زهره نصرتی‌فر/
در صورت تأمين اعتبار و انجام كارهاي اداري و سازماني، 7 شعبه ديگر بانك قرض الحسنه مهر ايران تا پايان سال جاري در استان البرز افتتاح مي‌شود.
امير شريفي، سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در البرز با بیان این مطلب افزود: با توجه به اينكه جامعه هدف بانك قرض الحسنه مهر ايران اقشار متوسط به پايين جامعه است از اين رو افتتاح شعبه محمد شهر در اولويت برنامه‌هاي اين بانك بود كه به تازگي راه‌اندازي شد.
وي هدف از تأسيس بانك قرض الحسنه مهر ايران را خدمت‌رساني به مردم بخصوص در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به عنوان يك الزام مورد تأكيد قرار داد و يادآور شد: شعبه فرديس اين بانك نيز بزودي آماده بهره‌برداري مي‌شود و افتتاح شعبه‌هاي اين بانك در گوهردشت، مهرشهر و كيانمهر هم در برنامه‌هاي امسال قرار دارد.
وي با تأكيد بر اينكه از نيروهاي بومي استان براي كار در شعب بانك مهر ايران استفاده مي‌شود گفت: جنس بانك قرض الحسنه مهر ايران از مردم است و لازمه بانك ما نزديكي و ارتباط با مردم است ما براين نكته تأكيد داريم كه همكاران ما بايد گوشي شنوا براي شنيدن حرف مردم داشته باشند و بتوانند در اين زمينه مثمر‌ثمر واقع شوند.
شريفي به امضاي تفاهمنامه‌هايي در حوزه كارآفريني و اعطاي تسهيلات به كارگاه‌هاي كوچك توليدي در البرز اشاره كرد و اظهار داشت: بانك مهر ايران در البرز تاكنون 12 هزار فقره تسهيلات مالي بالغ بر 712 ميليارد ريال با كارمزد 4‌درصد در اين استان پرداخت كرده است.
وي به تسهيلات پرداختي به زندانيان به‌منظور كارآفريني اشاره كرد و گفت: اين تسهيلات به عنوان تسهيلات حمايت از زندانيان جرائم غيرعمد پس از خروج از زندان به آنان پرداخت مي‌شود.
شريفي تأكيد كرد: از آنجا كه جامعه به دلايل مختلف، شرايط پذيرش محكومان به زندان را ندارد، با انعقاد اين تفاهمنامه همكاري شمار زيادي از اين افراد توانستند در قالب كارگاه‌هاي كوچك كارآفريني براي خود اشتغال ايجاد كنند.
به گفته وي، براساس آمار 20 درصد زندانيان پس از آزادي به دليل انجام جرائم دوباره به زندان باز مي‌گردند ولي بعد از اجراي اين طرح، اين آمار به 2 درصد كاهش يافت.
سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در البرز تأكيد كرد: بانك قرض‌الحسنه مهر ايران تنها بانكي است كه بانكداري اسلامي را اجرا مي‌كند و هدف اين بانك احياي سنت قرض الحسنه و ترويج بانكداري اسلامي است.
شريفي، همچنين به تفاهمنامه اين بانك با سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركتهاي مردمي وزارت آموزش و پرورش اشاره كرد و اظهار داشت: اين تفاهمنامه در راستاي گسترش سنت قرض الحسنه و به‌منظور رفع نيازهاي ضروري كاركنان سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي و ارائه خدمات به والدين دانش‌آموزان مشغول به تحصيل در مدارس غيرانتفاعي امضا و اجرا شده است.
وي گفت: در اين طرح بانك قرض الحسنه مهر ايران شهريه دانش‌آموزان را در قالب تسهيلات قرض الحسنه به اولياي دانش‌آموزان پرداخت كرده و اقساط تسهيلات ارائه شده طي سال تحصيلي به صورت اقساطي به بانك بازپرداخت مي‌شود.
وي، ارائه خدمات بانكي از جمله نصب پايانه فروش (POS) و دستگاه خودپرداز (ATM) در مدارس و صدور كارت شتاب براي دانش‌آموزان تحت عنوان قلك الكترونيكي را از ديگز مزاياي اين طرح برشمرد و افزود: والدين مبلغي را براي استفاده فرزندان دانش‌آموز خود به اين كارت واريز مي‌كنند و اين كارت‌ها قابليت استفاده چند منظوره مثل كارت مترو، شناسايي، بيمه و.. . را دارند.
شريفي در پاسخ به پرسش سرپرست روزنامه ايران در البرز در مورد پرداخت تسهيلات بانك به واحدهاي صنعتي كه در حال حاضر بخاطر نرخ سودهاي بالا فعاليت اقتصادي براي آنها مقرون به صرفه نيست، گفت: سقف تسهيلات اين بانك در قالب اعتبار در حساب جاري تا سقف 150 ميليون تومان است و اگر طرح حمايتي باشد تا سقف 300 ميليون تومان نيز قابل افزايش است كه با بهره 4 درصد مي‌توانيم به صنعتگران وام پرداخت كنيم.
وي تأكيد كرد: بانك قرض الحسنه مهر ايران با اينگونه واحدهاي صنعتي وارد مشاركت شده و با ارائه اعتبار از آنها حمايت مي‌كند.
سرپرست روزنامه ايران در البرز پيشنهاد ارائه خدمات به اهالي رسانه در اين استان را به سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در البرز را مطرح كرد و گفت: در صورت تحقق اين امر، خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي استان مي‌توانند از تسهيلات قرض الحسنه بانك استفاده كنند.
سيدرضا جمشيدي افزود: هرچقدر نيازهاي مالي خانواده مطبوعات و رسانه استان برطرف شود، آنها با خيال آسوده تري مي‌توانند به كار حرفه‌اي خود ادامه دهند.
شريفي، ضمن ابراز آمادگي و استقبال از اين پيشنهاد گفت: اكنون اين فرصت مهياست كه خبرنگاران و اهالي رسانه استان بتوانند از طريق تشكل صنفي خود و تشكيل صندوق، از خدمات مالي اين بانك استفاده كنند.
سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در البرز در پايان با تأكيد براينكه پرداخت وام قرض الحسنه به همه متقاضيان در البرز هدف نهايي اين بانك است، افزود: سازمان‌ها و نهادهاي مختلف استان البرز مطمئن باشند كه انتقال حساب‌هاي خود به اين بانك هيچ ريسكي در پي ندارد و آنها مي‌توانند با اين انتقال، از مزيت‌هاي مختلف مالي اين بانك از جمله پرداخت وام به پرسنل خود استفاده كنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر