شهردار اعلام کرد شرایط ویژه شهر جدید هشتگرد برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

با توجه به اینکه شهر جدید هشتگرد، شهری با زیرساخت‌های مختص به خود است و با درنظر گرفتن ظرفیت‌های بالای این شهر، شرایط بسیار ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.
کامران عظیم‌زاده، شهردار شهر جدید هشتگرد با بیان این مطلب در حاشیه برگزاری نمایشگاه
«برد- برد»، نکات مثبت این شهر را زیرساخت‌های تازه و نو، واقع شدن در مسیر اتوبان تهران – قزوین، آب و هوای معتدل کوهستانی، نزدیکی به پایتخت، ایجاد و راه‌اندازی مترو و… برشمرده و گفت: که این نکات، بستر را برای سرمایه‌گذاری آماده کرده است.
وی ادامه داد: امیدواریم شاهد مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری بیشتری در این شهر باشیم.
شهردار شهر جدید هشتگرد، باتوجه به حضور دیگر شهرداری‌های استان در این نمایشگاه، هدف از شرکت در این همایش را نمایش توانمندی شهر جدید هشتگرد در زمینه پذیرش سرمایه‌های بخش خصوصی، استفاده از تجربه‌های دیگر شهرداری‌ها در این زمینه و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر جدید هشتگرد برشمرد.
عظیم‌زاده با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به نام سال فرهنگ، اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی یکی از راه‌های عملی کردن این شعار را، زمینه‌سازی جهت ورود مردم و در کل بخش خصوصی در عرصه اقتصاد و سرمایه‌گذاری برشمرد.
وی با اشاره به تحریم‌های موجود که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، ایران عزیز را احاطه کرده است، بهترین راه مقابله با این تحریم‌ها را اتکا به بنیه داخلی کشور و تقویت اقتصاد مقاومتی برشمرد.
شهردار شهر جدید هشتگرد با اشاره به امضای قرارداد ۳‌ساله تفاهمنامه با سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی و توسعه شهر، یادآوری کرد: شهر ما با تمامی امکانات و شرایط ویژه، دست سرمایه‌گذاران را در انجام پروژه‌ها به گرمی می‌فشارد.
وی به پروژه‌های پیش‌بینی شده در سال ۹۳ که به صورت مشارکتی با بخش خصوصی طراحی شده است اشاره کرد و گفت: یکی از این پروژه‌ها مجموعه رفاهی، تفریحی و گردشگری باغ ملل شامل هتل، مرکز تفریحی، رستوران، سالن برپایی جشن و… است که طراحی آن انجام شده و شهرداری آماده مشارکت جهت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.
شهردار شهر جدید هشتگرد ادامه داد: پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی از دیگر پروژه‌هاست که به همت شهرداری از رکود چند‌ساله خارج شده و با تأمین اعتبار اولیه نسبت به ساخت و تکمیل ساختمان آن اقدام شده است.
وی اضافه کرد: پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی تا کنون۴۰ درصد پیشرفت عمرانی داشته است.
شهردار شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: موافقت اصولی اولیه برای ساخت شهرک صنعتی طلا و جواهر از استانداری البرز اخذ شده و جانمایی آن نیز انجام شده و بقیه مراحل اجرای آن در حال انجام است.
عظیم‌زاده تصریح کرد: مجموعه شورا و شهرداری آمادگی همکاری با سرمایه‌گذاران را دارد و از مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری، درمانی و ورزشی استقبال می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذار