سخنگوي شوراي اسلامي كرج در گفت‌وگو با ایران بیان کرد: قانونمداري كليد توسعه پايدار

عضو و سخنگوي شوراي اسلامي كرج با تأکید بر اينكه كليد توسعه پايدار در حوزه‌هاي مختلف از جمله مديريت شهري، قانونمداري است، معتقد است بي‌توجهي به اين مهم موجب افزايش هزينه‌ها، موازي كاري‌ها، اعمال سليقه و در نهايت اختلال در روند امور مي‌شود.
داود وحيدي در گفت‌وگو با خبرنگار ايران افزود: براي نهادينه کردن قانونگرایی، عدالت محوري و دين محوري در جامعه بايد آموزش‌ها را از کودکی آغاز كنيم و همين امر توجه ويژه به آموزش و پرورش به عنوان بستر توسعه و پيشرفت را ضروري ساخته و در سال اقتصاد و فرهنگ تحقق منويات مقام معظم رهبري را به همراه دارد.
وي همچنين با اشاره به ويژگي هاي خاص كرج گفت: رشد بي‌رويه جمعيت در اين كلانشهر در ‌سال هاي اخير موجب بروز برخي كمبودها، امكانات و زيرساخت‌ها در اين منطقه شده كه تقويت آنها نياز به مشاركت هر چه بيشتر مردم و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي دارد.
وحيدي در عين حال تأکید كرد: در اجراي طرح هاي عمراني بايد پيوست فرهنگي و اجتماعي مورد توجه جدي قرار گيرد در غير اين صورت در آينده با مشكل روبرو خواهيم شد.
سخنگوي شوراي اسلامي با تأکید بر همدلي و تعامل اعضاي اين شورا با ساير اداره ها و نهادهاي كلانشهر كرج گفت: اين همفكري موجب پيشرفت بهينه كارها در اغلب حوزه‌ها شده است.
وي با اشاره به ضرورت جلب اعتماد عمومي به عنوان بهترين پشتوانه براي اجراي كارهاي عمراني، خدماتي و فرهنگي از سوي مسئولان خاطرنشان كرد: مردم اگر آثار كارهاي انجام شده را حس كنند خود وارد صحنه خواهند شد.
وحيدي همچنين يكي از طرح هاي عمراني مهم كرج را اجراي قطار شهري ذكر كرد و افزود: براي اجراي هرچه سريعتر اين پروژه اكنون سه راهكار شامل خارج شدن از نگاه كمك‌هاي دولتي، اختصاص بخش عمده‌اي از درآمد حاصل از فروش زمين‌هاي تحت تملك شهرداري به اين طرح و استفاده بيشتر از توان بخش خصوصي مدنظر قرار گرفته است.
وي گفت: در اين مرحله به اين جمع‌بندي رسيده ايم كه تمام امكانات را به ساخت و راه‌اندازي خط 2 قطار شهري كرج كه از ميدان شهيد سلطاني تا ميدان دانشگاه در منطقه حصارك را شامل مي‌شود، معطوف كنيم تا مردم هر چه زودتر و به‌طور محسوس و عملي از آثار اين طرح بهره‌مند شوند.
سخنگوي شوراي اسلامي كرج تأکید كرد: براي رفع مشكلات ترافيك اين كلانشهر تقويت ناوگان حمل و نقل عمومي، ساخت پل‌هاي روگذر و تقاطع‌هاي غيرهمسطح زيرگذر در مراكز و معابر پر تردد ضروري است.
وي يادآور شد: در بودجه سال جاري شهرداري كرج ساخت يك پل ديگر بر روي اتوبان تهران – كرج در ميدان شهيد سلطاني براي روان‌سازي ترافيك پيش‌بيني شده، هرچند طبق قانون ساخت پل ها بر روي آزاد راه‌ها بر عهده وزارت راه و شهرسازي است. وحيدي با اشاره به عبور راه ارتباطي بيش از 15 استان كشور از كرج، ضمن تأکید بر ضرورت توجه ويژه به حوزه ترافيك گفت: با برنامه‌ريزي مناسب مي‌توان از اين فرصت براي توسعه و رونق اقتصادي هر چه بيشتر اين كلانشهر بهره برد. وي همچنين با توجه به حجم بالاي خودروهاي عبوري از اتوبان تهران – كرج، 2طبقه كردن آن را از جمله راهكارهای كاهش ترافيك در اين مسير با كمترين هزينه دانست و افزود: هزينه تملك اراضي براي تعريض اين اتوبان را مي‌توان صرف 2 طبقه كردن اين مسير كرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر