سرای محله نیازهای ضروری هر منطقه است

سرای محله نیازهای ضروری هر منطقه است

شورای ویلاشهر معتقد است سرای محله برای هر منطقه جزو نیازهای ضروری محسوب می شود.

حمید رضا سپاهی پور شورایار ویلاشهر در رابطه با شرایط و مطالبات مردم این منطقه به روزنامه دنیای اقتصاد گفت: غالب مطالبات مردمی در مسیر پیشرفت امکانات محلی برای ارتقای سطح رفاهی، اجتماعی و فرهنگی مردم است که دغدغه ما هم محسوب میشود و در راه تحقق آن سعی می کنیم اما در رسیدن به این مهم موانع زیاد است.

وی افزود: در واقع اگر این موانع وجود نداشت به حضور ما هم نیازی نبود. شورایاری برای این ایجاد شده که پیگیر مطالبات و نیازهای مردم باشد و بتواند موانع را رفع کند. البته نسبت به گذشته کمی اوضاع تفاوت دارد چون در شرایط فعلی بزرگترین مانع بر سر راه رسیدن به این خواسته ها تغییرات مدیریتی در شهرداری و شورای شهر است.

سپاهی پور گفت: تا وقتی این مرحله به ثبات برسد مدتی زمان می برد و کمتر می توان فعالیت های گسترده انجام داد ولی در مجموع اگر شورایاری با شهروندان بتواند تیم خوب تشکیل دهد با کمک خود مردم بخشی از نیازهای خودشان را به دست خودشان رفع می کنند.

وی ادامه داد: یکی از نقش های مهم شورایاری ایجاد اشتیاق برای کار گروهی در مردم است. ما باید شخصیت های علمی و فرهنگی و توانایی تک تک افراد محله را شناسایی کرده و ازایشان دعوت کنیم تا برای ارتقای سطح کیفی این حوزه ها در کنار هم تلاش کنیم. شورایاری راه ارتباط بین مردم و مسئولان است که شهرداری تنها بخشی از این حیطه محسوب می شود.

شورایار ویلاشهر اظهار کرد: ما در مقام شورایاری مطالبات مان فقط ازشهرداری نیست و درباره سایر مسایل و مشکلات مربوط به آب و گاز هم مسئولیت داریم که به سازمان های دیگر مرتبط است. باید سعی کنیم بسته به شرایط پیش آمده یک به یک موارد را پیگیری و حل کنیم.

وی گفت: با توجه به فصلی که در آن هستیم غالب مطالبات مردم در حوزه ایجاد فضایی امن برای کودکان شان است. تابستان والدین محیط امن و مناسب مدرسه را برای بچه های شان ندارند و به دنبال جایگزین محلی دیگر می گردند. سرای محله ها نقش مهمی در این میان به عهده دارد و اگر امکانات شان بالاتر رود افراد بیشتری جذب می شوند. در واقع باید گفت این فضا جزو نیازهای ضروری هر منطقه است.

حمید رضا سپاهی پور بیان کرد: کلاس های متعدد و اردوهای تفریحی از امتیازات سرای محله محسوب می شود و در هر محله چنین فضایی واقعا ضروری است چرا که اگر نباشد والدین باید مسافتی طی کنند تا به سرای محله دیگر بروند و ریسک خطراتی چون تصادف، ناامنی و هزینه ها بالاتر می رود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه امسال در ویلاشهر سرای محله تأسیس شده است و اگرچه نوپاست و امکانات زیادی ندارد اما در صددیم شرایط را روز به روز بهتر کنیم. در حال حاضر مهد، کلاس زبان در سطوح پیشرفته، گیم نت و کتابخانه راه اندازی شده و قول می دهیم به زودی اردوهای خانوادگی را هم فعال کنیم تا هم سفرهای درون شهری و هم استانی داشته باشیم.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط پایگاه دانستنی آنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذار