شهردار: باغ سيب مهرشهر کرج تفرجگاه عمومی مي‌شود

با توافق مجموعه مديريت شهري کرج و بنياد مستضعفان مقرر شد پس از اتمام روند قانوني واگذاري 70 درصد از باغ سيب مهرشهر به شهرداري، اين فضا به عنوان تفرجگاه عمومي در اختيار شهروندان قرار گيرد.
علي ترکاشوند، شهردار کرج با اشاره به اهميت باغ سيب به عنوان يکي از مهمترين ريه‌هاي تنفسي شهر، اجراي اين توافقنامه براي انتفاع و توسعه شهر بويژه به منظور افزايش سرانه هاي فضاي سبز و تفريحي را مؤثر دانست.
وی افزود: بر اساس توافق به عمل آمده با حمايت هاي اعضاي شوراي اسلامي کلانشهر کرج، باغ سيب با کاربري فضاي سبز به عنوان بزرگترين پارک شهري کشور در اختيار عموم شهروندان کرجي قرار مي گيرد.
وي افزود: آنچه طبق توافقنامه و قرارداد تنظيم شده در اختيار شهرداري قرار مي گيرد، فضاي حدود 300 هکتاري ضلع شمالي بلوار دانش است که اين ميزان اراضي، 70 درصد باغ سيب را شامل مي شود که در حدفاصل بلوار ارم تا ادامه چهارباندي واقع است.
ترکاشوند اضافه کرد: طبق سنوات گذشته و توافقات صورت گرفته 30درصد باغ سيب نيز از قسمتي از اراضي که فاقد درخت سيب است در اختيار بنياد قرار مي گيرد ضمن آنکه براساس تصميمات اخذ شده تمام سرانه هاي خدماتي مورد نياز از محل 30 درصد تأمين مي شود.
وي اظهار داشت: محل و مکان اراضي باغ سيب متعلق به بنياد مستعفان از قسمت شرق اراضي باغ سيب در نظر گرفته شده که اغلب اين اراضي فاقد درخت بوده و باير است.
شهردار کرج با اشاره به اينکه سال‌هاي متعددي از طرح موضوع واگذاري باغ سيب به شهرداري گذشته است، گفت: طي جلسات مختلف اين موضوع بارها مطرح شد که با وجود پيگيري هاي صورت گرفته نتيجه اي حاصل نشد.
ترکاشوند با اشاره به ورود مهندس سعيدي کيا به عنوان رئيس بنياد مستضعفان و نظر مثبت وي به انتفاع کرج و تأمين تسهيلات رفاهي براي شهروندان، اين موضوع را در اجراي طرح واگذاري باغ سيب به شهرداري مهم دانست.
وي با يادآوري اينکه تفکيک اين اراضي به قبل از انقلاب اسلامی بازمي‌گردد، گفت: اين اراضي هم‌اکنون داراي حدود يکهزار و 200جلد سند مالکيت شش دانگ است.
ترکاشوند با بيان اينکه باغ سيب با کاربري دائمي فضاي سبز به شهر مي پيوندد، گفت: باغ سيب مهرشهر کرج در کل کشور به لحاظ بزرگي و کارآمدي بي نظير است و طبق سياست هاي اخذ شده باغ سيب به عنوان مهمترين ريه تنفسي براي مردم کرج حفظ مي شود.
وي تصريح کرد: طبق توافقنامه، شهرداري از باغ سيب تنها به عنوان فضاي سبز عمومي و به نفع شهر و شهروندان استفاده مي کند و کاربري آن نيز به هيچ وجه قابل تغيير نيست.
ترکاشوند به حمايت هاي شوراي اسلامي کلانشهر کرج برای تحقق توافق واگذاري بخشي از باغ سيب به شهرداري اشاره کرد و گفت: امیدواریم پس از انجام روند اداري و مراحل قانوني قبل از پايان سال درهاي باغ سيب به روي مردم باز شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر