سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز عنوان کرد مهر ایران متخصص و مجری سنت ناب بانکداری اسلامی بدون ربا

سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز عنوان کرد  مهر ایران متخصص و مجری سنت ناب بانکداری اسلامی بدون ربا

کارمزد، ربح، سود، بهره و هر نام دیگری که بتوان به رقم تعلق گرفته برای دریافت تسهیلات بانکی نسبت داد، این روزها صدای اعتراض خیلی‌ها از بالاترین مقام‌های اجرایی و اقتصادی گرفته تا تولیدکنندگان و صنعتگران را درآورده است، تا جایی که برخی بانکداری را به بنگاه داری تشبیه کرده و بعضی از تولیدکنندگان و صنعتگران از سود بیش از۳۰ درصدی برخی بانک‌ها به فغان آمده‌اند.
از این رو وقتی پای صحبت‌های امیر شریفی سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان البرز نشستیم باید اذعان کنیم که تا حدودی شگفت زده شدیم، چرا که وی در طول این گفت‌وگو با ارائه مستندات بارها بر اینکه این بانک فعالیتی بجز قرض الحسنه انجام نمی‌دهد تأکید کرد و گفت: به همین دلیل بانک مهر ایران به نماد بانکداری ناب اسلامی و متخصص در اجرای سنت قرض الحسنه در کشور تبدیل شده است.
وی ادامه داد: نظام بانکداری اسلامی و در صدر آن سنت نیکو و بی‌نظیر قرض الحسنه که در آیه‌های متعدد قرآن کریم بر آن توصیه و تأکید شده است در واقع نقشه راه و هدف اصلی و نهایی بانک قرض الحسنه مهر ایران است و در ۷ سال فعالیت به موفقیت‌های چشمگیری در اجرای بانکداری اسلامی بدون ربا دست یافته است.
شریفی گفت: به عنوان نمونه اکنون هیچ زوجی در صف دریافت وام ازدواج از بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان البرز نیست و این بانک حتی بیش از سهمیه تعیین و تکلیف شده از سوی بانک مرکزی در زمینه اعطای وام ازدواج به زوج‌ها در این استان عمل کرده است.
وی، انضباط مالی این بانک را مورد تأکید قرار داد و افزود: وزارت امور اقتصادی و دارایی در نیمه امسال از بانک قرض الحسنه مهر ایران به دلیل مغایرت نداشتن مانده جاری تسهیلات بین اطلاعات خلاصه دفتر کل بانک و سامانه بانک جامع اطلاعات مشتریان با ارسال نامه تقدیر کرده است.
کمک به طرح کارآفرینی صندوق مهر امام رضا (ع) عقد قرارداد برای حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد پس از خروج از زندان، همکاری با خیران در زمینه‌های مختلف، طرح صندوق قرض الحسنه هیأت‌های مذهبی، صندوق خانواده‌ها، صندوق اداره‌ها، پرداخت وام قرض الحسنه به کسبه و پرسنل شرکت‌هایی که در این بانک حساب دارند، اعطای قرض الحسنه تحصیلی، درمان، تهیه مسکن، تأمین مواد اولیه شرکت‌ها و سایر نیازهای ضروری متقاضیان، داشتن بالاترین سرانه شعب در کشور، رتبه دوم در مدیریت صندوق‌ها و رتبه دوم پرکاری خودپردازها و پوزهای فروشگاهی بانک قرض الحسنه مهر ایران از دیگر ویژگی‌ها و شاخص‌های این بانک در استان البرز است که شریفی فهرست وار به آنها اشاره کرد. سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در البرز با اشاره به سیر صعودی فعالیت‌های این بانک یادآور شد: بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خود را با پنج میلیون ریال به متقاضیان آغاز کرد، در حالی که اکنون سقف تسهیلات این بانک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۴درصد افزایش یافته است. وی با تکیه بر اینکه یکی از اولویت‌ها و شاخص‌های اصلی بانک قرض الحسنه مهر ایران تلاش برای اجرای اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: باید بپذیریم که در حال‌گذار از سیستم متعارف بانکی به سیستم بانکداری اسلامی هستیم، بنابراین لازم است با مبنا قرار دادن اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی وارد این روند بسیار حساس و با اهمیت شویم.
سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان البرز با اشاره به اینکه وظیفه اصلی بانک، مدیریت بر نقدینگی جامعه است، افزود: واقعیت این است که بانک‌ها چیزی از خودشان ندارند و تمام اعتبار و ‌شأن آنها به سپرده مشتریان مربوط می‌شود، لذا این بانک به دور از هرگونه شائبه و خدشه‌ای، سنت ناب و زیبای قرض الحسنه را در رأس برنامه‌های خود قرار داده و هیچ فعالیت جنبی از جمله بنگاه داری و شرکت و سایر کارهای از از این دست ندارد. شریفی، با ابراز خرسندی از ارتقای استان البرز گفت: استان شدن البرز برای ما مزیت بزرگی بود چرا که قبل از آن زیر نظر تهران بودیم و آنگونه که باید دیده نمی‌شدیم، اکنون علاوه بر ۲ شعبه فعال، توانسته ایم مجوز ۷ شعبه دیگر در استان البرز را دریافت کنیم و درصددیم هرچه زودتر آنها را راه‌اندازی کنیم.
وی ادامه داد: ایجاد ساختمان و دفتر و اتاق کار مجلل برای ما ملاک نیست، هدف اصلی در بانک قرض الحسنه مهر ایران، جلب رضایت مشتری است و با تلاش و همدلی همکاران توانسته‌ایم بیشترین سرانه منابع مالی را داشته باشیم.
شریفی با یادآوری اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران اکنون دارای بیش از ۵۳۰ شعبه در کشور است، گفت: این بانک با شعبه گلشهر کرج و با ۲۰۰ مشتری و سپرده‌گذار فعالیت خود را آغاز کرد که این رقم اکنون از مرز ۲۱ هزار مشتری نیز فراتر رفته است.
سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان البرز طرح اعطای تسهیلات به هیأت‌های مذهبی را خدمتی دیگر توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران مورد تأکید قرار داد و گفت: این بانک انجام تمامی خدمات بانکی و تحقق بانکداری الکترونیک و افزایش خدمات الکترونیکی به مشتریان و جلوگیری از حضور فیزیکی آنان در شعب، گسترش بانکداری نوین را در دستور کار خود قرار داده است. شریفی افزود: همچنین مشتریان حقوقی این بانک نظیر شرکت‌ها، سازمان‌ها و اداره‌ها با بهره‌مندی از خدمات حساب جاری در پرداخت حقوق پرسنل و استفاده از تجهیزات نوین بانکداری همچون اینترنت بانک، تلفن بانک، پیامک بانک، بن کارت، کارت هدیه و… می‌توانند با در نظر گرفتن میزان گردش حساب جاری پرسنل خود، از ۱۵۰ میلیون ریال تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بهره‌مند شوند. وی تأکید کرد: فعالیت تخصصی این بانک جذب منابع قرض الحسنه و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴درصد است و افرادی که در این بانک دارای حساب قرض الحسنه پس‌انداز و یا جاری هستند می‌توانند بر اساس ضوابط از تسهیلات مختلف بانک استفاده کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار