شهردار تأکید کرد ضرورت استقرار پلیس راهور در گرمدره

شهردار تأکید کرد ضرورت استقرار پلیس راهور در گرمدره

با وجود اینکه ۳جاده مهم و خط راه‌آهن از این شهر می‌گذرد اما گرمدره هنوز پلیس راهور ندارد.
قدس محلاتی، شهردار گرمدره با بیان این مطلب افزود: با توجه به تردد مستمر تریلر و کامیون‌های سنگین در محدوده شهر گرمدره، استقرار پلیس راهور در این شهر ضروری است.
شهردار گرمدره همچنین از تخلیه نخاله‌های ساختمانی به عنوان یکی دیگر از مشکلات این شهر نام برد و افزود: کانال انتقال آب سد کرج به تهران در حالی از گرمدره می‌گذرد که شاهد انباشت زباله، لاستیک‌های فرسوده کامیون، چوب و سنگ و… هستیم. وی با اشاره به اینکه شهرداری به صورت مستمر در حال پاکسازی منطقه است، ادامه داد: تخلیه زباله در حریم شهر موجب تخریب جلوه بصری و آلودگی زیست محیطی می‌شود. شهردار گرمدره به ساخت بیمارستان یک هزار و ۵۰۰ تختخوابی در محدوده گرمدره نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اتصال این شهر به اتوبان و احتمال بروز حوادث جاده‌ای، ساخت این بیمارستان و مرکز فوریت‌های پزشکی، علاوه بر نقش مؤثر در اینگونه حوادث، می‌تواند معین پایتخت نیز باشد.
قدس محلاتی یادآور شد: از آنجا که دولت در نظر داشت این بیمارستان را در اطراف تهران به عنوان معین تهران ایجاد کند، در تلاش هستیم که ساخت این بیمارستان به گرمدره انتقال یابد و به همین منظور در حال مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی و نامه نگاری‌های اولیه قرار داریم. وی، دستیابی این منطقه به جایگاه واقعی‌اش را مستلزم همراهی و مساعدت تمامی مسئولان دانست و گفت: هر چقدر موقعیت ویژه گرمدره توسعه یابد بالطبع عواید آن شامل حال استان البرز نیز خواهد شد.
به هر روی گرمدره با تمامی توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و شایستگی هایش پیشانی کلانشهری است که بیش از هرچیز نیازمند توسعه زیرساخت‌هاست و این توسعه فراهم نخواهد شد مگر با نگاه ویژه مسئولان امر به شهرهای اقماری.
شاید بتوان ادعا کرد که در تمامی مراودات و رفت و آمدهای مسئولان شهری و… تنها منطقه‌ای که از نگاه‌ها دور مانده و کمتر با حضور مسئولان شاهد افتتاح پروژه و کلنگ‌زنی‌های نمادین و غیرنمادین در آن هستیم شهر گرمدره باشد‌.
امروز مردم این منطقه در دروازه‌های شهر به انتظار ورود مسئولان هستند تا ضمن طرح دغدغه‌ها و مشکلاتشان، نظاره‌گر رونق و توسعه و آبادانی باشند.
قطع به یقین تدوین طرحی جامع با در نظرگرفتن ظرفیت‌های منطقه (گردشگری- خدماتی) باید در برنامه‌ریزی‌های استان دیده شود و گرمدره نیز به‌عنوان مهره‌های اصلی، تکمیل‌کننده قطعات پازل سند آمایش سرزمینی البرز باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذار