سرپرست فرمانداری: طالقان امسال به شبکه گاز سراسری می‌پیوندد

تمهیدات لازم برای فصل سرما در شهرستان طالقان سردسیر در نظر گرفته شده و علاوه بر تأمین سوخت مورد نیاز شهروندان، براساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است مشعل گاز این شهرستان در دهه فجر امسال روشن ‌شود. به گزارش تسنیم، کوروش لهراسبی، سرپرست فرمانداری طالقان با اعلام این خبر افزود: کمیته حمل‌ ونقل و سوخت حدود یک ماه پیش تشکیل شد و جایگاه‌های سوخت شهرستان و روستاها تجهیز شده و با پیگیری‌های صورت گرفته از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی امید است مشکلی برای شهروندان در ایام سرما ایجاد نشود.
وی افزود: در گذشته مردم روستاها و شهرستان طالقان از طریق حواله‌ و کارت‌های سوختی که از فرمانداری صادر می‌شد به جایگاه‌های سوخت مراجعه می‌کردند و سوخت خود را تحویل می‌گرفتند که با پیگیری‌های انجام شده، مقرر شد تشریفات و روند اداری در اختیار نماینده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در فرمانداری، قرار گیرد تا مردم با سهولت بیشتری به سوخت دست یابند. فرماندار طالقان با اشاره به اینکه شوراهای روستاها مکلف شدند کمبودهای موجود در بحث سوخت را به صورت مستقیم با فرماندار در میان گذارند تصریح کرد: به این صورت مشکلات با سرعت بیشتری حل می‌شود و مردم در ایام سرد سال با مشکل مواجه نخواهند شد.
وی یادآور شد: اقدامات اداری برای استقرار شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در فرمانداری انجام شده و فقط باید نیروی مورد نظر، یک هفته آموزش ببیند و از هفته آینده، عملیات جدید سوخت‌رسانی به شهروندان اجرا می‌شود. لهراسبی خاطرنشان کرد: با توجه به دستور و تأکید استاندار البرز مبنی بر انجام پروژه گاز شهرستان طالقان در سال جاری، در فاز یک، ۲ و ۳ حوزه شهری، اقدامات مناسبی صورت گرفته و لوله‌‌گذاری، انتخاب پیمانکار و نقشه‌کشی توسط شهرداری انجام شده و به تأیید اداره گاز استان نیز رسیده است. وی افزود: در ‌سال‌های گذشته اختلافاتی میان راه و شهرسازی و اداره گاز استان در حریم‌ راه‌ها وجود داشت که اکنون رفع شده و به یاری خداوند مشعل گاز فاز نخست این شهرستان در بهمن ماه سال جاری روشن می‌شود. لهراسبی گفت: تلاش می‌شود پروژه گازرسانی فاز ۲ و ۳ نیز هرچه زودتر در این شهرستان طالقان اجرا شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار