سخنگوی شورای اسلامی کرج در گفت‌وگو با ایران بیان کرد: قانونمداری کلید توسعه پایدار

سخنگوی شورای اسلامی کرج در گفت‌وگو با ایران بیان کرد: قانونمداری کلید توسعه پایدار

عضو و سخنگوی شورای اسلامی کرج با تأکید بر اینکه کلید توسعه پایدار در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت شهری، قانونمداری است، معتقد است بی‌توجهی به این مهم موجب افزایش هزینه‌ها، موازی کاری‌ها، اعمال سلیقه و در نهایت اختلال در روند امور می‌شود.
داود وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایران افزود: برای نهادینه کردن قانونگرایی، عدالت محوری و دین محوری در جامعه باید آموزش‌ها را از کودکی آغاز کنیم و همین امر توجه ویژه به آموزش و پرورش به عنوان بستر توسعه و پیشرفت را ضروری ساخته و در سال اقتصاد و فرهنگ تحقق منویات مقام معظم رهبری را به همراه دارد.
وی همچنین با اشاره به ویژگی های خاص کرج گفت: رشد بی‌رویه جمعیت در این کلانشهر در ‌سال های اخیر موجب بروز برخی کمبودها، امکانات و زیرساخت‌ها در این منطقه شده که تقویت آنها نیاز به مشارکت هر چه بیشتر مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دارد.
وحیدی در عین حال تأکید کرد: در اجرای طرح های عمرانی باید پیوست فرهنگی و اجتماعی مورد توجه جدی قرار گیرد در غیر این صورت در آینده با مشکل روبرو خواهیم شد.
سخنگوی شورای اسلامی با تأکید بر همدلی و تعامل اعضای این شورا با سایر اداره ها و نهادهای کلانشهر کرج گفت: این همفکری موجب پیشرفت بهینه کارها در اغلب حوزه‌ها شده است.
وی با اشاره به ضرورت جلب اعتماد عمومی به عنوان بهترین پشتوانه برای اجرای کارهای عمرانی، خدماتی و فرهنگی از سوی مسئولان خاطرنشان کرد: مردم اگر آثار کارهای انجام شده را حس کنند خود وارد صحنه خواهند شد.
وحیدی همچنین یکی از طرح های عمرانی مهم کرج را اجرای قطار شهری ذکر کرد و افزود: برای اجرای هرچه سریعتر این پروژه اکنون سه راهکار شامل خارج شدن از نگاه کمک‌های دولتی، اختصاص بخش عمده‌ای از درآمد حاصل از فروش زمین‌های تحت تملک شهرداری به این طرح و استفاده بیشتر از توان بخش خصوصی مدنظر قرار گرفته است.
وی گفت: در این مرحله به این جمع‌بندی رسیده ایم که تمام امکانات را به ساخت و راه‌اندازی خط ۲ قطار شهری کرج که از میدان شهید سلطانی تا میدان دانشگاه در منطقه حصارک را شامل می‌شود، معطوف کنیم تا مردم هر چه زودتر و به‌طور محسوس و عملی از آثار این طرح بهره‌مند شوند.
سخنگوی شورای اسلامی کرج تأکید کرد: برای رفع مشکلات ترافیک این کلانشهر تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، ساخت پل‌های روگذر و تقاطع‌های غیرهمسطح زیرگذر در مراکز و معابر پر تردد ضروری است.
وی یادآور شد: در بودجه سال جاری شهرداری کرج ساخت یک پل دیگر بر روی اتوبان تهران – کرج در میدان شهید سلطانی برای روان‌سازی ترافیک پیش‌بینی شده، هرچند طبق قانون ساخت پل ها بر روی آزاد راه‌ها بر عهده وزارت راه و شهرسازی است. وحیدی با اشاره به عبور راه ارتباطی بیش از ۱۵ استان کشور از کرج، ضمن تأکید بر ضرورت توجه ویژه به حوزه ترافیک گفت: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از این فرصت برای توسعه و رونق اقتصادی هر چه بیشتر این کلانشهر بهره برد. وی همچنین با توجه به حجم بالای خودروهای عبوری از اتوبان تهران – کرج، ۲طبقه کردن آن را از جمله راهکارهای کاهش ترافیک در این مسیر با کمترین هزینه دانست و افزود: هزینه تملک اراضی برای تعریض این اتوبان را می‌توان صرف ۲ طبقه کردن این مسیر کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار