سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز خبر داد افزایش شعبه‌های این بانک در البرز

زهره نصرتی‌فر/
در صورت تأمین اعتبار و انجام کارهای اداری و سازمانی، ۷ شعبه دیگر بانک قرض الحسنه مهر ایران تا پایان سال جاری در استان البرز افتتاح می‌شود.
امیر شریفی، سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف بانک قرض الحسنه مهر ایران اقشار متوسط به پایین جامعه است از این رو افتتاح شعبه محمد شهر در اولویت برنامه‌های این بانک بود که به تازگی راه‌اندازی شد.
وی هدف از تأسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران را خدمت‌رسانی به مردم بخصوص در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به عنوان یک الزام مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: شعبه فردیس این بانک نیز بزودی آماده بهره‌برداری می‌شود و افتتاح شعبه‌های این بانک در گوهردشت، مهرشهر و کیانمهر هم در برنامه‌های امسال قرار دارد.
وی با تأکید بر اینکه از نیروهای بومی استان برای کار در شعب بانک مهر ایران استفاده می‌شود گفت: جنس بانک قرض الحسنه مهر ایران از مردم است و لازمه بانک ما نزدیکی و ارتباط با مردم است ما براین نکته تأکید داریم که همکاران ما باید گوشی شنوا برای شنیدن حرف مردم داشته باشند و بتوانند در این زمینه مثمر‌ثمر واقع شوند.
شریفی به امضای تفاهمنامه‌هایی در حوزه کارآفرینی و اعطای تسهیلات به کارگاه‌های کوچک تولیدی در البرز اشاره کرد و اظهار داشت: بانک مهر ایران در البرز تاکنون ۱۲ هزار فقره تسهیلات مالی بالغ بر ۷۱۲ میلیارد ریال با کارمزد ۴‌درصد در این استان پرداخت کرده است.
وی به تسهیلات پرداختی به زندانیان به‌منظور کارآفرینی اشاره کرد و گفت: این تسهیلات به عنوان تسهیلات حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد پس از خروج از زندان به آنان پرداخت می‌شود.
شریفی تأکید کرد: از آنجا که جامعه به دلایل مختلف، شرایط پذیرش محکومان به زندان را ندارد، با انعقاد این تفاهمنامه همکاری شمار زیادی از این افراد توانستند در قالب کارگاه‌های کوچک کارآفرینی برای خود اشتغال ایجاد کنند.
به گفته وی، براساس آمار ۲۰ درصد زندانیان پس از آزادی به دلیل انجام جرائم دوباره به زندان باز می‌گردند ولی بعد از اجرای این طرح، این آمار به ۲ درصد کاهش یافت.
سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز تأکید کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تنها بانکی است که بانکداری اسلامی را اجرا می‌کند و هدف این بانک احیای سنت قرض الحسنه و ترویج بانکداری اسلامی است.
شریفی، همچنین به تفاهمنامه این بانک با سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: این تفاهمنامه در راستای گسترش سنت قرض الحسنه و به‌منظور رفع نیازهای ضروری کارکنان سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و ارائه خدمات به والدین دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مدارس غیرانتفاعی امضا و اجرا شده است.
وی گفت: در این طرح بانک قرض الحسنه مهر ایران شهریه دانش‌آموزان را در قالب تسهیلات قرض الحسنه به اولیای دانش‌آموزان پرداخت کرده و اقساط تسهیلات ارائه شده طی سال تحصیلی به صورت اقساطی به بانک بازپرداخت می‌شود.
وی، ارائه خدمات بانکی از جمله نصب پایانه فروش (POS) و دستگاه خودپرداز (ATM) در مدارس و صدور کارت شتاب برای دانش‌آموزان تحت عنوان قلک الکترونیکی را از دیگز مزایای این طرح برشمرد و افزود: والدین مبلغی را برای استفاده فرزندان دانش‌آموز خود به این کارت واریز می‌کنند و این کارت‌ها قابلیت استفاده چند منظوره مثل کارت مترو، شناسایی، بیمه و.. . را دارند.
شریفی در پاسخ به پرسش سرپرست روزنامه ایران در البرز در مورد پرداخت تسهیلات بانک به واحدهای صنعتی که در حال حاضر بخاطر نرخ سودهای بالا فعالیت اقتصادی برای آنها مقرون به صرفه نیست، گفت: سقف تسهیلات این بانک در قالب اعتبار در حساب جاری تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان است و اگر طرح حمایتی باشد تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است که با بهره ۴ درصد می‌توانیم به صنعتگران وام پرداخت کنیم.
وی تأکید کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با اینگونه واحدهای صنعتی وارد مشارکت شده و با ارائه اعتبار از آنها حمایت می‌کند.
سرپرست روزنامه ایران در البرز پیشنهاد ارائه خدمات به اهالی رسانه در این استان را به سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز را مطرح کرد و گفت: در صورت تحقق این امر، خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان می‌توانند از تسهیلات قرض الحسنه بانک استفاده کنند.
سیدرضا جمشیدی افزود: هرچقدر نیازهای مالی خانواده مطبوعات و رسانه استان برطرف شود، آنها با خیال آسوده تری می‌توانند به کار حرفه‌ای خود ادامه دهند.
شریفی، ضمن ابراز آمادگی و استقبال از این پیشنهاد گفت: اکنون این فرصت مهیاست که خبرنگاران و اهالی رسانه استان بتوانند از طریق تشکل صنفی خود و تشکیل صندوق، از خدمات مالی این بانک استفاده کنند.
سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز در پایان با تأکید براینکه پرداخت وام قرض الحسنه به همه متقاضیان در البرز هدف نهایی این بانک است، افزود: سازمان‌ها و نهادهای مختلف استان البرز مطمئن باشند که انتقال حساب‌های خود به این بانک هیچ ریسکی در پی ندارد و آنها می‌توانند با این انتقال، از مزیت‌های مختلف مالی این بانک از جمله پرداخت وام به پرسنل خود استفاده کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار