سرپرست بانک قرض‌الحسنه رسالت در البرز: فقط با ۲ درصد کارمزد، وام بگیرید

بانک قرض‌الحسنه رسالت در ترویج و اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه در استان البرز نیز همچون سایر نقاط کشور فقط با ۲ درصد کارمزد به متقاضیان واجدشرایط وام پرداخت می‌کند.
سرپرست بانک قرض‌الحسنه رسالت در استان البرز گفت: رفع نیازهای ضروری مردم با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه، اشتغالزایی و کمک به راه‌اندازی و تداوم فعالیت کارگاه‌های کوچک و تعاونی‌ها، از مهمترین اهداف تأسیس بانک قرض‌الحسنه رسالت به‌شمار می‌رود.
رحمانی افزود: بانک قرض‌الحسنه رسالت در ادامه فعالیت صندوق قرض‌الحسنه رسالت در سال ۷۶ تأسیس شد و پس از طی مراحل قانونی سرانجام موفق شد در اواخر مرداد ماه سال گذشته مجوز رسمی بانک مرکزی را دریافت کند.
این بانک سه نوع وام قرض‌الحسنه شامل عادی، ویژه و وجوه اداره شده پرداخت می‌کند که در روش عادی، بانک به عنوان قرض‌دهنده مبلغ معینی طبق ضوابط و مقررات به اشخاص حقیقی یا حقوقی به عنوان قرض واگذار می‌کند و وام گیرنده ضمن دریافت اصل وام فقط ۲ درصد کارمزد سالانه پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: قرض‌الحسنه ویژه نیز به پرداخت وام به ایثارگران مربوط می‌شود که هیچ کارمزدی به آن تعلق نمی‌گیرد و در صورت خوش حسابی، این قشر می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون ریال وام دریافت کنند که البته سقف این وام نیز برای سایر افراد خوش حساب ۴۰ میلیون ریال بدون کارمزد است. رحمانی گفت: در تسهیلات وجوه اداره شده نیز تمام سازمان‌ها می‌توانند با متمرکز کردن حساب خود، تسهیلات متناسبی برای پرداخت به کارمندان متبوع سازمان خود را فراهم کنند که کارمزد این وام نیز تنها یک ونیم درصد در سال است.
وی افزود: بانک قرض‌الحسنه رسالت در پرداخت وام با ۲ درصد کارمزد سالانه برای کسانی که قادر به تأمین ضامن نیستند، تسهیلاتی فراهم کرده که بر این اساس، بانک طلای مشتریان را به عنوان ضامن قبول می‌کند و در پایان با بازپرداخت وام دریافتی، طلای وام گیرنده را بر می‌گرداند بنابراین در این روش هیچ نیازی به معرفی ضامن نیست.
بانک قرض‌الحسنه رسالت فعالیت خود را اواخر سال ۸۹ در استان البرز آغاز کرد و اکنون دارای ۶ شعبه در نقاط مختلف استان است.
این بانک تاکنون با ایجاد بیش از یک هزار اشتغال مستقیم در کشور، ۵۹۰ هزار وام به مبلغ ۳۱ میلیارد ریال به هموطنان پرداخت
کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار