سرپرست کمیته امداد کشور: راه‌اندازی ۲۵۰ مرکز نیکوکاری محله در سراسر کشور

سرپرست کمیته امداد کشور: راه‌اندازی ۲۵۰ مرکز نیکوکاری محله  در سراسر کشور

مراکز نیکوکاری محله حلقه اتصال خیران با نیازمندان جامعه و گامی برای رفع مشکلات نیازمندان است.
حسین انواری، سرپرست کمیته امداد کشور در مراسم راه‌اندازی مرکز نیکوکاری محله در مسجد المهدی‌(عج) فردیس اظهار کرد: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری محله ها گامی جدی به سمت رفع بخشی از مشکلات نیازمندان و افزایش مشارکت‌های اجتماعی در میان افراد جامعه محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز ۲۵۰ مرکز نیکوکاری محله در سراسر کشور راه‌اندازی شده که با این اقدام مجموع این مراکز در کشور به ۶۰۰ مرکز می‌رسد. در این میان راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در مساجد علاوه بر اینکه زمینه حضور بیشتر مردم را در پایگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراهم می‌کند، باعث می‌شود مساجد مجدداً کارکرد اصلی خود را بازیابند.
سرپرست کمیته امداد ادامه داد: مساجد تنها محلی برای خواندن نماز و دعا نیست و باید همانند گذشته به پایگاهی برای همدلی و همفکری مردم در همه زمینه‌ها تبدیل شوند.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری محله می‌توان ازهمه ظرفیت‌های مردمی استفاده و از این طریق زمینه کاهش فقر را در جامعه ایجاد کرد.
انواری ابراز کرد: مساجد مراکز تقویت وحدت و همدلی مردم هستند و بر این اساس وظیفه مسئولان این است که شرایط حضور بیشتر مردم در این پایگاه‌ را ایجاد کنند. خوشبختانه پس از انقلاب شاهد تغییر مثبت کارکردهای مساجد بوده‌ایم که از میان آنها می‌توان به تبدیل مساجد به پایگاه‌های مبارزه با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی اشاره کرد.
سرپرست کمیته امداد کشور اظهار کرد: امروز دشمن سعی دارد ذهن مردم به ویژه جوانان را منحرف و آنان را از اسلام و انقلاب ناامید کند. در این شرایط مساجد با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی می‌توانند نقشه‌های دشمنان را خنثی و آموزه‌های ناب اسلام را در میان مردم درونی‌سازی کنند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های مساجد باید به گونه‌ای باشد که برای همه گروه‌های سنی جذابیت داشته باشد و گروه‌های مختلف مردمی را به سمت خود جذب کند چراکه مساجد شبکه‌های سراسری و ساماندهی شده مردمی هستند که با اتصال به ولایت فقیه در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب حرکت می‌کنند.
سرپرست کمیته امداد کشور در ادامه بر تقویت بیش از پیش ارتباط مردم با مساجد تأکید کرد و گفت: مردم نیکوکار باید با ایجاد شبکه‌های تخصصی در مساجد باری از دوش محرومان جامعه بردارند و بخشی از مشکلات آنان را برطرف سازند.
علی سالارکیا مدیرکل کمیته امداد البرز نیز در این مراسم گفت: مراکز نیکوکاری محله با مدیریت مردم در محله‌ها و با محوریت مساجد تشکیل و برای توسعه مشارکت‌های مردمی و خدمت به نیازمندان، با نظارت کمیته امداد امام (ره) فعالیت می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار