شرایط اساسی برای موفقیت در جذب آگهی کدامند؟

شرایط اساسی برای موفقیت در جذب آگهی کدامند؟

یکی از شرایط اساسی برای موفقیت در جذب آگهی در هر رسانه، انتخاب صحیح گروه آگهی دهنده هاست. با فرض جذب آگهی برای سایت های اینترنتی فارسی، بایستی ببینیم تاکنون از چه کسانی آگهی درج شده و در آینده از چه کسانی می شود برای سایت های اینترنتی آگهی گرفت؟

با بررسی آگهی هایی که تاکنون در سایت های اینترنتی فارسی زبان دیده ام غالب آگهی ها به فعالیت های وبی (Web Services) مربوط بوده است.

ارائه کنندگان سرویس ثبت نام (Domain) و میزبانی (Hosting) و خدمات طراحی و برنامه نویسی سایت بیشترین آگهی ها را در فضای اینترنت فارسی به خود اختصاص داده اند.

معرفی سایت های اطلاع رسانی، وبلاگ و سایت های شخصی، آگهی های مشاورین املاک اینترنتی و سرویس های تحت وب، سایر اگهی ها را تشکیل داده اند. شرکت های تجاری به ندرت در سایت های اینترنتی به درج آگهی به صورت برنامه ریزی شده پرداخته اند.

اگر بخواهیم میزان گردش پول در تبلیغات سایت های فارسی زبان را بالا ببریم، ناگزیر هستیم سراغ شرکت های بزرگی برویم که دارای اعتبار زیاد در بخش تبلیغات خود هستند و با اختصاص بخشی از بودجه تبلیغاتی خود به تبلیغات وبی، باعث درآمد بیشتر برای صاحبان سایت ها و ایجاد انگیزه کافی برای واسطه های جذب آگهی خواهد شد.

قدم اول ایجاد شرکت کارگزار یا کارگزارانی است که به صورت حرفه ای به کار معرفی و پذیرش تبلیغات اینترنتی مشغول شوند. منظور از لفظ حرفه ای در اینجا، داشتن این مشخصات است:

– دارای تجربه فعالیت تبلیغاتی در بازار ایران باشند.

– دارای دانش تبلیغات به طور اعم و آگاه به اصول فعالیت تحت شبکه به شکل عملی باشند.

– نیروی انسانی و امکانات مناسب خود را فقط به این کار اختصاص دهند.

– بتوانند با کلیه آژانس های تبلیغاتی جهت توجیه مدیران و بازاریابان تبلیغات شرکت ها ارتباط مناسبی ایجاد نمایند.

– با شروع به کار کارگزاری جذب آگهی های اینترنتی، در دو مسیر مختلف بایستی فعالیت نماید.

– معرفی، آموزش و توجیه آژانس های تبلیغاتی فعال در سطح ایران (واسطه های پذیرش آگهی).

– معرفی و ارائه توجیه اقتصادی تبلیغات اینترنتی برای صاحبان صنایع و تجارت (آگهی دهندگان).

– برای ارتباط صحیح با صاحبان آژانس های تبلیغاتی خصوصاً آن دسته (قلیل) که سهم عمده ای از گردش مالی تبلیغات شرکت های بزرگ را در اختیار دارند برنامه ریزی دقیقی را می طلبد. برگزاری سمینارهای اختصاصی برای مدیران مسئول و مدیران بازاریابی کانون های آگهی و تبلیغات و تهیه و ارسال نشریات ادواری متناسب می تواند در این امر مهم، کار ساز باشد.

– مطمئن باشید شرکت های تبلیغاتی به دو نکته در واگذاری آگهی مشتریان خود اهمیت می دهند.

– کارمزد آگهی: میزان و نحوه دریافت و اطمینان از دریافت به موقع و دقیق آن

– تاثیر گذاری آگهی و رضایت مشتریان خود (ولو نسبی)

– گام مهم دیگر، فهرست کردن سایت های پرترافیک، دسته بندی آنها از نظر موضوع سایت و نوع مخاطب، تعیین تعرفه های منطقی، تعیین جداول مناسب تخفیف و تعیین نحوه پرداخت (با نگاهی به روش های مالی سایر رسانه ها) می باشد.

– ایجاد روشی مطمئن و سالم برای مکانیزم اجرائی درج آگهی ها در سایت های مختلف در جذب اعتماد آگهی دهندگان و موفقیت طرح بسیار مهم و تأثیر گذار می باشد.

آگهی دهنده بایستی بتواند:

* سایت های مناسب را آزادانه انتخاب نماید.

*مشخصات (میزان بازدید کننده، مشخصات کلی بازدید کنندگان از نظر منطقه سکونت و سایر اطلاعات ممکن) بازدید کنندگان سایت ها را به صورت درست و واقعی بداند.

*تعرفه ای روشن و شفاف برای درج آگهی در سایت های مختلف در اختیار داشته باشد.

*از درج سفارشات خود مطمئن باشد

*در صورت برنامه ریزی واقع گرایانه، انتخاب افرادی آشنا و کارشناس به عنوان کارگزاری، عدم توقع سوددهی فوری و کوتاه مدت و تلاش در بالابردن تأثیر گذاری آگهی اینترنتی، می توان به موفقیت این فعالیت خوش بین بود.

منبع: خبرنو

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار