يابد بالطبع عوايد آن شامل حال استان البرز نيز خواهد شد.
به هر روي گرمدره با تمامي توانمندي‌ها، ظرفيت‌ها و شايستگي هايش پيشاني كلانشهري است كه بيش از هرچيز نيازمند توسعه زيرساخت‌هاست و اين توسعه فراهم نخواهد شد مگر با نگاه ويژه مسئولان امر به شهرهاي اقماري.
شايد بتوان ادعا كرد كه در تمامي مراودات و رفت و آمدهاي مسئولان شهري و… تنها منطقه‌اي كه از نگاه‌ها دور مانده و كمتر با حضور مسئولان شاهد افتتاح پروژه و كلنگ‌زني‌هاي نمادين و غيرنمادين در آن هستيم شهر گرمدره باشد‌.
امروز مردم اين منطقه در دروازه‌هاي شهر به انتظار ورود مسئولان هستند تا ضمن طرح دغدغه‌ها و مشكلاتشان، نظاره‌گر رونق و توسعه و آباداني باشند.
قطع به يقين تدوين طرحي جامع با در نظرگرفتن ظرفيت‌های منطقه (گردشگري- خدماتي) بايد در برنامه‌ريزي‌هاي استان ديده شود و گرمدره نيز به‌عنوان مهره‌هاي اصلي، تكميل‌كننده قطعات پازل سند آمايش سرزميني البرز باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر