سرپرست کمیته امداد کشور: راه‌اندازي 250 مركز نيكوكاري محله  در سراسر كشور

مراکز نيكوكاري محله حلقه اتصال خيران با نيازمندان جامعه و گامی برای رفع مشکلات نیازمندان است.
حسين انواري، سرپرست کمیته امداد کشور در مراسم راه‌اندازي مركز نيكوكاري محله در مسجد المهدي‌(عج) فرديس اظهار كرد: راه‌اندازي مراكز نيكوكاري محله ها گامي جدي به سمت رفع بخشي از مشكلات نيازمندان و افزايش مشارکت‌هاي اجتماعي در میان افراد جامعه محسوب مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: امروز 250 مركز نيكوكاري محله در سراسر كشور راه‌اندازي شده كه با اين اقدام مجموع اين مراكز در كشور به 600 مركز مي‌رسد. در این میان راه‌اندازي مراكز نيكوكاري در مساجد علاوه بر اينكه زمينه حضور بيشتر مردم را در پايگاه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي فراهم مي‌كند، باعث مي‌شود مساجد مجدداً كاركرد اصلي خود را بازيابند.
سرپرست كميته امداد ادامه داد: مساجد تنها محلي براي خواندن نماز و دعا نيست و بايد همانند گذشته به پايگاهي براي همدلي و همفكري مردم در همه زمينه‌ها تبديل شوند.
وي تصريح كرد: با راه‌اندازي مراكز نيكوكاري محله مي‌توان ازهمه ظرفيت‌هاي مردمي استفاده و از اين طريق زمينه كاهش فقر را در جامعه ايجاد كرد.
انواري ابراز كرد: مساجد مراكز تقويت وحدت و همدلي مردم هستند و بر اين اساس وظيفه مسئولان اين است كه شرايط حضور بيشتر مردم در اين پايگاه‌ را ايجاد كنند. خوشبختانه پس از انقلاب شاهد تغيير مثبت كاركردهاي مساجد بوده‌ايم كه از ميان آنها مي‌توان به تبديل مساجد به پايگاه‌هاي مبارزه با جنگ نرم و تهاجم فرهنگي اشاره كرد.
سرپرست كميته امداد كشور اظهار كرد: امروز دشمن سعي دارد ذهن مردم به ويژه جوانان را منحرف و آنان را از اسلام و انقلاب نااميد كند. در اين شرايط مساجد با اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي مي‌توانند نقشه‌هاي دشمنان را خنثي و آموزه‌هاي ناب اسلام را در میان مردم دروني‌سازي كنند.
وي خاطرنشان كرد: برنامه‌هاي مساجد بايد به گونه‌اي باشد كه براي همه گروه‌هاي سني جذابيت داشته باشد و گروه‌هاي مختلف مردمي را به سمت خود جذب كند چراکه مساجد شبكه‌هاي سراسري و ساماندهي شده مردمي هستند كه با اتصال به ولايت فقيه در راستاي تحقق اهداف نظام و انقلاب حركت مي‌كنند.
سرپرست كميته امداد كشور در ادامه بر تقويت بيش از پيش ارتباط مردم با مساجد تأكيد كرد و گفت: مردم نيكوكار بايد با ايجاد شبكه‌هاي تخصصي در مساجد باري از دوش محرومان جامعه بردارند و بخشي از مشكلات آنان را برطرف سازند.
علي سالاركيا مديركل كميته امداد البرز نيز در اين مراسم گفت: مراكز نيكوكاري محله با مديريت مردم در محله‌ها و با محوريت مساجد تشكيل و برای توسعه مشارکت‌هاي مردمي و خدمت به نيازمندان، با نظارت كميته امداد امام (ره) فعاليت می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر