شهردار: باغ سیب مهرشهر کرج تفرجگاه عمومی می‌شود

شهردار: باغ سیب مهرشهر کرج تفرجگاه عمومی می‌شود

با توافق مجموعه مدیریت شهری کرج و بنیاد مستضعفان مقرر شد پس از اتمام روند قانونی واگذاری ۷۰ درصد از باغ سیب مهرشهر به شهرداری، این فضا به عنوان تفرجگاه عمومی در اختیار شهروندان قرار گیرد.
علی ترکاشوند، شهردار کرج با اشاره به اهمیت باغ سیب به عنوان یکی از مهمترین ریه‌های تنفسی شهر، اجرای این توافقنامه برای انتفاع و توسعه شهر بویژه به منظور افزایش سرانه های فضای سبز و تفریحی را مؤثر دانست.
وی افزود: بر اساس توافق به عمل آمده با حمایت های اعضای شورای اسلامی کلانشهر کرج، باغ سیب با کاربری فضای سبز به عنوان بزرگترین پارک شهری کشور در اختیار عموم شهروندان کرجی قرار می گیرد.
وی افزود: آنچه طبق توافقنامه و قرارداد تنظیم شده در اختیار شهرداری قرار می گیرد، فضای حدود ۳۰۰ هکتاری ضلع شمالی بلوار دانش است که این میزان اراضی، ۷۰ درصد باغ سیب را شامل می شود که در حدفاصل بلوار ارم تا ادامه چهارباندی واقع است.
ترکاشوند اضافه کرد: طبق سنوات گذشته و توافقات صورت گرفته ۳۰درصد باغ سیب نیز از قسمتی از اراضی که فاقد درخت سیب است در اختیار بنیاد قرار می گیرد ضمن آنکه براساس تصمیمات اخذ شده تمام سرانه های خدماتی مورد نیاز از محل ۳۰ درصد تأمین می شود.
وی اظهار داشت: محل و مکان اراضی باغ سیب متعلق به بنیاد مستعفان از قسمت شرق اراضی باغ سیب در نظر گرفته شده که اغلب این اراضی فاقد درخت بوده و بایر است.
شهردار کرج با اشاره به اینکه سال‌های متعددی از طرح موضوع واگذاری باغ سیب به شهرداری گذشته است، گفت: طی جلسات مختلف این موضوع بارها مطرح شد که با وجود پیگیری های صورت گرفته نتیجه ای حاصل نشد.
ترکاشوند با اشاره به ورود مهندس سعیدی کیا به عنوان رئیس بنیاد مستضعفان و نظر مثبت وی به انتفاع کرج و تأمین تسهیلات رفاهی برای شهروندان، این موضوع را در اجرای طرح واگذاری باغ سیب به شهرداری مهم دانست.
وی با یادآوری اینکه تفکیک این اراضی به قبل از انقلاب اسلامی بازمی‌گردد، گفت: این اراضی هم‌اکنون دارای حدود یکهزار و ۲۰۰جلد سند مالکیت شش دانگ است.
ترکاشوند با بیان اینکه باغ سیب با کاربری دائمی فضای سبز به شهر می پیوندد، گفت: باغ سیب مهرشهر کرج در کل کشور به لحاظ بزرگی و کارآمدی بی نظیر است و طبق سیاست های اخذ شده باغ سیب به عنوان مهمترین ریه تنفسی برای مردم کرج حفظ می شود.
وی تصریح کرد: طبق توافقنامه، شهرداری از باغ سیب تنها به عنوان فضای سبز عمومی و به نفع شهر و شهروندان استفاده می کند و کاربری آن نیز به هیچ وجه قابل تغییر نیست.
ترکاشوند به حمایت های شورای اسلامی کلانشهر کرج برای تحقق توافق واگذاری بخشی از باغ سیب به شهرداری اشاره کرد و گفت: امیدواریم پس از انجام روند اداری و مراحل قانونی قبل از پایان سال درهای باغ سیب به روی مردم باز شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار