سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در البرز عنوان كرد  مهر ايران متخصص و مجري سنت ناب بانكداري اسلامي بدون ربا

كارمزد، ربح، سود، بهره و هر نام ديگري كه بتوان به رقم تعلق گرفته براي دريافت تسهيلات بانكي نسبت داد، اين روزها صداي اعتراض خيلي‌ها از بالاترين مقام‌هاي اجرايي و اقتصادي گرفته تا توليدكنندگان و صنعتگران را درآورده است، تا جايي كه برخي بانكداري را به بنگاه داري تشبيه كرده و بعضي از توليدكنندگان و صنعتگران از سود بيش از30 درصدي برخی بانك‌ها به فغان آمده‌اند.
از اين رو وقتي پاي صحبت‌هاي امير شريفي سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان البرز نشستيم بايد اذعان كنيم كه تا حدودي شگفت زده شديم، چرا كه وی در طول اين گفت‌وگو با ارائه مستندات بارها بر اينكه اين بانك فعاليتي بجز قرض الحسنه انجام نمي‌دهد تأكيد كرد و گفت: به همين دليل بانك مهر ايران به نماد بانكداري ناب اسلامي و متخصص در اجراي سنت قرض الحسنه در كشور تبديل شده است.
وی ادامه داد: نظام بانكداري اسلامي و در صدر آن سنت نيكو و بي‌نظير قرض الحسنه كه در آيه‌هاي متعدد قرآن كريم بر آن توصيه و تأكيد شده است در واقع نقشه راه و هدف اصلي و نهايي بانك قرض الحسنه مهر ايران است و در 7 سال فعاليت به موفقيت‌هاي چشمگيري در اجراي بانكداري اسلامي بدون ربا دست يافته است.
شريفي گفت: به عنوان نمونه اكنون هيچ زوجي در صف دريافت وام ازدواج از بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان البرز نيست و اين بانك حتي بيش از سهميه تعيين و تكليف شده از سوي بانك مركزي در زمينه اعطاي وام ازدواج به زوج‌ها در اين استان عمل كرده است.
وی، انضباط مالي اين بانك را مورد تأكيد قرار داد و افزود: وزارت امور اقتصادي و دارايي در نيمه امسال از بانك قرض الحسنه مهر ايران به دليل مغايرت نداشتن مانده جاري تسهيلات بین اطلاعات خلاصه دفتر كل بانك و سامانه بانك جامع اطلاعات مشتريان با ارسال نامه تقدير كرده است.
كمك به طرح كارآفريني صندوق مهر امام رضا (ع) عقد قرارداد براي حمايت از زندانيان جرائم غيرعمد پس از خروج از زندان، همكاري با خيران در زمينه‌هاي مختلف، طرح صندوق قرض الحسنه هيأت‌هاي مذهبي، صندوق خانواده‌ها، صندوق اداره‌ها، پرداخت وام قرض الحسنه به كسبه و پرسنل شركت‌هايي كه در اين بانك حساب دارند، اعطاي قرض الحسنه تحصيلي، درمان، تهيه مسكن، تأمين مواد اوليه شركت‌ها و ساير نيازهاي ضروري متقاضيان، داشتن بالاترين سرانه شعب در كشور، رتبه دوم در مديريت صندوق‌ها و رتبه دوم پركاري خودپردازها و پوزهاي فروشگاهي بانك قرض الحسنه مهر ايران از ديگر ويژگي‌ها و شاخص‌هاي اين بانك در استان البرز است كه شريفي فهرست وار به آنها اشاره كرد. سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در البرز با اشاره به سير صعودي فعاليت‌هاي اين بانك يادآور شد: بانك قرض الحسنه مهر ايران پرداخت تسهيلات قرض الحسنه خود را با پنج ميليون ريال به متقاضيان آغاز كرد، در حالي كه اكنون سقف تسهيلات اين بانك به يك ميليارد و 500 ميليون ريال با كارمزد 4درصد افزايش يافته است. وي با تكيه بر اينكه يكي از اولويت‌ها و شاخص‌هاي اصلي بانك قرض الحسنه مهر ايران تلاش برای اجراي اقتصاد مقاومتي مورد تأكيد مقام معظم رهبري است، گفت: بايد بپذيريم كه در حال‌گذار از سيستم متعارف بانكي به سيستم بانكداري اسلامي هستيم، بنابراين لازم است با مبنا قرار دادن اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليد داخلي وارد اين روند بسيار حساس و با اهميت شويم.
سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان البرز با اشاره به اينكه وظيفه اصلي بانك، مديريت بر نقدينگي جامعه است، افزود: واقعيت اين است كه بانك‌ها چيزي از خودشان ندارند و تمام اعتبار و ‌شأن آنها به سپرده مشتريان مربوط مي‌شود، لذا اين بانك به دور از هرگونه شائبه و خدشه‌اي، سنت ناب و زيباي قرض الحسنه را در رأس برنامه‌هاي خود قرار داده و هيچ فعاليت جنبي از جمله بنگاه داري و شركت و ساير كارهاي از از اين دست ندارد. شريفي، با ابراز خرسندي از ارتقای استان البرز گفت: استان شدن البرز براي ما مزيت بزرگي بود چرا كه قبل از آن زير نظر تهران بوديم و آنگونه كه بايد ديده نمي‌شديم، اكنون علاوه بر 2 شعبه فعال، توانسته ايم مجوز 7 شعبه ديگر در استان البرز را دريافت كنيم و درصدديم هرچه زودتر آنها را راه‌اندازي كنيم.
وی ادامه داد: ايجاد ساختمان و دفتر و اتاق كار مجلل براي ما ملاك نيست، هدف اصلي در بانك قرض الحسنه مهر ايران، جلب رضايت مشتري است و با تلاش و همدلي همكاران توانسته‌ايم بيشترين سرانه منابع مالي را داشته باشيم.
شریفی با يادآوري اينكه بانك قرض الحسنه مهر ايران اكنون داراي بيش از 530 شعبه در كشور است، گفت: اين بانك با شعبه گلشهر كرج و با 200 مشتري و سپرده‌گذار فعاليت خود را آغاز كرد كه اين رقم اكنون از مرز 21 هزار مشتري نيز فراتر رفته است.
سرپرست شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان البرز طرح اعطاي تسهيلات به هيأت‌هاي مذهبي را خدمتي ديگر توسط بانك قرض الحسنه مهر ايران مورد تأكيد قرار داد و گفت: اين بانك انجام تمامی خدمات بانكي و تحقق بانكداري الكترونيك و افزايش خدمات الكترونيكي به مشتريان و جلوگيري از حضور فيزيكي آنان در شعب، گسترش بانكداري نوين را در دستور كار خود قرار داده است. شريفي افزود: همچنين مشتريان حقوقي اين بانك نظير شركت‌ها، سازمان‌ها و اداره‌ها با بهره‌مندي از خدمات حساب جاري در پرداخت حقوق پرسنل و استفاده از تجهيزات نوين بانكداري همچون اينترنت بانك، تلفن بانك، پيامك بانك، بن كارت، كارت هديه و… مي‌توانند با در نظر گرفتن ميزان گردش حساب جاري پرسنل خود، از 150 ميليون ريال تا سقف يك ميليارد و 500 ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه بهره‌مند شوند. وي تأكيد كرد: فعاليت تخصصي اين بانك جذب منابع قرض الحسنه و پرداخت تسهيلات قرض الحسنه با كارمزد 4درصد است و افرادي كه در اين بانك داراي حساب قرض الحسنه پس‌انداز و يا جاري هستند مي‌توانند بر اساس ضوابط از تسهيلات مختلف بانك استفاده كنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر